Pirmoji Lietuvoje praktinė jaunimo darbuotojų konferencija – „3D. DALYVAUK. DALINKIS. DŽIAUKIS“

Praėjusį penktadienį į Druskininkų jaunimo užimtumo centrą (JUC) sudalyvauti pirmą kartą organizuotoje praktinėje jaunimo darbuotojų konferencijoje sugūžėjo jaunimo darbuotojai iš daugybės mūsų šalies atvirųjų jaunimo centrų bei erdvių. Renginio pavadinimas – 3D – intrigavo, tačiau jokių sąlyčio taškų su 3D spausdintuvais renginyje nebuvo, pagrindinis jo tikslas – DALYVAUTI. DALINTIS. DŽIAUGTIS.

Sukauptomis žiniomis, praktikomis bei metodikomis dalijosi net 50 darbo su jaunimu specialistų iš visos Lietuvos. Idėja organizuoti tokį renginį brendo ne vienerius metus, tačiau ji nebuvo įgyvendinta dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos. Apie renginio aktualumą ir poreikį vis garsiau buvo kalbama Lietuvos atvirųjų jaunimo centrų asociacijos (LACJA) susitikimuose, todėl organizatoriaus pareigų ėmėsi Druskininkų JUC.

Konferencijoje skambėjo net 10 įsimintinų pranešimų, kuriuos skaitė charizmatiški jaunimo darbuotojai iš Panevėžio AJC, Antakalnio AJC „Žalianamis“, Vilniaus AJC „Mes“, Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro, Ramygalos AJC, VšĮ „Actio Catholica Patria“, Molėtų AJC, Asociacijos Druskininkų stalo žaidimų klubo „Board Punks“, dalyvavo neformalaus ugdymo ekspertė bei Druskininkų JUC. Konferenciją moderavo Druskininkų JUC direktorė Aušra Nedzinskienė, kuri apie pranešėjus parengė įmantrius bei šmaikščius pristatymus, kurie tarsi jaukūs prieskoniai meistriškai sukūrė puikią renginio atmosferą.

Konferencija šventiškai atidaryta šokio ritmu su grupe „J&J“. Kolektyvo vadovas Justinas Baltulionis su šokėjomis visus smagiai išjudino, ir taip dar kartą buvo pasidžiaugta jaunimu, kuris šiemet mini Jaunimo metus.

Puikūs jaunimo darbuotojų pranešimai tikrai praturtino konferencijos dalyvių turimą metodikų bagažą, nes kalbėta apie jaunimo konsultavimo karjeroje gerąją praktiką, klasių valandėlių metodinių priemonių įvairovę, individualų darbą su jaunimu, maisto gaminimo kultūrą, meniškumo svarbą ir jaunuolių saviraiškos formas. Aptartos centruose taikomos gerosios praktikos bei vykdomos veiklos.

Paliesta atvirumo ir aktyvumo svarba, o apie stalo žaidimų integraciją ir jos naudą, kuri keičia ir formuoja kasdienius jaunų žmonių įpročius, su užsidegimu kalbėjo asociacijos „Board Punks“ prezidentas Juozas Kazlauskas.

Konferencija, prasidėjusi šokio ritmu, ir uždaryta buvo šokio judesius išlaisvinančia praktine dalimi, į kurią lydėjo neformalaus ugdymo ekspertė Brigita Baškevičiūtė.

„Tokių konferencijų reikia daugiau. Jos ne tik papildo žinias, bet ir leidžia suprasti Lietuvos centrų ar erdvių specifiškumą. Nėra panašių centrų, visi mes esame labai skirtingi ir tuo labai unikalūs. Metodikos yra gerai, bet jų adaptavimas centruose ar erdvėje priklauso nuo ten dirbančių jaunimo darbuotojų“, – po renginio kalbėjo Druskininkų JUC direktorė A Nedzinskienė.

Druskininkų JUC informacija