Giorgia Caruso džiaugiasi savo pasirinkimu savanoriauti Viešojoje bibliotekoje

Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka jau keletą metų yra akredituota savanorius priimančiąja organizacija. Simboliška, kad šiemet, kai Seimas 2022-uosius paskelbė Savanorystės metais, biblioteka sulaukė ir pirmojo savanorio. Jau keturis mėnesius bibliotekoje savanoriauja Druskininkų „Ryto“ gimnazijos moksleivė Giorgia Caruso – šiai veiklai ji skiria 40 valandų per mėnesį.

Jau keturis mėnesius bibliotekoje savanoriaujanti „Ryto“ gimnazijos moksleivė G. Caruso džiaugiasi įdomia ir naudinga patirtimi / Viešosios bibliotekos archyvo nuotrauka

Giorgia prisipažįsta, kad labai mėgsta padėti, prisidėti, naudingai panaudoti savo laisvalaikį, išbandyti naujoves. Apie savanoriavimą ji pagalvodavo ir anksčiau, nes savo teigiamais atsiliepimais apie šią veiklą pasidalydavo jos artimos draugės, savanoriauti paskatino ir mama. O kai socialiniuose tinkluose pastebėjo informaciją apie savanorystės galimybes Druskininkuose, Giorgia iškart apsisprendė registruotis. Pirmiausia kreipėsi į jaunimo savanorišką veiklą organizuojančią asociaciją „Padėkime vaikams“, po to teko pildyti anketą, tvarkyti kitus formalumus, dalyvauti prisistatymo pokalbiuose, galiausiai – pasirinkti priimančią organizaciją iš vienuolikos galimų, akredituotų Druskininkuose.

Mergina sako susidomėjusi biblioteka dėl to, kad pagal veiklos pobūdį ši įstaiga labiausiai atitiko jos polinkius ir lūkesčius. Be to, iki šiol dar niekas nepasiryžo savanoriauti bibliotekoje, tad buvo smalsu ir įdomu peržengti šį barjerą, pasirinkti tai, ko niekas neišbandė.

Giorgia savanoriauti pradėjo kovo viduryje, kai buvo pasirašyta trišalė jaunimo savanoriškos tarnybos sutartis ir sudarytas savanoriškos veiklos planas. Per šį laiką savanorei teko atlikti užduotis, numatytas darbų grafike: surūšiuoti knygas pagal jų leidybos metus, žanrus ir kalbas, padėti sudėlioti knygų fondus, sutvarkyti saugyklą, surašyti bibliotekai padovanotų knygų duomenis į skaitmenizuotas laikmenas, parengti nurašomų leidinių sąrašus, iškarpyti vaikams skirtus knygų skirtukus, sukurti plakatus ir skelbimus, reklamuojančius bibliotekos renginius, filmuoti parodos eksponatus. Labiausiai Giorgiai patiko kūrybinės užduotys, nes paskatino išmokti taikyti dizaino programą „Canva“, ugdyti meninius gebėjimus. Savanorės atlikti darbai, jos fotografuoti gamtos vaizdeliai buvo paviešinti bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

„Savanoryste nenusivyliau, ši patirtis man yra įdomi ir naudinga, ji padėjo išbandyti save, sustiprinti motyvaciją. Savanoriavimo užduotys nėra sunkios, man patinka jas atlikti. Įgijau daugiau drąsos, išmokau prisiimti daugiau atsakomybės, planuoti savo laiką, derinti su darbu – per vasaros atostogas įsidarbinau, Karolio Dineikos sveikatingumo parke prekiauju ledais. Be reikalo iš pradžių prisibijojau savo kuratorės – bibliotekos direktorės Laimos Žėkienės. Savanoriaudama įsitikinau, kad bendrauti su įstaigos vadove yra lengva ir paprasta. Labai džiaugiuosi savo pasirinkimu!“ – sakė Giorgia, kuri bibliotekoje savanoriaus dar 2 mėnesius.

Savanorystė turi ir kitų privalumų. Abiturientai, stojantys į bakalauro studijas, už savanorystę, trunkančią pagal programą šešis mėnesius, gali papildomai gauti 0,25 stojamojo balo. Tai labai praverstų, renkantis konkurencingas studijų programas.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos informacija