Stalo žaidimų festivalis „PineCon 2022“ Druskininkuose jau šeštą kartą suburs stalo žaidimų gerbėjus

Paskutinį vasaros savaitgalį stalo žaidimų entuziastai rinksis į Druskininkus. Čia vyks jau šeštasis stalo žaidimų festivalis „PineCon 2022“. Renginio dalyvių lauks dvi dienos su stalo ir vaidmenų žaidimais, turnyrais, naujausių žaidimų pristatymais ir kitomis stalo žaidimų kultūrą populiarinančiomis veiklomis.

Šiais metais „PineCon 2022“ paaiškės garsiųjų stalo žaidimų „Catan“ ir „Carcassonne“ Lietuvos čempionai – „Brain Games“ rengiamų nacionalinių čempionatų nugalėtojai iškovos teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionatuose Maltoje ir Vokietijoje. Registracija į abu čempionatus – www.brain-games.lt svetainėje.

Paskutinį vasaros savaitgalį stalo žaidimų entuziastai rinksis į Druskininkus, kur vyks jau šeštasis stalo žaidimų festivalis „PineCon 2022“ / Organizatorių nuotrauka

Šiemetis festivalis pasižymi naujai išleidžiamų lietuviškų stalo žaidimų ir jų prototipų gausa. Žinodami, kad Lietuvoje yra daug talentingų kūrėjų ir stalo žaidimų entuziastų, leidykla „Terra Publica“ paskelbė stalo žaidimų prototipų konkursą „Dust off“, kurio metu tikisi atrasti potencialų 2023 metų bestselerį. Penki įdomiausi žaidimai jau atrinkti – „PineCon“ festivalyje prototipų kūrėjai pristatys juos renginio dalyviams, o renginio pabaigoje ir paaiškės pagrindinis konkurso nugalėtojas.

Konvente taip pat bus galima išbandyti šiais metais pasirodysiančius lietuviškus stalo žaidimus „Marijampolė“ ir „Cheesy Heist“, savo žaidimus demonstruos klubas „Prototipas“, renginyje taip pat svečiuosis „Rikis“ ir „Manohobis.com“, kurie pakvies susipažinti su naujausiais stalo žaidimais ir sudalyvauti turnyruose net ir visiškai naujokus. Sugrįžta praėjusiais metais didelio populiarumo susilaukęs „Klask“ turnyras, o „Žaidimo meistrai“ konventui paruošė LARPG –„kabinetinį“ vaidmenų žaidimą su vampyrų tematika.

Renginio dalyviai taip pat galės išmėginti jėgas „Akmens, popieriaus, žirklių“ turnyre, protmūšyje, vaidmenų žaidimų sesijose, išbandyti sėkmę loterijoje ir kitose veiklose. „PineCon pasikalbėjimai“ pakvies į diskusiją apie stalo žaidimų kūrimą – joje dalyvaus ir žinomiausias lietuvių stalo žaidimų kūrėjas Urtis Šulinskas.

Festivalis nemokamas, išskyrus kai kuriuos turnyrus. Renginys vyks Druskininkų jaunimo užimtumo centre (JUC), renginio programa –
www.pinecon.lt

Renginys iš dalies finansuojamas Druskininkų savivaldybės kultūros srities projektų finansavimo konkurso lėšomis.