Druskininkų dovana Lietuvai – 100 tortų (video)

Amfiteatre ant Druskonio ežero pakrantės prie Miesto muziejaus šeštadienio pavakarę surengtas projekto „100 tortų Lietuvai“ dalyvių pristatymas ir tortų degustacija sulaukė didžiulio šventės dalyvių susidomėjimo. Druskininkai Lietuvai ir visiems smaližiams padovanojo ypatingą šventę – finišavo Druskininkų savivaldybės ir kulinarinių knygų ir maisto tinklaraščio autorės Renatos Ničajienės inicijuota akcija „Druskininkai sveikina Lietuvą“, kitaip – „100 tortų Lietuvai“. Ta proga druskininkiečiai ir kurorto šventės svečiai turėjo galimybę paragauti net 100 skirtingų tortų. Projektas pradėtas Vasario 16-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį – lygiai 100 dienų viešoje erdvėje buvo skelbiami tortų receptai, paskaninti įdomiais faktais apie Druskininkus.
„Druskininkai yra vieta, kur visada laukiamos naujos, pačios netikėčiausios idėjos ir niekur kitur neišbandyti sumanymai. Su atvira širdimi sutikome idėją Druskininkų kurorto šventėje Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvą pasveikinti pačiu gardžiausiu ir saldžiausiu sveikinimu. Džiaugiuosi matydamas 100 įspūdingų tortų ir dėkoju visiems, kurie prisijungė prie šio skanaus sveikinimo“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
„Organizuodama šį projektą iš naujo atradau savo gimtąjį miestą Druskininkus. Savivaldybės ir miesto muziejaus darbuotojų surinkta informacija apie kurortą, jo istoriją, žymius ir daug miestui davusius čia gyvenusius ir kūrusius žmones papildė kasdien skelbtus projekto dalyvių receptus. Didžiuojuosi atstovaudama seniausią Lietuvoje kurortą ir turėdama galimybę sukurti jo gyventojams ir svečiams išskirtinę šventę, kuri, tikiuosi, papildys miestui įsimintinų įvykių sąrašą“, – sako projekto iniciatorė, maisto tinklaraščio ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė.
Ant visų tortų uždegtos simbolinės gimtadienio žvakutės, visi susirinkusieji Lietuvai dainavo ilgiausių metų, o tortų autoriai sugalvoję norus ir užpūtę žvakeles kvietė vaišintis druskininkiečius ir kurorto svečius. Kiekvieno torto pirmasis gabalėlis buvo skirtas Maltos ordino globojamiems senoliams. Tai simbolinė padėka ordino savanoriams už pagalbą talkinant renginio metu.