Druskininkų delegacija Portugalijoje sprendė su turizmu susijusius iššūkius

Dalyvaudama tarptautiniame projekte „Turizmui draugiški miestai“, Druskininkų savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus ir Administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Grigorienės, praėjusią savaitę lankėsi trečiame pagal dydį Portugalijos mieste Bragoje.

Į Portugaliją atvyko 9 projekto miestų partnerių atstovai/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Į Portugaliją atvyko 9 projekto miestų partnerių – Druskininkų, Genujos (Italija), Venecijos (Italija), Dan Lerė (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija), Utrechto (Nyderlandai) ir Dubrovniko (Kroatija) atstovai. Susitikime nedalyvavo tik Kasereso (Ispanija) delegacija.

Susitikimo dalyvius pasitikęs Bragos meras Ricardo Rio pristatė Bragos istoriją, išskirtinius renginius ir ekonomikos vystymąsi. Druskininkiečiai, savo ruožtu, kitiems projekto dalyviams pristatė mūsų kurortą. Šis susitikimas buvo skirtas pirmajam projekto etapui, kuris truko 6 mėn. Antrasis etapas tęsis dvejus metus ir prasidės šių metų gegužės mėnesį.

Dalyvaudama tarptautiniame projekte „Turizmui draugiški miestai“, Druskininkų savivaldybės delegacija lankėsi Portugalijoje/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Susitikimo metu veikė darbo grupės, kuriose buvo sprendžiama, kokios iniciatyvos būtų geriausios, siekiant paskatinti turistų sąmoningumą, taip pat buvo diskutuojama, kaip paskatinti, apdovanoti tvaraus turizmo geruosius pavyzdžius.

Delegacijų atstovai taip pat sprendė ir Bragos miesto iššūkius. Buvo suformuluota užduotis, kaip būtų galima įveiklinti Bragoje nuo Romos imperijos laikų išlikusius griuvėsius, kurie išskirtiniai tuo, kad yra išlikęs beveik nepažeistas visas kvartalas. Siūlymų buvo įvairių – nuo parko įrengimo iki daugiafunkcio centro.

Vizito Bragoje metu mero pavaduotojas L. Urmanavičius su delegacijos nariais aplankė renovuotą sporto ir koncertų rūmų kompleksą „Altice Forum Braga“.

Projektas „Turizmui draugiški miestai“ veikia pagal Europos Sąjungos URBACT programą ir jo esmė – pasitelkiant vietinius ir išorinius ekspertus, spręsti kiekvieno projekte dalyvaujančio miesto darnaus turizmo problemas. Kaip paaiškėjo projekto eigoje, problemos kiekviename mieste skirtingos – pvz., Venecijoje aktuali šiukšlinimo problema, Rovaniemyje, kuriame yra Kalėdų senelio būstinė, svarbus sezoniškumo klausimas. Druskininkai ir Braga sprendžia, kaip, didėjant turistų srautams, išlaikyti miesto autentiškumą, balansuoti tarp vietinės bendruomenės ir turistų poreikių.

Pirmojo etapo metu praėjusių metų lapkričio 14 d. Druskininkuose jau lankėsi šio projekto pagrindinė ekspertė Anamaria Vrable bei projekto pagrindinio partnerio – Genujos (Italija) savivaldybės Rinkodaros ir kultūros skyriaus direktorius Cesare Torre. Jau tada specialistai Druskininkų miesto pokyčius įvertino teigiamai, o 2021 m. gegužę planuojamas visų projekto partnerių vizitas į Druskininkus.

Druskininkų savivaldybės Informacija