Geriausio plakato autorei ekologija rūpi ir kūryboje, ir gyvenime

„Savo piešiniu norėjau skleisti žinią, kad reikia rūpintis gamta, galvoti apie ją kasdien, rūšiuoti atliekas – prisiminti, kad nuo mūsų elgesio priklauso ne tik tai, kaip gyvename mes patys, bet ir koks gyvenimas bus po mūsų“, – nuoširdų rūpestį mus supančiu pasauliu išsakė Guoda Vaikšnoraitė, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivė.

Ji tapo ekologinio socialinio plakato konkurso „Tausok maistą, rūšiuok atliekas, saugok planetą“ nugalėtoja –  Guodos sukurtas plakatas internete surinko daugiausia balsų ir laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

G. Vaikšnoraitė ir jos sukurtas plakatas ekologine tema / Asmeninio archyvo nuotrauka

Dar du konkurso nugalėtojus išrinko vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Alytaus miesto Šaltinių progimnazijos dailės mokytojas metodininkas Vitas Zabita. Jais tapo Alytaus Dainavos progimnazijos moksleivis Rokas Radavičius ir Vaidilė Jakavičiūtė iš Alytaus profesinio rengimo centro.

Plakato konkursą organizavo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Iš viso buvo gauta vienuolika plakatų, kurių autoriai ragino nešvaistyti maisto, rūšiuoti atliekas, nepaversti planetos šiukšlynu.

„Man skaudu matyti, kaip teršiama aplinka, kaip nesirūpinama klimato atšilimu. Kiek save atsimenu, mūsų šeima visada rūpinosi gamta, rūšiavo atliekas“, – pasakojo Lipliūnų kaime su tėvais gyvenanti Guoda.

Dalyvauti plakato konkurse ją paskatino mokytoja Gulnara Kupčinskienė. „Mokytoja žino, kad ekologija man yra labai artima tema“, – kalbėjo Guoda.

Sveikiname nugalėtoją ir kviečiame druskininkiečius tausoti maistą, rūšiuoti atliekas, saugoti planetą!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija