Druskininkų jaunimo užimtumo centre – sportinių veiklų gausa

Rio de Žaneiro vasaros olimpinės žaidynės pasibaigė,  tačiau Druskininkų jaunimo užimtumo centre sportinės veiklos nemažėja. Praėjusį penktadienį čia buvo surengtas stalo futbolo turnyras, o trečiadienį lauko erdvę valdė sporto karalius futbolas.

Sportinės dvasios Jaunimo užimtumo centre netrūko visą vasarą. Aktyviai laisvalaikį čia leido ne tik jaunieji druskininkiečiai. Užsukdavo ir Druskininkuose pas senelius ar giminaičius vasaroję kitų miestų moksleiviai. Apie įvairią sportinę veiklą ir galimybes Jaunimo užimtumo centre smagiai ir prasmingai leisti laiką kalbėjome su šio centro direktore Aušra Nedzinskiene.

juc1

Kodėl svarbu skirti dėmesio aktyviam jaunimo laisvalaikiui?

– Niekam ne paslaptis, kad Druskininkų jaunimo užimtumo centras nuolat siekia jaunimui pasiūlyti vis įvairesnių ir įdomesnių laisvalaikio leidimo formų. Sėdėti ir nieko neveikti šiais laikais nėra populiaru – kur kas įdomiau yra kūrybingai veikti, judėti, kurti, dalyvauti ir, žinoma, jaustis reikalingu, laimingu, mylimu. Taigi mes, reaguodami į jaunimo žmogaus poreikius bei atsižvelgdami į įvairius mokslinius tyrimus, kuriais įrodyta, kad aktyvus laisvalaikis skatina laimės hormono išsiskyrimą, o fiziniai pratimai daro teigiamą įtaką žmogaus intelekto vystymuisi, didina pasitikėjimą savimi, – organizavome įvairias aktyvias veiklas vasaros atostogų metu.

Vasarą pradėjome iš tiesų įspūdingu, fizinės ištvermės, drąsos pareikalavusiu ir dideliu iššūkiu tapusiu renginiu „Holy Pine“. Renginys, sukvietęs į Druskininkus visos Lietuvos ekstremalus, neliko nepastebėtas ir dar iki šių dienų jaunimas dėkoja, apie jį kalba, internautai „laikina“. Tądien ir gamta mūsų pagailėjo – škvalas, padaręs didelę žalą visai Pietų Lietuvai, Jaunimo užimtumo centro lauko teritoriją paliko neapgadintą. Džiugu, kad ekstremalaus sporto varžybos po ilgos pertraukos buvo sugrąžintos į Druskininkus, o jaunimas jau treniruojasi ir laukia kitų metų varžybų.

Stovyklose, kurių šiemet JUC‘e buvo net 6 skirtingos, taip pat netrūko fizinio aktyvumo veiklų. Sportiniai pratimai, ekstremalios pamokos, estafetės ir netradiciniai lauko žaidimai, šiaurietiško ėjimo žygis, iššūkis nuotykių parke, tikrai sustiprino jaunuolius, bei žinoma suteikė jiems daug laimės. Rugpjūčio 19 d organizavome stalo futbolo turnyrą, kuris sukvietė gausų būrį šios sporto šakos entuziastų.

Rugpjūčio 24 d. vyks JUC futbolo taurės turnyras, į kurį užsiregistravo 12 komandų. Savaitės pabaigoje jaunimo dar laukia žygis gamtoje… Tikiu, kad tokios aktyvios veiklos teigiamai veikia ne tik jaunimo nuotaiką, bet ir praplečia draugų ratą, užpildo jaunimo laisvalaikį.

juc 2

Kokios veiklos buvo populiariausios?

– Populiariausias vis dar išlieka skate parkas, jį kasdien aplanko nuo 10 iki 30 skirtingo amžiaus jaunuolių, kurie naudojasi Druskininkų JUC duodama įranga ir tobulina įgūdžius, važinėdami riedučiais, riedlentėmis, BMX dviračiais, atlikdami tam tikrus triukus, patys įvertindami jėgas ir galimybes. Taip pat labai aktyvūs išliko parkūro propaguotojai su „Druskininkai Runners“ komanda priešakyje. Didelį postūmį ekstremalaus sporto veikloms sukūrė „Holy Pine“ ekstremalaus sporto festivalis, surengtas birželio 18 dieną. Jame aktyviai dalyvavo ir vietiniai talentai. Tačiau krepšinio aikštelė, stalo teniso stalai ir lauko teniso kortai taip pat buvo populiarūs ir nuolatos naudojami. Futbolo aikštelėje buvo žaidžiamas ne tik futbolas, organizuotos ir kitos veiklos: įvairūs netradiciniai lauko žaidimai, estafetės stovyklų metu.

 

Ar Druskininkų jaunimas ir vaikai domisi sportu?

– Vienareikšmiškai taip. Druskininkai ir visa mieste sukurta infrastruktūra pritaikyta aktyviam laisvalaikio leidimui. Juk čia gausu parkų, treniruoklių, skirtingų aikštelių, dviračių (riedučių) takų, vandens, sniego… Pati aplinka mus skatina judėti. Vaikai ir jaunimas labai laukia įvairaus sportinio pobūdžio renginių ir aktyviai  įsitraukia į jų organizavimą.

juc 3

Ar vasarą sulaukdavome tik druskininkiečių ar čionai užsukdavo ir kitų miestų gyventojai?

– Į Druskininkų JUC lauko erdves kasdien užsuka skirtingo amžiaus druskininkiečiai ir miesto svečiai. Vyresni pamėgo lauko teniso, krepšinio aikšteles. Jaunimas džiaugiasi skate parku. Nuolat didėja parkūristų gretos, kurie kūną lavina tam sportui pritaikytoje aikštelėje. Ir motorolerių, ir riedučių entuziastai čia randa savo nišą. Aikštelės yra atviros, prieinamos, apšviestos. Tikrai džiugu sutikti ne tik vietinius gyventojus, bet ir svečius, kurie stebisi puikia infrastruktūra, esančiomis aikštelėmis, aplinka ir tuo, kad viskuo galima naudotis nemokamai. Gera girdėti, kad mus atpažįsta, žino ir apie mus kalba ne tik Druskininkuose, bet ir visoje Lietuvoje.

 

„Mano Druskininkai“ informacija