Druskininkai išlydėjo italų irklentininką Nemunu į Kauną

Šiandien druskininkiečiai ir kurorto svečiai tapo originalios akcijos liudininkais. Vandens kelionių entuziastas iš Italijos Andrea Ricci leidosi į kelionę Nemunu iš Druskininkų į Kauną. Keturių dienų trukmės plaukimui jis pasirinko originalią susisiekimo priemonę – irklentę.

Kelionei pasirengusį italą priėmė Druskininkų savivaldybės vadovai. A. Ricci teigė, jog jam labai patinka Druskininkai, todėl jis savo startui pasirinko būtent šį kurortą. Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus paklaustas apie ketinimus dar kartą sugrįžti į Druskininkus, italas pažadėjo: „Jei ši kelionė Nemunu pavyks, galime galvoti apie irklentininkų komandos iš visos Europos plaukimą Nemunu iš Druskininkų“.

Po susitikimo savivaldybėje, A. Ricci spalvingos druskininkiečių ir kurorto svečių minios buvo palydėtas prie Nemuno prieplaukos, iš kurios pradėjo savo kelionę irklente/Laimos Rekevičienės ir Laimučio Genio nuotraukos

L.Urmanavičius ir A. Ricci apsikeitė atminimo dovanomis – italas vicemerui įteikė daugkartinio naudojimo originalų puodelį, o mero pavaduotojas jam padovanojo firminius Druskininkų marškinėlius ir kepurėlę.

Po susitikimo savivaldybėje, A. Ricci spalvingos druskininkiečių ir kurorto svečių minios buvo palydėtas prie Nemuno prieplaukos, kur buvo prišvartuota jo irklentė su visa kelionei būtina manta.

Paklaustas, kokią žinią jis nori pranešti žmonėms šiuo plaukimu, A. Ricci buvo konkretus: „Noriu, kad mūsų upės ir ežerai būtų švarūs ir tarnautų sportui ir poilsiui. Taip pat noriu savo kolegoms iš Europos ir lietuviams parodyti, jog Lietuva turi puikias galimybes pačioms įvairiausioms vandens turizmo formoms“.

Italas pakeliui į Kauną sustos Merkinėje, Alytuje, Birštone. Jis nakvynę pasirinko pas vietinius žmones.

Tai ne primoji šio italo kelionė irklente Lietuvos upėmis. Gegužę jis plaukė Nerimi iš Vilniaus į Kauną, įveikdamas 170 km atstumą.

A. Ricci Lietuvą  pasirinko neatsitiktinai. Irklenčių mylėtojas mūsų šalyje yra lankęsis ne kartą, nes jis dirba konsultantu vienoje iš įmonių, vykdančioje transporto plėtros projektus Lietuvoje.

Druskininkų  savivaldybės informacija