Druskininkuose rengiamos elektromobilių varžybos „Charge it on: Pažink Lietuvą“

Trečiadienį Druskininkų savivaldybėje sušauktame pasitarime dėl elektromobilių varžybų dalyvavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, administracijos ir miesto įstaigų specialistai, elektromobilių varžybų atstovas Darius Grinbergas.

Pirmą kartą elektromobilių varžybų projektas maršrutu „Vilnius-Palanga“ startavo prieš penkerius metus, o varžybos kasmet vykdavo pirmą gegužės penktadienį.

„Kai pradėjome varžytis, į Palangą tuomečiai elektromobiliai nuvažiuodavo per 5 valandas ir ilgiau, reikėjo bent porą kartų juos įkrauti. Šiemet pirmą kartą net 3 elektromobiliai distanciją įveikė be įkrovimo, o tuo pačiu mūsų projektas „Vilnius-Palanga“ pasiekė logišką finišą ir pradeda naują gyvenimą. Nuo pat pradžių varžybos buvo labai geras elektromobilizmo testų poligonas. Kasmet matėme, kaip tobulėja infrastruktūra, patys automobiliai. Tarp dalyvių matėme Kelių direkcijos, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų, Vilniaus, Tauragės savivaldybių ekipažus, kuriems tikra patirtis maršrute leido suprasti, kaip veikia sistema ir pagal asmeninę patirtį koreguoti priimamus sprendimus. Druskininkų kurortas pasirinktas dėl gerai išvystytos infrastruktūros, Palangoje stigo elektra įkraunamų vietų“, – įspūdžiais ir patirtimi dalijosi varžybų iniciatorius D. Grinbergas.

Susitikimo metu aptarta elektromobilių varžybų vizija ir eiga, dalyvių skaičius, maršrutų distancija. Kasmet rengiamos varžybos pritraukia naujų dalyvių ir tuos, kurie nori išvysti tokį reginį savomis akimis. Jau 2020 m. gegužės mėn. Druskininkai pakvies visus stebėti šių varžybų finišą.

Elektromobiliai, kuriems teks įveikti 500-600 km distanciją, savo kelionę pradės Vilniuje, o pakeliui aplankys bent tris žymias Lietuvos vietas.

„Džiaugiamės, kad Druskininkų kurortas yra draugiškas aplinkai ir išlaiko vieno iš patraukliausių kurortų gaires. Miestas jaukinsis elektra varomus automobilius, plės elektra įkraunamų vietų taškus, o neužilgo pakvies susipažinti su aplinkai draugiškais automobiliais – elektromobiliais“, – sakė mero pavaduotojas L. Urmanavičius.

Varžybų finišo metu mieste planuojama surengti nemokamas vaikų elektromobilių varžybas, elektromobilių ekspoziciją, dronų lenktynes ir nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją.

D. Grinbergas: „Druskininkų kurortas pasirinktas dėl gerai išvystytos infrastruktūros.”/Simonos Dailydaitės nuotrauka

Druskininkų savivaldybės informacija