3 patarimai, padėsiantys susitvarkyti su besišeriančių augintinių plaukais

Kiekvienas naminių gyvūnų šeimininkas žino, kad susitvarkyti su augintinio plaukais gali būti vienas didžiausių gyvenimo kartu iššūkių. Kokie svarbiausi žingsniai gali padėti šioje situacijoje, norint kardinaliai sumažinti šėrimosi padarinius?

Svarbus ne tik reguliarus, bet ir sąmoningas tvarkymasis

Puikiai žinomas faktas – nuo dažno tvarkymosi auginant naminius gyvūnus niekaip neįmanoma pabėgti. Kuo ilgiau paliekame nusėdusius plaukus ant įvairių paviršių, tuo sunkiau atlikti nuoseklų ir gilų valymą. Dėl šios priežasties būtinas kassavaitinis namų tvarkymas, kartą į mėnesį skiriant laiko intensyvesnėms namų priežiūros procedūroms. Viena geriausių investicijų gyvūnų mylėtojų tarpe yra siurblys robotas. Šis įrenginys ne tik leidžia žmonėms atsikvėpti, bet ir neleidžia plaukams prisikaupti dėl galimybės jį leisti nors ir kasdien. Naudojantiems įprastą siurblį labai svarbu išmokti neskubėti – ypač tai aktualu tvarkant tokius paviršius kaip kiliminė danga, kurioje gyvūno šeriai gali gana giliai nusėsti. Augintiniai mėgsta ilsėtis ant žmonių rūbų, tačiau kai plaukai pasiekia ką tik iš skalbimo mašinos ištrauktus vienetus, daugelis pasimeta. Laikas skirti dėmesio ir šiai buitinės technikos įrangai. Plaunant gyvūno pledukus ar rūbus rekomenduojama naudoti actą ir būgną nuodugniai išvalyti tam, jog plaukai nenusėstų ant vėliau plaunamų rūbų.

Būtina pilnavertė mityba ir puiki higiena

Niekas neteigia, jog su pilnaverte mityba katė ar šuo galutinai nustos šertis. Visgi, yra labai didelis skirtumas tarp daug plaukų prarandančio ir palyginti tankiu bei tvirtu kailiu besidžiaugiančiu gyvūnu. Pastebėta, jog gana dažnai minima omega-3 rūgščių svarba blizgančiam ir sveikam kailiui. Tam, kad išsiaiškintumėte, kokia dieta palankiausia Jūsų augintiniui, neimprovizuokite, o geriau apsilankykite pas veterinarą. Vieniems gyvūnams padeda ėdalo pakeitimas, o kiti trūkstamų vitaminų gauna su papildais. Vitaminus šunims įsigykite iš “Alpha Zoo” elektroninės parduotuvės, kurioje laukia kokybiški ir gerai įvertinti produktai. Ieškantiems kailio sveikatai pagerinti padedančių papildų katėms rekomenduojama apsilankyti šioje nuorodoje: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/vitaminai-ir-papildai-katems/. Be mitybos labai svarbūs yra tinkami higienos įpročiai. Kuo reguliariau šukuosite gyvūną ir taip natūraliai pašalinsite kristi besiruošiančius plaukus, tuo mažiau šerių atsiras namų erdvėje. Taip pat svarbus ir gyvūno prausimas, kurį rekomenduojama atlikti atsižvelgiant į veislę, kailio tankį ir storį.

Gudrūs triukai irgi gali pagelbėti 

Švarai palaikyti neužtenka šluostės ir siurblio, tad dauguma gyvūnų mylėtojų bendruomenės atstovų vis dažniau atranda įdomių triukų. Žmonės dažnai mini lipnios juostos naudą, kai ši klijuojama vietose, kuriose sunkiai nusigramdo gyvūno plaukai. Kiti rekomenduoja naudoti gumines pirštines, kurios turi būti šiek tiek sušlapintos. Taip galima pasiekti pačius įvairiausius paviršius ir gana lengvai išvalyti užsistovėjusius nešvarumus. Yra ir siūlančių ilgalaikės prevencijos būdų. Kadangi dauguma mūsų gerai pažįsta savo gyvūnus ir žino jų rutiną, mėgiamas miego ir buvimo vietas, galima tuo pasinaudoti. Jei katė ar šuo turi savo vietą, kurioje praleidžia didelę dalį laiko, pravartu ją apdengti švelniu pledu ar kitu tinkamu užtiesalu, kurį tiesiog reguliariai reikės prižiūrėti ir plauti. Taip yra dalinai apsaugomi baldų ar net grindų paviršiai. Nors taip plaukų visiškai pašalinti, tikėtina, jog nepavyks, pokytis gali būti tikrai džiuginantis.