Druskininkų dovana Lietuvai – devyni nepakartojami vakarai narcizų jūroje

Akivaizdu, kad praėjusio savaitgalio Lietuvos socialinių tinklų „bomba“ tapo fantastiški Druskininkų narcizų žydėjimo šventės vaizdai. Tūkstančiai žmonių ir dieną, ir sutemus, fotografavo, filmavo narcizus, kūrė asmenukes, keletą dienų iš eilės socialiniuose tinkluose dalijosi ir dabar tebesidalija nepakartojamais vaizdais iš Druskininkų.

Gamtos išdaigos šiais metais privertė šio renginio organizatorius pakeisti tradicinę dviejų dienų narcizų žydėjimo šventę į net devynias dienas trunkančią gamtos ir šviesos fiestą. Kadangi narcizai šiemet pražydo dešimčia dienų anksčiau, nei įprastai, tai ir šventė išsitęsė į du savaitgalius.

Tie, kas praėjusį savaitgalį nespėjo atvykti į Druskininkus, nepakeliavo narcizų labirintais, tai gali stebėti visą šią savaitę – iki pat sekmadienio, kai kasdien, sutemus, nuo 21 iki 23 valandos kaskart iš naujo kuriamas stebuklas / Roberto Kiesieliaus nuotrauka

Praėjusį šeštadienį prasidėjusios narcizų žavėtuvės sutraukė tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio. Šventės svečiams Druskonio amfiteatre buvo įkurta Pikniko zona, kurioje galima gardžiai užkąsti, ten pat vyko gatvės cirko artistų pasirodymas, o improvizuotoje scenoje, pačiame narcizų lauke, koncertavo ir pradedantieji, ir jau žinomi muzikantai, surengta gongų edukacija.

Lankytojus ypač maloniai nuteikė mūsų žemietės EvitosCololo pasirodymas. Ji, akomponuojant pianistui RiduiKatkauskiui, atliko vokalines dziazo improvizacijas. Evitos dainavimo sustoję paklausyti narcizo lauko lankytojai galėjo mėgautis puikia solistės vokalo kultūra bei neįtikėtinomis žinomų kūrinių improvizacijomis.

Narcizų laukuose, kaip jau įprasta, vaikštinėjo ir su lankytojais fotografavosi mūsų miesto gidai, tądien pavirtę į garbius ponus. Virš praeivių galvų stiebėsi gėlėti kojūkininkai, sulaukę gausybės norinčiųjų pasidaryti su jais asmenukes.

Ypatinga dovana šventės svečiams tapo 360 laipsnių kampu besisukanti asmenukių kamera, gražiausius šventės vaizdus leidžianti įamžinti išskirtiniu būdu ir jais pasidalinti. Kamerai aplink žmogų apsisukus 360 laipsnių kampu, per minutę pagaminamas kokybiškas 15 sekundžių vaizdo įrašas, visiškai paruoštas dalinimuisi įvairiuose socialiniuose tinkluose. Prie šio įrenginio žmonių tikrai netrūko.

Išradingi prekybininkai narcizų žydėjimo proga surado „aukso gyslą“ – pasiūlė pirkti dviejų dešimčių žavingų narcizų žiedų puokštes – galimybę iš šventės parsivežti narcizų žydėjimo šventės dvasią.

Žinoma, didysis žmonių antplūdis į narcizų lauką prasidėjo, sutemoms apgaubus Druskininkus, kai įsijungė gausybė įvairiaspalvių apšvietimo prožektorių, dirbtinius rūkus ėmė skrosti lazerių spinduliai.

Narcizų lauke vaikštinėję žmonės griebė savo mobiliuosius telefonus ir ėmė fotografuoti, filmuoti it fantastiniame filme besikeičiančius narcizų lauko vaizdus. Tuos vaizdus aprašyti neįmanoma, juos galima tik pamatyti ir, kiek galima, ilgiau išsaugoti savo emocinėje atmintyje.

O tie, kas praėjusį savaitgalį nespėjo atvykti į Druskininkus, nepakeliavo narcizų labirintais, neaikčiojo nuo gamtos ir šviesų žaismo dermės, tai galėjo ir galės stebėti visą šią savaitę – iki pat sekmadienio, kai kasdien, sutemus, nuo 21 iki 23 valandos kaskart iš naujo kuriamas stebuklas.

Narcizų žydėjimo šventės proga visą šią savaitę vyksta ekskursijos, edukacijos, o savaitgalį miesto erdvėse šurmuliuos amatininkų mugė.

Narcizų žydėjimo šventė – pati gražiausia pavasario šventė Druskininkuose, į ją kasmet susirenka visa Lietuva pasimėgauti gamtos ir technologijų kuriamu stebuklu. Tai – lyg Druskininkų dovana Lietuvai, pasiilgusiai pavasario spalvų, gerų emocijų ir šilumos.

„Mano Druskininkai“ informacija