Pasidžiaugta išskirtiniais Druskininkų krašto jaunimo pasiekimais, talentais ir jų indėliu į bendruomenės gyvenimą

Druskininkai – ne tik nuostabus kurortas, bet ir aktyvų jaunimą auginantis miestas! Tą puikiai įrodo praėjusį penktadienį Druskininkų Jaunimo užimtumo centre (JUC) surengti „Jaunimo apdovanojimai‘23“, į mūsų miestą sugrįžę su dar stipresne jėga! Jaunimo apdovanojimų vakaro metu pasidžiaugta išskirtiniais Druskininkų krašto jaunimo pasiekimais, talentais ir jų indėliu į bendruomenės gyvenimą. Menininkai, sportininkai, savanoriai, jaunieji lyderiai, metų iniciatyvos – kiekvienas apdovanotasis įkūnija begalinį mūsų jaunosios kartos potencialą. Buvo apdovanoti patys matomiausi Druskininkų savivaldybės jaunimo atstovai, kurie 2023-aisiais buvo ryškūs ir savo pasiekimais garsino miestą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio konkursuose bei varžybose.

„Jaunimo apdovanojimų‘23“ šventėje apdovanoti patys matomiausi Druskininkų savivaldybės jaunimo atstovai, kurie pernai buvo ryškūs, savo pasiekimais garsino miestą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio konkursuose bei varžybose / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Jaunimo apdovanojimų renginį globojo Druskininkų savivaldybė, kuri įsteigė prizus bei visiems renginio dalyviams padovanojo gyvo garso Gamkos su grupe koncertą! Jaunimas dėkingas ir Druskininkų savivaldybės tarybos nariams, įsteigusiems piniginius prizus nominantams.

„Prieš metus išsakyta jaunimo iniciatyva virsta realybe. Šiandien mes iš tikrųjų švenčiame Druskininkų jaunimo apdovanojimus. Šis JUC‘e gimęs renginys užaugo ir įgavo didesnį mastą. Kažkada renginio tikslas buvo pastebėti ir įvertinti jaunuolius, kurie savo veiklomis, iniciatyvomis pasireiškia mūsų centre, o šio vakaro renginio tikslas – pastebėti ir įvertinti visą Druskininkų savivaldybės jaunimą, kuris savo iniciatyvomis, idėjomis, ryžtu ir drąsa išsiskyrė skirtingose srityse. Dėkoju miesto bendruomenei, kuri taip energingai įsitraukė, pasiūlė savo kandidatus, aktyviai balsavo. Vos apie renginį paskelbus mūsų socialiniame tinkle, informacija pasklido žaibo greičiu, tai parodė, kad renginys labai reikalingas.

Mieli nominantai, sveikinu – bendruomenė jus pastebėjo. Ir vien dėl jau esate apdovanoti, nes per pastarąjį mėnesį visi, kas jūsų nežinojo, dabar jau žino arba galės su Jumis susipažinti šįvakar“, – kalbėjo JUC direktorė Aušra Nedzinskienė, kuriai teko garbė pristatyti ir pirmąją nominaciją – „Metų asmenybė“. Nominaciją pelnė Dominykas Lukošiūnas. Ją nugalėtojui įteikė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

„Dėkoju Druskininkų JUC, kad priėmėte į savo būrį visą mūsų savivaldybės bendruomenę, todėl šie jaunimo rinkimai surengti tokiu plačiu mastu. Labai noriu padėkoti nominantams už aktyvumą ir atsidavimą bendram reikalui. Sveikinu visus, kurie šiandien į sceną lipa raudonu kilimu“, – kalbėjo meras R. Malinauskas.

Apdovanojimą gavęs D. Lukošiūnas neslėpė jaudulio: „Esu labai dėkingas visiems, kurie taip nusprendė – balsavusiesiems, komisijai. Esu labai dėkingas savo mamai Dianai Lukošiūnienei, „Atgimimo“ mokyklos istorijos mokytojai. Esu labai dėkingas savo tėčiui Sauliui Lukošiūnui, „Atgimimo“ mokyklos etikos mokytojui. Dėkingas ir savo draugams Martynui, Aurimui, Giedriui, Dovydui, Gustui ir visiems, prisidėjusiems prie šiuo mano kelio.

Šiandien dalyvavome istorijos pamokoje ir kalbėjome apie Lietuvos laisvę. Gyvename tikrai labai neužtikrintais laikais, nežinome, ar rytojus ateis toks pats laisvas, kokia buvo vakarykštė diena. Todėl aš visų jūsų labai nuoširdžiai prašau šiuo sunkiu momentu palaikyti Ukrainą ir aukoti tiek, kiek galime. Jei Ukraina žus, žūsime ir mes. Palaikykime Ukrainą, nes jaunimui yra labai svarbus rytojus.“

Antrąją vakaro nominaciją – „Metų proveržio“ kategorijoje laimėjusiai Paulinai Tamulevičiūtei įteikusi Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Naruckienė sakė: „Tai – ypatinga nominacija. Metų proveržį gali pasiekti kiekvienas, tačiau šioje kategorijoje buvo nominuoti tik 4 žmonės. Vieniems, kad pasiektų šią nominaciją, prireikia viso gyvenimo, o kitiems, pasirodo, užtenka metų ar pusmečio“.

„Metų menininku“ išrinktas Augustas Navickas, jam nominaciją įteikė M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė: „Man didelė garbė ir džiaugsmas įteikti nominaciją Augustui, kadangi jis yra jaunasis menininkas, kūrėjas, tikslingai siekiantis savo tikslo, garsinantis Druskininkus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“

„Metų savanorio“ apdovanojimą patikėta įteikti Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Ingai Kostinai. „Man atrodo, kad Druskininkuose nuolat organizuojami renginiai, o juose labai reikalingi savanoriai“, – kviesdama į sceną nominaciją pelniusį Kristupą Andrulionį, kalbėjo VSB vadovė.

„Visai nesitikėjau laimėti. Noriu padėkoti tiems, kas už mane balsavo – visai miesto, Druskininkų švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios bendruomenei, už fontano darbus dėkoju Simonui, Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui ir visiems, kurie prisideda prie miesto gerovės“, – atsiimdamas apdovanojimą, sakė Kristupas.

„Metų sportininką“ pristatė Druskininkų sporto centro direktorius Gintaras Šikšnys: „Čia, ko gero, sunkiausiai pasiekiama nominacija – pretendentams reikėjo išlieti daug prakaito. Į apdovanojimą pretendavo praktiškai visų sporto šakų atstovai, bet daugiausia balsų surinko Akvilė Orliukaitė.“

„Nežinau, ar pastebėjote, kad būtent šioje nominacijoje buvo daugiausia pretendentų. Tai parodo, kad iš tiesų gyvename labai sąmoningoje visuomenėje, kuri supranta sporto svarbą. Nesiruošiau sakyti jokios motyvacinės kalbos, kaip svarbu judėti ar užsiimti fizine veikla. Tiesiog labai noriu padėkoti tėvams, kurie visą laiką yra šalia, kurie nuveda pas gydytojus, kad šie užgydytų visus skaudulius. Ačiū treneriui, kuris prisitaiko prie labai sunkios mano darbotvarkės, leidžia kiekvieną dieną treniruotis vis kitu metu, kad po pamokų galėčiau bent jau pamiegoti. Dėkoju visiems, kurie yra šalia. Kad ir kaip stipriai save įtikinėčiau, kad viską darau tik dėl manęs pačios, bet labai svarbus yra ir kitų žmonių padrąsinantis žodis, palaikymas ar net pripažinimas. Dar noriu pridurti, kad žmogaus galimybės neribotos, bet visi rezultatai ir pasiekimai priklauso tik nuo to, kiek pastangų, darbo ir tikėjimo įdedam. Labai džiugu, kad šiandien stoviu čia, nes jūs patikėjote manimi“, – sakė „Metų sportininke“ išrinkta A. Orliukaitė.

„Metų verslininko“ nominaciją pristatė Druskininkų „Rotary“ klubo „Sūrutis“ prezidentas Albertas Katilovskis. Šis apdovanojimas atiteko „Judesio pajautimo mokyklai“.

„Šioje nominacijoje tikrai svarbus protas. Linkiu jauniems verslininkams ne tik sugalvoti verslo idėją, bet ir sugebėti išsilaikyti konkurencinėje kovoje“, – kviesdamas nugalėtojus į sceną, sakė A. Katilovskis.

„Pirmiausia norime visiems padėkoti, kad mes atsidūrėme šioje nominacijoje. Mūsų mokyklos tikslas nėra apie verslą. Nesivadovaujame taisykle, kad pinigai yra sunkiai uždirbami – jie savaime ateina, jeigu iniciatyva ir požiūris į gyvenimą yra teisingi. Esame dėkingi, kad galime dirbti šiame nuostabiame mieste, kuriame yra visas sveikatinimo pagrindas. Turime gyvus pavyzdžius – Karolį Dineiką ir Algimantą Kačergių, kurių metodiką mes naudojame. Norisi kurti, gyventi, daryti darbus, kuriuos ateityje, tikimės, kas nors pratęs. Ačiū visiems, stengsimės Jūsų nenuvilti ir judėti į priekį“, – kalbėjo „Judesio pajautimo mokyklos“ vadovas Domantas Nedzinskas .

„Dėkoju visai „Judesio pajautimo mokyklos“ bendruomenei. Be jūsų nebūtų ir mūsų. Dėkojame ne tik druskininkiečiams, bet visos Lietuvos žmonėms, kurie dalyvauja mūsų mokymuose, užsiėmimuose ir veiklose“, – vyrui antrino žmona Greta Nedzinskienė.

„Metų iniciatyvos“ nugalėtoją – Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos inicijuotą „Naktinį tinklinį“– paskelbė Druskininkų savivaldybės vicemeras Simonas Kazakevičius: „Labai vertinu geras iniciatyvas – ir asmeniškai, ir kaip vicemeras, kuruojantis jaunimo sritį. Džiaugiuosi, kad po ilgo laikotarpio jaunimo apdovanojimai sugrįžo į Druskininkus. Ir tai – paties jaunimo iniciatyva. Noriu padėkoti Jaunimo reikalų koordinatorei Korinai Balkuvienei, kuri padeda jaunimui, skatina teikti iniciatyvas. Ačiū ir JUC kolektyvui, kurie padeda tas iniciatyvas įgyvendinti. Jaunime, būkite drąsūs, smalsūs, iniciatyvūs, o Druskininkų savivaldybė su meru R. Malinausku priešakyje, tikrai padės jums geriausias idėjas realizuoti“.

„Tariame nuoširdų ačiū, kad mūsų iniciatyva buvo pastebėta. Tai tikrai mus motyvuos ir toliau vykdyti savo projektus ir užsibrėžtus tikslus. Ir labai norime, kad vasarą mes vėl susitiktumėme ir tęstume savo tradiciją – naktinį tinklinį“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos nariai, dėkodami jų didžiausiai motyvatorei – Druskininkų savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorei K. Balkuvienei.

„Palaikymas svarbus kiekvienam iš mūsų, bet kai palaikome jaunus žmones, tas palaikymas gali tapti ir jų sėkmės priežastimi“, – įteikdama apdovanojimą „Metų jaunimo rėmėjo“ titulą pelniusiam įmonės „Akvavita“ direktoriui Jonui Miliui, sakė Jaunimo reikalų koordinatorė K. Balkuvienė.

„Matydami tokį talentingą jaunimą, mes jį palaikome ir palaikysime, rėmėme ir remsime“, – patikino jaunimo įvertinimo sulaukęs J. Milius.

Vakaro staigmena – niekur prieš tai neskelbta nominacija „Publikos mylimiausias“ – įsteigta pagerbti daugiausia palaikymo balsų pelniusį nominantą. Šį apdovanojimą įteikė ir sveikinimo žodį tarė Druskininkų savivaldybės tarybos narė Agnė Jezepčikaitė-Gaidienė: „Visi, kurie šiandien buvote paminėti, kažkam esate patys mylimiausi. Internete Jūs surinkote daugiau nei du su puse tūkstančio balsų. Apie ką ši nominacija? Apie tai, kad turime kuo dažniau vieni kitiems sakyti gražius žodžius, palaikyti vieni kitus, paskatinti. Pasakyti: „Esi puikiame kelyje, judėk į priekį!“ Bet tuo pačiu nominacija ir apie tai, kad labai svarbu mylimiausiam jaustis pačiam savimi. Tik mylintis, doras žmogus gali skleisti grožį ir gėrį bendruomenėje. Taigi skelbiu „Metų mylimiausią“, juo tapo D. Nedzinskas iš „Judesio pajautimo mokyklos“.

Renginį vedė A. Dailydaitė ir D. Lukošiūnas, jam žaismės suteikė Justino Baltulionio vadovaujama šokių studija „J&J UNITED“ ir „Violetinės Žvaigždės“, Juozo Mikolainio vadovaujamas saksofonų ansamblis, parkūro bendruomenė „DruskininkaiRunners“, šiuolaikinio šokio studija ,,Opus“, dainininkė Ugnė Mikelionytė, o vakaro kulminacija tapo Gamkos ir jo gyvos grupės koncertas.

Parengė Laima Rekevičienė
 Roberto Kisieliaus nuotraukos