Bibliotekoje – druskininkiečio R. Povilansko kūrybos paroda „Paletė“

Praėjusi penktadienį Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengtas druskininkiečio Romualdo Povilansko kūrybos darbų parodos „Paletė“ atidarymas, į kurį susirinko menininko bičiuliai ir jo kūrybos gerbėjai. Parodą galima apžiūrėti iki liepos 15 dienos.

Parodoje „Paletė“ eksponuojamos kelios dešimtys naujausių, per pastaruosius metus sukurtų paveikslų – tapyba akrilu, aliejumi. R. Povilansko žodžiais, tapybai jis visada turėjo ir turi laiko. Pastaruoju metu, kai jau yra pensinio amžiaus, laiko kūrybai jis skiria kasdien – po penketą-šešetą valandų.

Bibliotekoje surengtas druskininkiečio R. Povilansko kūrybos darbų parodos „Paletė“ atidarymas/Asmeninio archyvo nuotrauka

Klausiamas, iš kur kilo jo pomėgis tapyti, R. Povilanskas pasvarstė, kad jo kūrybiškumą veikė knygos, jos lavino ir vaizduotę: „Skaityti pamėgau labai anksti. Vaikystėje tempdavausi į namus įvairiausias knygas. O knygose juk dar būdavo ir „vaizdelių“ – iliustracijų. Tad ir mano vaizduotė, fantazija vystėsi su skaitymu. Pamenu, kokį įspūdį man padarė smetoninio leidimo „Faustas“. Žinoma, Gėtę dabar suvokiu visiškai kitaip… Menininkas daug pats savęs atskleidžia, įkūnija savo kūriniuose. Nesvarbu, ar jis būtų literatas, ar dailininkas.“

R. Povilanskas sakė, kad jis nepaiso, yra įkvėpimas ar ne – tiesiog ima ir tapo: „Kartais priverčiu save „dirbti“ teptuku. Ir tada pats paveikslas tarsi veda kūrybiškumo keliu, diktuoja spalvas, formas ar siužetą. Būna, kad tą pačią dieną, tą patį paveikslą perdarau tris ar keturis sykius.

Dailininkas minčių ir idėjų semiasi, stebėdamas gyvenimo smulkmenas. Kūrybinius impulsus jis gauna iš tokių, regis, paprastų, kasdieniškų dalykų – gležno pienės žiedo, prigludusio akmenės užuovėjoje arba kasdien daugybės praeivių minamo takelio prie Ratnyčėlės… Menininko žvilgsnio išgrynintos, „nuvalytos“ mus supančios aplinkos detalės paveiksluose gali būti užfiksuotos it mažas stebuklas, išryškėti paslaptingo siužeto ar vizijos pavidalu.

Kodėl „Paletė“? Galbūt todėl, kad paletėje, be kurios neįsivaizduojamas dailininko portretas, yra daug spalvų – įvairių, gražių, kaip ir pats gyvenimas?

„Mano Druskininkai“ informacija