Ažūriniai mokytojos Rimutės Buchienės stebuklai

Kukli, savo darbui atsidavusi „Saulės“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Rimutė Buchienė mokyklos bendruomenę vėl stebina savo talentais. Prieš porą metų visus pakerėjusi tapytais ant šilko paveikslais, šįkart užbūrė karpiniais. Kaip gerai, kad bibliotekininkė Vida Marcinonienė prieš pat Kalėdas įkalbino mokytoją pasidalinti savo kuriamu grožiu ir surengė parodą mokyklos skaitykloje! Dar vienas atskleistas mokytojos Rimutės talentas – ir vėl džiaugsmas akims bei sielai! „Koks užburiantis lengvumas!; koks kruopštumas!; koks virš kasdienybės pakylėjantis, pasakiškas gražumas!“, – tai tik keli į skaityklą įžengusių parodos lankytojų nuostabos šūksniai.

Mokytoja R. Buchienė sako, kad karpiniai – tai laisvalaikis, širdžiai miela veikla, hobis. Jo pradžia – mokytojos Eglės Maračinskaitės pamokos M. K. Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų skyriuje. Paklausta, kodėl karpiniai, sako, kad jie, kaip ir močiučių nėriniai, suvirpina sielą.

Įkvėpimo Rimutė semiasi gamtoje. Štai „Metų laikų“ ciklą sieja ta pati, mokytojos kieme auganti obelis. Kitame karpinyje galima įžvelgti bonso siluetą, rytietiškų motyvų. Nepaprasto kruopštumo darbuose – subtilus augalinis ažūras. Plonų linijų šakelių tinkle labai gražiai išryškėja storesnės šakos, paukščiai, augalai. Skirtingo laikotarpio kūryboje matosi, kaip pereinama nuo asimetrijos prie simetrijos.

Iš visos širdies dėkodami mokytojai R. Buchienei už šią parodą, šįkart norime palinkėti laiko! Laiko savo kūrybai ir sau – tiek, kiek norisi, kiek reikia.

Mokytoja R. Buchienė sako, kad karpiniai – tai laisvalaikis, širdžiai miela veikla, hobis/„Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotraukos

Ieva Lazarevienė,

„Saulės“ pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja