„Leisk žinioms skristi“ – ekstremalaus sporto mokymai Lietuvos ir Lenkijos jaunimui

Liepos 13-15 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre ir liepos 27-29 d. Luke, Lenkijoje, surengti jaunimo mokymai, sutraukę ekstremalaus sporto mėgėjus iš abiejų šalių. Jaunimo mokymų tikslas – taikant ekstremalaus sporto metodus, mokytis tolerancijos bei atviro bendradarbiavimo. Susitikimo metu organizuotos veiklos skatino Lietuvos ir Lenkijos jaunuolius ne tik išbandyti naujas sporto šakas, bet ir panagrinėti tolerancijos bei atviro bendradarbiavimo svarbą.

Susitikimo metu organizuotos veiklos skatino Lietuvos ir Lenkijos jaunuolius ne tik išbandyti naujas sporto šakas, bet ir panagrinėti tolerancijos bei atviro bendradarbiavimo svarbą/Druskininkų JUC archyvo nuotrauka

Projekto „Leisk žinioms skristi“ (Let your knowledge fly , anglų k.) dalyviai turėjo progą susipažinti su Druskininkų jaunimo užimtumo centre vykdoma veikla, pažaisti stalo ir kitus neformalaus ugdymo žaidimus, išbandyti skate parką, parkūro ir gimnastikos aikšteles.

Nors tomis dienomis oras tikrai nelepino, tačiau užsidegimas, puiki draugija bei šalia esantys profesionalai skatino išbandyti tai, kas reikalauja iššūkių, susikaupimo, tolerancijos, didesnių pastangų ir tarpusavio supratimo.

Pasak lenkų grupės vadovės Monikos, dėka trenerio, kuris ne tik padėjo, bet ir paragino, jai pačiai pavyko išbandyti „agresyvius“ riedučius ir nusileisti rampa: „Man tai buvo didelis iššūkis, bet ir didelė laimė!“.

Lietuvių grupės dalyvė Skirmantė teigė, kad dalyvauti mokymuose ją paragino draugai, sudomino ir pati idėja. Jos nuomone, tolerancija ekstremaliame sporte yra išties svarbi, nes toks sportas reikalauja daugiau pastangų. „Aš turėjau galimybę išbandyti įvairias ekstremalaus sporto priemones, ir man buvo labai smagu“, – sakė Skirmantė.

„Dalyvauti mokymuose sutikau, nes norėjau išbandyti naujas sporto šakas ir labai laukiu išvykos į Lenkiją“, – kalbėjo Marius. Jo nuomone, tolerancija visose sporto šakose, kaip ir bet kur kitur, yra svarbi ir gerai, kad jaunimas apie tai kalba.

O liepos 27-29 d. mokymų dalyviai vėl susitiko Luke, Lenkijoje. Mokymų dalyvių laukė ne tik komandą suburiančios veiklos, pavyzdžiui, plaukimas baidarėmis, bet ir ekstremalaus sporto varžybos „Gatvės sporto konfrontacija“, kuriose dalyvavo riedučių, riedlenčių, bmx dviračių ir paspirtukų rungčių atstovai.

Mokymų dalyviai iš Lenkijos varžybų metu pristatė dar vieną ekstremalaus sporto šaką – gatvės gimastiką, o lietuvių atstovai visiems norintiems vedė parkūro sesiją. Druskininkietė Salvinija Leonavičiūtė dalyvavo riedučių varžybose ir iškovojo antrąją vietą.

Projekte dalyvavusi Karolina teigė, kad Lenkijoje ją itin sužavėjo aplinka ir draugiški žmonės, mergina džiaugėsi įgytomis naujomis žiniomis ir pažintimis.

Lietuvių grupės vadovas Deividas Laukionis teigė, kad projektas ne tik supažindino su naujais žmonėmis, bet padėjo labiau pažinti ir lietuvių grupę, jis vertina įgytą neįkainojamą patirtį, pirmą kartą vadovaujant tokiam projektui.

Projektas finansuojamas pagal Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį 2018 m. birželio 15 d. Nr. LMF1-4.

Druskininkų jaunimo užimtumo centro informacija