Druskininkietis keliautojas motociklu jau skrieja Amerikos keliais

Prieš tris savaites iš Druskininkų į kelionę aplink pasaulį išlydėtas Karolis Mieliauskas sustojo Los Andžele. Kol amerikiečių muitinė laikė jo „KTM 790 Adventure“, Karolis laiką leido su ten gyvenančiais lietuviais motociklininkais. Po dviejų savaičių kelyje druskininkiečio kelionė aplink pasaulį kelioms dienoms sustojo.

Motociklas Vladivostoke buvo supakuotas ir paliktas krovinių terminale, kuriame jo logistika rūpinosi „Hoptrans“, o Karolis per Seulą skrido į Los Andželą. „Keista, iš ryčiausio Rusijos didmiesčio nėra tiesioginių skrydžių į vakarinę JAV pakrantę, Los Andželą. Tad teko skristi su persėdimu per Seulą. Po daugiau nei paros kelionių mes jau buvome Amerikoje. Laiko juostų pokyčiai vargino visos kelionės metu, nes kas dieną ar dvi dingdavo po vieną ar dvi valandas. Važiuodamas per visą Rusiją praradau iš viso 7 valandas“, – kalbėjo K. Mieliauskas.

Los Andželas Karolį pasitiko dideliu karščiu, lyginant su Rusijos temperatūromis, – 35-iais laipsniais šilumos. Dvylikos milijonų gyventojų megapolyje yra tik vienas metų laikas – vasara. Kai temperatūra žiemą nukrinta iki 25 laipsnių šilumos, vietiniai jau burba, kad šalta.

Natūralu, kad tokiame tautų katile, kokiu laikomas Los Andželas, yra ir lietuvių. Jų bendruomenę Los Andžele sudaro apie 2000 išeivių iš mūsų šalies. Karolis laisvą dieną neleido laiko veltui ir susitiko su Martynu, kuris ten turi verslą kino industrijos srityje. Labai norėjo, daug dirbo ir įsitvirtino. Lietuviui patinka tai, kad Los Andžele yra absoliučiai visko. Kad ir kalbant apie gamtą: už poros valandų kelio nuo centro, kalnuose galima slidinėti, o, grįžus atgal, – maudytis šiltame vandenyne. Kadangi čia visada geras oras, tai yra puiki vieta važinėti motociklu. O Martynas – taip pat užkietėjęs motociklininkas, tad su Karoliu greitai rado bendrą kalbą.

K. Mieliauskas Los Andžele susipažino su išeiviu iš Lietuvos Martynu/Asmeninio archyvo nuotrauka

„Martynas kasdien važinėja su motociklu. Nors turi šeimą, turi ir automobilį, pats po miestą dažniausiai malasi motociklu, mat spūstys Los Andžele – košmariškos. Kalifornijos įstatymai leidžia motociklininkams važinėti tarp juostų, todėl taip sutaupoma daug laiko. O ir stovėti spūstyse, sėdint ant balno, tokiame karštyje būtų iššūkis“, – Martyno patarimais dalijosi Karolis.

„Per dieną Los Andželą apžiūrėjau tiek, kiek reikia. Dideli dangoraižiai centre, garsiausi pasaulio teatrai Holivude. Tiesą pasakius, iš išorės Holivudas man atrodė daug patrauklesnis. Dabar ta „Walk of fame“ gatvė savo spalvingumu, prekyba ir turistų kiekiu primena Basanavičiaus gatvę Palangoje. Smagu čia praleisti kelias valandas, bet jau noriu judėti toliau“, – sakė K. Mieliauskas. Vos atgavęs savo motociklą, druskininkietis išlėkė į naują starto vietą – Santa Monikos paplūdimį, nuo kurio oficialiai prasideda „Route 66“ greitkelis.

Karolis turės pasiekti Čikagą, vėliau – Niujorką, o iš ten – skrydis į Londoną. Iš ten – per Europą iki Druskininkų, kur jo lauks šiltas sutikimas Turizmo dienų renginiuose.