Pristatyta knyga-albumas „Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“

Rugsėjo 19 dieną Druskininkų viešojoje bibliotekoje surengtas knygos-albumo ,,Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“ pristatymas. Leidinį pristatė šios knygos sudarytoja, A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Autorė jau yra išleidusi aštuonias knygas laisvės kovų tematika, paskelbusi daugybę straipsnių. Moters pastangomis buvo atstatytas buvęs jos tėvo A. Ramanausko-Vanago bunkeris Dzūkijoje, pastatyti ženklai istorinėse laisvės kovų vietose. Naujosios knygos pristatymo metu parodyta režisierės Danguolės Bunikienės kino juosta „Nužudytas, bet nenugalėtas“, koncertavo Druskininkų Tremtinių ir politinių kalinių  choras (vadovė Antanina Laurenčikienė).

Knygoje-albume pateikiama išsami LLKS Gynybos pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago biografija ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis nuotraukomis. Autentiškos istorinės fotografijos yra šio albumo pagrindas. Nuotraukose – A. Ramanausko-Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas Klaipėdos pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su Klaipėdos pedagoginio instituto bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo, laisvės kovų metai. Knygoje-albume yra nuotraukų, kurios liudija apie tai, kad A. Ramanausko-Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę išliko tautos ir valstybės atmintyje, kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas.

Knygą-albumą užbaigia nuotraukų dalis, pavadinta „Paskutine kelione“. Tai – tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, iš 30-ies užsienio valstybių dalyvavusių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos.

Leidinį pristatė šios knygos sudarytoja, A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė/Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos informacija