Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – jaunimo iniciatyvų apžvalga ir planai šiems metams

Praėjusią savaitę Druskininkų jaunimo užimtumo centre organizuotas Druskininkų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis. Jo metu buvo apžvelgta Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programa ir jos įgyvendinimas 2023-aisiais.

Pavasarį Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje įgyvendinta jaunimo iniciatyva „Saulėtosios pėdutės“ – jaunuoliai rinko aukas gyvūnų prieglaudai. Gausiausiai aukų surinkusi klasė buvo apdovanota „Aqua“ boulingo dovanų kuponu.

Deira Strikaitytė ir Marija Vaikšnoraitė įgyvendino iniciatyvą „Informaciniai stendai apie vandens paukščius“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į vandens paukščių šėrimo žalą. Stendų iliustracijas merginos sukūrė pačios, o tekstas buvo parašytas, padedant Lietuvos ornitologų draugijai. Šiuo metu miestiečiai gali rasti tris stendus: prie Druskonio ežero, Vijūnėlės tvenkinio ir lenkto tiltelio.

Druskininkų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apžvelgta Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programa ir jos įgyvendinimas 2023-aisiais / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Tai – tik keli jaunimo iniciatyvų pavyzdžiai.

Posėdyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės vicemeras Simonas Kazakevičius pažymėjo, kad jaunimo iniciatyvos yra labai laukiamos, o Druskininkų jaunimas yra aktyvus ir turintis įdomių idėjų, todėl jaunuoliams svarbiausia yra pasitikėti savo jėgomis, pateikti paraišką ir, gavus finansavimą, įgyvendinti savo sumanymus.

„Druskininkų savivaldybė, skatindama aktyvius jaunus žmones ir jų kūrybingumą, kiekvienais metais skiria lėšų Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programos įgyvendinimui. Jauni žmonės, naudodamiesi programa, gali gauti iki 500 Eur finansavimą savo idėjoms realizuoti. Šią programą jau ketverius metus įgyvendina Druskininkų jaunimo užimtumo centras. Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais sulaukėme daug iniciatyvų, kurios buvo įdomios, įtraukiančios jaunimą. Tam tikros iniciatyvos jau tapo tradicinėmis, norime, kad jos augtų, pakiltų į profesionalesnį lygmenį. Kadangi praėjusias metais sulaukėme nemažai paraiškų, jaunimas buvo tikrai aktyvus, svarstome 2024-aisiais padidinti programos finansavimą, kad kuo daugiau jaunų žmonių turėtų galimybę įgyvendinti savo sumanymus“, – sakė S. Kazakevičius.

Druskininkų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje apžvelgta Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programa ir jos įgyvendinimas 2023-aisiais / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Praėjusiais metais surengti du jaunimo iniciatyvų finansavimo konkursai, o per metus iš viso buvo įgyvendintos 8 iniciatyvos. Posėdžio metu programoje dalyvavę jaunuoliai papasakojo, kaip jiems sekėsi įgyvendinti iniciatyvas, su kokiais iššūkiais susidūrė, kaip būtų galima auginti ir tobulinti tradicines jaunimo iniciatyvas.

Neformalių jaunimo grupių iniciatyvų paraišką galima užpildyti iki kovo 31 d., paraišką rasite JUC tinklapyje www.juc.lt