Ugningas Druskininkų atsisveikinimo bučinys besibaigiančiai vasarai

Druskininkų kurortas, nuo ankstyvo pavasario kvietęs visus atrasti pamirštus potyrius ir nerti į pirmus kartus, praėjusį savaitgalį pakvietė vasaros atradimus Druskininkuose patirti DAR KARTĄ ir smagiai atsisveikinti su vasara. Tris dienas trukusi šventė „Vasaros aidaï“ įvairiose miesto erdvėse pasiūlė paletę pramogų, reginių ir veiklų. Šventė klegėjo meniškoje Vilniaus alėjoje, žaliame ir gaiva alsuojančiame Gydyklų parke, vėsioje Nemuno pakrantėje ir ,žinoma, muzikalioje Pramogų aikštėje.

Pagrindinis šių metų šventės akcentas – kulinarinis festivalis „Grikio kelias: vakar ir šiandien“, ypatingo dėmesio sulaukė grikinių babkų kepimo varžytuvės/Ramunės Tarandės nuotrauka

Pramogų paletė: nuo klasikos iki ugnies šou

Šiais metais šventės programa buvo skirta labai plačiam žiūrovų ratui, o Vilniaus alėjoje visas tris dienas pirkėjų laukė amatininkų dirbinių ir kulinarijos mugė.

Penktadienį daug emocijų sukėlė koncertas ypatingoje vietoje – Druskininkų miesto muziejuje, kurį surengė viena laukiamiausių ir ryškiausių atlikėjų – pianistė Guoda Gedvilaitė-Göhle.

Druskininkų amatų centro „Menų kalvė“ parodų salėje lankytojai galėjo apžiūrėti keramikės Rūtos Indrašiūtės išskirtinio grožio darbų parodą „Iš molio ir dainų“ bei tautodailininkės Laimos Saviščevienės ažūrinių šiaudinių sodų parodą „Ant paukščio sparnų”.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje klasikinės muzikos gerbėjai turėjo išskirtinę progą pamatyti kartu muzikuojančias dvi atlikėjas – vargonininkę Kristiną Kuzmickaitę ir solistę Dianą Tiškovaitę. Kelią į profesionalią muziką pradėjusios kartu, šiandien viena muzikuoja Vokietijoje, kita – Belgijoje. Grįžusios į Lietuvą, jos surengė bendrą koncertą ir žiūrovams pristatė dainos „Ateik, naktie“ pagal V. Mačernio žodžius premjerą.

Temstant, Druskonio ežero pakrantėje atmosferą užkaitino ugnies, kaitros, šokio ir šviesos „Grand šou“. Tokį ugningą bučinį Druskininkai skyrė prabėgusiai vasarai.

Nematytos varžytuvės: kas iškepė skaniausią babką?

Pagrindinis šių metų šventės akcentas – kulinarinis festivalis „Grikio kelias: vakar ir šiandien“. Praėjusiais metais pradėtas ir sulaukęs didžiulio susidomėjimo dėl savo unikalaus turinio, šįmet festivalis išplėtė savo ribas ir siekė sugriauti mitą, kad grikiai auginami ir mėgstami tik Dzūkijoje.

Renata Ničajienė, sezoninio maisto ambasadorė, maisto tinklaraštininkė bei kulinarinių knygų autorė, kilusi iš Druskininkų, specialiai festivaliui parengė programą „Grikiai prancūzų virtuvėje“ – pamokė kepti bei pakvietė paragauti Bretanėje populiarių grikių miltų blynų „Galettes“, ypač tinkančius sotiems ir sveikiems vėlyviesiems savaitgalio pusryčiams. Be to, žiūrovai turėjo progą paskanauti ypatingo jos pačios kepto prancūziško grikių miltų šokoladinio pyrago!

Beje, savaitgalį kurorto kavinėse ir restoranuose netrūko virtuvės šefų improvizacijų grikių tema. Neseniai Druskininkuose įsikūręs Japonijos įkvėptas restoranas „Tomoko“ pasiūlė paragauti japoniškų grikių miltų makaronų (Soba) ir daržovių salotų, paskanintų brokoliu, morka, wakame bei sojos-tamarindų padažu.

Ypatingo dėmesio sulaukė grikinių babkų kepimo varžytuvės. Pagal savo vienetinius, iš mamų ir močiučių perimtus receptus grikines babkas iškepė šešios kepėjos iš įvairių Dzūkijos vietovių. Kepėjos žiūrovų akyse užmaišė tešlą, paspirgino spirgučius, darė visokius monus, kad tik tešla geriau iškiltų. Babkos buvo kepamos unikalioje restorano „Velvetti“ malkomis kūrenamoje lauko krosnyje. Slauniausia saldžios grikinės babkos kepėja komisija išrinko Dianą Lukošiūnaitę, o skaniausią tradicinę grikinę babką su lašinukais iškepė Marija Liaukevičienė. Žiūrovai iki soties galėjo paskanauti šiltutėlių, ką tik iškeptų babkų ir patys išrinko gardžiausią bei labiausiai patikusią.

Muzikinės erdvės ir kiti malonumai sielai

Druskininkai visuomet išsiskyrė ypatingu, gintaru kvepiančiu pušų prisotintu oru, o kiekviename kurorto kampelyje, lyg nedidelėse gamtos oazėse, galima pasisemti teigiamų emocijų, atgaivinti kūną ir sielą. Viename iš jų – K. Dineikos sveikatingumo parke – šeštadienio rytą atsipalaiduoti ir pasiekti sielos, minčių ir kūno darnos pakvietė gongų meistras Raimondas Binkauskas.

Nemuno pakrantėje, garlaivyje įsikūrė grojančių ir dainuojančių atlikėjų scena.

Atlikėjas Gebrasy – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos atradimas – žiūrovams padainavo dar negirdėtas dainas, tačiau nepamiršo ir daugiau nei milijoną perklausų muzikinėse platformose surinkusios dainos „Where’d You Wanna Go?“.

Pramogų aikštės scenoje tikrą muzikinį pragarą užkūrė scenos veteranai Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas, į intriguojančią dvikovą pakvietę dvi jaunas, daug žadančias atlikėjas – Miglę Pivoriūnaitę ir Valdą Ridikaitę. Muzikinį vakarą užbaigė dvi charizmatiškos asmenybės – Iglė ir Tadas. Linksmoje ir energingoje koncertinėje programoje, kurioje skambėjo garsiausi jų pačių kūriniai, bendros dainos ir žinomų užsienio kūrinių versijos.

Kūrybos ir linksmybių pakrantė

Sekmadienis buvo skirtas jaunoms šeimoms su vaikučiais, kurie galėjo ne tik lavinti savo kūrybinius gebėjimus įvairiose edukacinėse pamokėlėse, bet ir DAR KARTĄ išsimaudyti, tik šįkart – purioje baltų putų jūroje. Vaikai smagiai krykštavo, šoko, žaidė ir linksminosi kartu su klounu Lulu.

Atsisveikindami su besibai-giančia vasara, Druskininkai kviečia užsukti ir rudenį – čia kūnui, sielai ir emocijoms bus galima atrasti daugybę puikių dalykų!

Parengė Ramunė Tarandė,
DKC reklamos ir komunikacijos vyriausioji specialistė,
Roberto Kisieliaus nuotraukos