Per 225-ąjį gimtadienį druskų miestas taps tortų sostine

Praėjusiais metais daugiau nei 100 konditerijos profesionalų ir entuziastų subūręs Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas „100 tortų Lietuvai“ šių metų pradžioje buvo įvertintas prestižiniu Druskininkų savivaldybės apdovanojimu – Stiklo lašo statulėle. Šiemet projektas tęsiamas ir birželio 22 dieną pirmą kartą šalyje Druskininkuose organizuojamas Tortų turnyras. Projekto organizatoriai, kartu su Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija, Druskininkų savivaldybe ir Kultūros centru, partneriais ir rėmėjais kvietė turnyre dalyvauti konditerijos profesionalus ir entuziastus, kurie savo pavyzdžiu parodytų šio amato svarbą bei jai puoselėjamą aistrą, kartu stiprintų konditerių profesijos įvaizdį bei šioje srityje dirbančių profesines bei verslo galimybes. O ateinantį šeštadienį Tortų turnyre tikimasi sulaukti ir gausaus žiūrovų būrio – juk Druskininkai tądien bus saldžiausias Lietuvos miestas.

Pernai Druskininkuose įgyvendintas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas „100 tortų Lietuvai“ tęsiamas – birželio 22 dieną kurorte organizuojamas pirmasis Lietuvoje Tortų turnyras/Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Po praėjusiais metais Druskininkuose organizuoto renginio, kuriame 100 tortų Lietuvai dovanojo profesionalūs šefai, konditeriai, maisto tinklaraštininkai, profesinių mokyklų mokiniai beimokytojai, kiti saldumynų gamintojai, dar ilgai gaudavome gerų atsiliepimų, kuriuos lydėjo pagrindinis klausimas – kas toliau? Po atsakingo projekto ir galimybių įvertinimo, sulaukę partnerių ir rėmėjų palaikymo, ėmėmės organizuoti pirmąjį šalyje Tortų turnyrą, kuris suburs saldaus amato atstovus mano gimtajame Druskininkų mieste“, – pasakojo projekto „100 tortų Lietuvai“ iniciatorė, maisto rašytoja, kulinarinių knygų ir tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė Renata Ničajienė.

Pasak projekto partnerės – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos vadovės Jūratės Mikalkėnienės, renginys suteiks galimybe prisistatyti ir konditerijos meistrams, ir entuziastams, kuriems iki šiol pritrūkdavo dėmesio: „Šalies gastronominei kultūrai pasiekus gan aukštą lygį, daugiausia dėmesio sulaukia profesionalūs šefai, kurie ne tik prisideda prie jos tolesnio puoselėjimo, bet ir sėkmingai atstovauja Lietuvai tarptautiniame lygmenyje. Į asociacijos buriamas šefų komandas įtraukiami ir konditeriai, jie taip pat sėkmingai pasirodo tarptautiniuose konkursuose. Bet Lietuvoje jų meistrystė sulaukia dar per mažai dėmesio. Tai skatina vienyti jėgas, kuriant sąlygas ir progą atkreipti dėmesį į konditerijos profesijos bei verslo aktualijas.“

Siekiant bendram tikslui suburti ir konditerius-profesionalus, ir entuziastus bei sukurti gardžią šventę Druskininkų gyventojams ir svečiams, Tortų turnyrą sudarys dvi visiškai savarankiškos dalys – profesionalų ir mėgėjų konkursai. Pirmajame dalyvaus konditerių darbą viešojo maitinimo, mažmeninės prekybos įmonėje ar kitoje juridinį statusą turinčioje įstaigoje dirbantys asmenys, kuriems šis darbas yra pagrindinis užsiėmimas ir pajamų šaltinis. O mėgėjų kategorijoje pakviesti dalyvauti visi kiti, desertus gaminantys, jais aplinkinius džiuginantys ir šventes puošiantys, savo jėgas išmėginti norintys konditerijos entuziastai.

Birželio 22 d. organizuojamo turnyro tema – druska, kuri perteiks saldaus, tą dieną 225 metų gimtadienį švęsiančio, druskų miesto – Druskininkų – gimtadienio idėją ir kurią savo kūriniuose atskleis turnyro dalyviai.

Turnyro dalyviai, remdamiesi vertinimo kriterijais, patys nuspręs, kaip druskos temą perteikti receptu, dekoru, pristatymu. Kaip tai seksis padaryti profesionalams, spręs turnyro metu dirbsianti komisija. Ji skelbs pirmųjų trijų vietų laimėtojus, kuriems atiteks 1000 Eur, 800 Eur ir 500 Eur piniginiai prizai.

Konditerijos entuziastų, mėgėjų turnyrui pristatytus tortus vertins renginio svečiai, susimokėję simbolinį mokestį, kuris bus aukojamas Maltos ordinui. Daugiausiai teigiamų įvertinimų sulaukusio torto autorei/-iui bus įteiktas pagrindinis prizas virtuvinis kombainas „Bosch“. Populiariausio torto autorės/-iaus lauks simpatijų prizas – dosnus kepinių priedų, papuošimų ir desertų gamintojo „Dr. Oether“ produkcijos krepšys. Visiems turnyro dalyviams bus įteiktos dalyvavimą žyminčios ir jį priminsiančios dovanos.

Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė pasidžiaugė, kad Tortų turnyras yra puiki galimybė druskų miesto įvaizdį šiek tiek pasaldinti: „Labai tikiuosi, kad šis renginys taps tradiciniu ir per Druskininkų kurorto gimtadienį čionai suvažiuos viso pasaulio smaližiai. Tie, kas nevalgo saldumynų, galės pasigrožėti konditerių išmone, puošiant tortus. Juk tortas – ne tik puota skrandžiui, bet ir džiaugsmas akims! Praėjusių metų patirtis rodo, kad konditerių vaizduotei ribų nėra, todėl nekantriai laukiu šio renginių ir tikiuosi pasisemti gražių idėjų.“

Organizatorių ir „Mano
Druskininkai“ informacija