Druskininkietės apdovanotos konkurse „Žingsniai 2021“

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras baigia įgyvendinti projektą – „Sveika bendruomenė – stipri visuomenė“, kuris yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Šio projekto metu įgyvendinome daug sveikatą stiprinančių veiklų, į kurias įtraukėme 1700 mokinių, norėjusių būti fiziškai aktyviais. Organizavome vaikų vasaros stovyklas, kuriose vaikai išbandė gatvės šokius, ,,trikke“ dviračius, mokėsi važinėti riedučiais, slidinėjo „Snow Arenoje“. Visos šios veiklos Druskininkų savivaldybės mokiniams buvo nemokamos. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose taip pat organizuotos rytinės mankštos bei vykdyta ,,Kimochis“ emocijų pažinimo ir ugdymo programa.

Druskininkų savivaldybės VSB įgyvendinamo projekto „Sveika bendruomenė – stipri visuomenė“ dalyviai/Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

ESF projektų dalyviai buvo kviečiami dalintis sėkmės istorijomis konkurse „Žingsniai 2021“, o rugpjūčio 24 d. surengtuose apdovanojimuose buvo įvertintos ir keturiolikmetės druskininkietės Kamilė Budzilaitė bei Ieva Pupininkaitė. Konkursas įgyvendintas kartu su portalu 15min – skaitytojai balsavo ir išrinko penkias, jiems labiausiai įsiminusias sėkmės istorijas, tarp kurių pateko Kamilė ir Ieva. Visų dvidešimties istorijų, kurios buvo atrinktos konkursui, herojams ir projektų vykdytojams įteikti apdovanojimai, o penkiems daugiausiai 15min skaitytojų dėmesio sulaukusiems herojams – dar ir atminimo statulėlės, kurias sukūrė skulptorius Artūras Žilinskas.

Kamilė ir Ieva dalyvavo Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintame Europos socialinio fondo lėšomis finansuotame projekte „Sveika bendruomenė – stipri visuomenė“. Projekto metu 2019 m. vasarą Druskininkų mieste buvo surengtos stovyklos vaikams ir paaugliams, galėjusiems išbandyti įvairias fizinio aktyvumo veiklas.

Druskininkų savivaldybės VSB direktorė I. Kostina (trečioje eilėje pirma iš kairės) atsiėmė druskininkiečiams skirtą apdovanojimą/Organizatorių nuotrauka

Mergaičių istorija – nuoširdžiausias įrodymas, jog kartais atsitiktinumai atveda ten, kur, net ir planuodamas, neatsidurtum. Gatvės šokių virusu minėtoje stovykloje užsikrėtė ne tik Kamilė, bet ir Ieva. Beje, ji taip pat yra lankiusi pramoginius šokius. Mergaitės sakė anksčiau viena kitą pažinojusios iš matymo – lankė tą pačią mokyklą, tačiau iki stovyklos nebuvo bendravusios. Vasaros stovykloje užsimezgė artima draugystė: jos abi, kaip pamena treneris, buvo labiausiai įsitraukusios ir motyvuotos šokti gatvės šokius. Net ir sunkiausius judesius bei šokio technikas šlifuodavo, kol pavykdavo atlikti taip, kaip reikia.

Jų poros sėkmę įrodo ir oficialus įvertinimas – pernai mergaitės tapo gatvės šokių čempionato „Lietuvos Hip Hop Beginners 2020“ (Duo Juniors kategorijoje) nugalėtojomis.

Džiaugiamės, kad šis projektas atveria naujus kelius bei tikslus jauniems žmonėms. Dėkojame visiems, dalyvavusiems projekte. Linkime būti fiziškai aktyviems ir siekti savo svajonių!

Druskininkų savivaldybės VSB informacija