Savaitgalį Druskininkuose karaliavo linijiniai šokiai

Praėjusį savaitgalį į Druskininkus šokio entuziastus ir šokėjus sukvietė druskininkietis, šokių studijos „Dosado“ vadovas Povilas Lapinskas. Kurorte pirmą kartą organizuotas linijiniųšokių festivalis „Druskininkai šokio ritmu“.

Įvairiose miesto vietose buvo galima pamatyti kelis šimtus šokėjų. Atvyko  įvairių Vilniaus klubų, Molėtų, Kauno, Alytaus, Varėnos bei Druskininkų atstovai, svečiai iš Latvijos ir Vokietijos.

Festivalio dalyviai gerą nuotaiką bei puikius įspūdžius dovanojo ir jų pasirodymus  stebėjusiems žiūrovams.

Na, o daugiausia susižavėjimo visiems sukėlė šeštadienio popietę organizuotas finalinis pasirodymas – 15-ka linijinių šokių, „akomponuojant“ muzikiniam Druskininkų fontanui.

„Nerealus jausmas! Linijinių 15-kos šokių festivalis „Druskininkai šokio ritmu 2020“ įvyko! Lietuvoje tokios akcijos dar nebuvo. Esame pirmieji šokėjai, kuriems „akomponavo“ šokantis ir grojantis fontanas. AČIŪ tiems, kas prisidėjo prie festivalio ir buvo jo dalimi! Pačios geriausios emocijos, labai gražūs žodžiai, atsiliepimai bei žmonių šypsenos – tai pati didžiausia dovana man! Tikiuosi, jog šis festivalis taps tradiciniu ir sukvies į mūsų kurortą gausų būrį šokėjų kiekvienais metais“, – po festivalio įspūdžiais dalijosi jį organizavęs P. Lapinskas.

Šokio mėgėjai penktadienio vakarą buvo pakviesti į Pramogų aikštėje surengtą vakaro atidarymo koncertą. Jie galėjo pamatyti 15-kos linijinių šokių kompozicijas.

Šeštadienis buvo skirtas moterims – jos ne tik turėjo galimybę rasti įdomių nemokamų veiklų, bet ir galėjo pažinti Druskininkus ir kurorto privalumus. Rytmetį Vijūnėlės tvenkinio paplūdimyje moterys smagiai šoko linijinius šokius, K. Dineikos sveikatingumo parke dalyvavo jogos ir tabata treniruotėse, Druskonio ežero pakrantėje esančiame Amfiteatre galėjo išmėginti kangoo jumps. Na, o popietę visi turėjo galimybę pašokti linijinius šokius drauge su muzikiniu Gydyklų parko fontanu.

„Nuoširdžiai dėkoju Druskininkų savivaldybei ir Kultūros centrui už pagalbą, organizuojant renginį. Šilti atsiliepimai byloja, kad šis festivalis buvo didelė šventė ir šokėjams, ir tiems, kas stebėjo jų pasirodymus, ir tiems, kurie prisijungė ir šoko kartu“, – emocijų neslėpė pirmojo linijinių šokių festivalio Druskininkuose organizatorius P. Lapinskas.

Jis pasidalijo ir savo svajone – Druskininkai turėtų tapti dar ir šokančiu miestu: „Pirmasis festivalis, manau, tikrai pavyko. Ir jau dabar buvo tarptautinis! Smagu sulaukti geriausių atsiliepimų iš festivalio dalyvių – ir iš lietuvių, ir užsieniečių. Manau, kad ir ateityje festivalį rengsime kartu su šokiams artimų sporto šakų atstovais, stengsimės, kad renginio programa būtų kuo įvairesnė bei patrauklesnė.

Povilas labai džiaugiasi pavykusiu pirmuoju festivaliu, kuris pranoko lūkesčius: „Ir pats žinau, ir festivalio svečiai dar kartą patvirtino, kad mūsų miestas yra nuostabus ir tikrai tinkamas šokio festivaliui. Kitąmet planuočiau išnaudoti dar daugiau miesto erdvių ir surengti dar didesnį festivalį. Tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių ir žiūrovų. Viliuosi, kad dalyvių tada bus tiek, kad ir visa Vilniaus alėja taps vientisa šokių aikštele. Dar kartą įsitikinau, kad šis festivalis atveria puikias galimybes pritraukti į miestą daugybę šokančių žmonių ir paskleisti žinią apie miestą“.

Festivalio dalyviai, žiūrovai ir tie, kas stebėjo gyvai transliuotus šokėjų pasirodymus, labai susidomėjo renginiu. Beveik visi žada kitąmet jame dalyvauti.

Daugiausia susižavėjimo visiems sukėlė šeštadienio popietę organizuotas finalinis visų šokėjų pasirodymas prie muzikinio Druskininkų fontano/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Gerų emocijų netrūko ir festivalio dalyviams, ir žiūrovams, ir tiems, kas stebėjo gyvai transliuotus šokėjų pasirydymus/Laimos Rekevičienės nuotraukos

„Mano Druskininkai“ informacija