Druskininkų krašto žmonės paminėjo Valstybės dieną

Druskininkiečių, susirinkusių švęsti Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – šventę, neišgąsdino lietus. Druskininkų Pramogų aikštėje šventės proga koncertavo roko grupė „Thundertale“. Šios grupės muzikantai drauge su gausiai Pramogų aikštėje susirinkusiais druskininkiečiais ir miesto svečiais sugiedojo Tautišką giesmę. Valstybės dienos proga renginio dalyvius pasveikino ir Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Prie Leipalingio dvaro susirinkusieji himną giedojo kartu su dainų autore ir atlikėja Gintare Juknaite. Viečiūnuose himną giedojo dainų ir šokių verpstę supynę tautinių šokių kolektyvai „Žaltytis“ (Marijampolė), „Pušynas“ (Veisiejai), „Kadagys“ (Druskininkai), „Leipūnas“ (Leipalingis), „Avilys“ (Viečiūnai), folkloro ansamblis „Žemynėlė“, liaudies dainų atlikėja Morta Elžbieta Bieliukaitė ir gausus būrys viečiūniškių.

„Kartu supynėme dainų ir šokių verpstę, subūrusią visus vienam tikslui – kartu su viso pasaulio lietuviais švęsti Valstybės dieną .Ir toliau puoselėkime, branginkime ir skleiskime savo krašto kultūrą, nes tai – tikrasis mūsų tautos gyvybingumo šaltinis. Taip išbūname, išliekame, išbūsime, išliksime… Dėkojame visiems „Dainų ir šokių verpstės“ atlikėjams, visiems viečiūniškiams ir Viečiūnų svečiams už jaudinančias akimirkas, buvimą kartu Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną“, – sakė Viečiūnų laisvalaikio salės vadovė Jolita Miliauskienė.

Leipalingio miestelio bendruomenė taip pat prisijungė prie visuotinės akcijos „Tautiška giesmė“ ir drauge su visu pasauliu giedojo šalies himną. „Nors lietutis ir merkė, mūsų jis neišgąsdino. 21-os valandos laukėme Leipalingio miestelio dvaro prieigose, klausydamiesi autorinių akustinių Gintarės Juknaitės baladžių. Savęs suvokimas per savo šaknis – istoriją, pagarbą kalbai ir tradicijomis, tautinių švenčių šventimą ir tradicijų laikymąsi suteikė visiems bendrumo, stabilumo ir žinojimo, kad nesvarbu, kur esame, su kuo švenčiame, esame vieninga tauta“, – sakė Leipalingio bendruomenės pirmininkė Žaneta Krivonienė.

Kartu su visa Lietuva, susirinkę prie bendruomenės, „Tautišką giesmę“ sugiedojo ir Jaskonių ir Naujasodės kaimų gyventojai. Šią bendruomenę jau pasiekė ąžuoliukas – 2018 m. ji buvo apdovanota „Versliausios šimtmečio bendruomenės“ prizu. Sugiedoję himną, šventės dalyviai iškilmingai jį pasodino.

„Mano Druskininkai“ informacija