Druskininkų maudyklose vanduo atitinka higienos normos reikalavimus

Vasaros sezono metu druskininkiečiai ir kurorto svečiai renkasi poilsį gamtoje bei pramogauja, maudydamiesi ežeruose ir tvenkiniuose. Druskininkų savivaldybėje maudymosi sezonas trunka nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d.

Atsižvelgiant į tai, Druskininkų savivaldybėje kasmet siekiama užtikrinti saugią bei kokybišką maudynėms aplinką – sistemingai atliekami mikrobiologiniai vandens kokybės tyrimai pagrindiniuose Savivaldybės vandens telkiniuose, rūpinamasi, kad pastarieji atitiktų visus Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Kaip informavo Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė, jau atlikti vandens kokybės tyrimai parodė, kad Druskininkų vandens telkiniuose vanduo atitinka higienos normos reikalavimus. „Maudytis yra saugu. Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles – nei vieni iš jų neviršijo leistinų normų. Vandens kokybės tyrimai bus reguliariai atliekami viso maudymosi sezono metu kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 dienos, taip pat reguliariai atliekami ir smėlio kokybės tyrimai“,– sakė E. Sadauskaitė.

Tyrimai atlikti Vijūnėlės tvenkinio paplūdimyje, Ilgio, Latežerio, Avirio ir Ašarėlės ežeruose, Alkos tvenkinyje bei Ratnyčios upelyje (K. Dineikos sveikatingumo parke).

Atlikti vandens kokybės tyrimai parodė, kad Druskininkų vandens telkiniuose vanduo atitinka higienos normos reikalavimus/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka