Vilniaus alėja bus atnaujinta iš pagrindų: pradedami projektavimo darbai

Prieš daugiau kaip 30 metų Druskininkų kurorto centre įrengta Vilniaus alėja bus atnaujinta iš pagrindų ir neatpažįstamai pakeis savo veidą. Šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su Vilniaus alėjos projektą rengsiančiais architektais ir aptarė pagrindinius galimus sprendinius bei idėjas.

Susitikime dalyvavęs meras Ričardas Malinauskas akcentavo, kad, projektuojant Vilniaus alėją, labai svarbu atsižvelgti į tai, jog joje rengiamos šventės, mugės, yra intensyvus pėsčiųjų judėjimas. Ši alėja – Druskininkų širdis, pagrindinė arterija, todėl būtina sukurti patogią, patrauklią, modernią ir funkcionalią jos aplinką.

Pažymėta, kad Druskininkai yra ir savo želdynais garsėjantis kurortas, todėl pastariesiems būtina skirti daug dėmesio: išanalizuoti ir įvertinti senųjų medžių būklę, išsaugoti vertingus ir sveikus medžius, aplinką papildyti naujais, prie aplinkos derančiais želdynais bei gėlynais.

Susitikimo metu buvo dar kartą išsakyta idėja, kad Druskininkams, kaip M. K. Čiurlionio miestui, būtų labai simboliška įrengti šio žymaus menininko Zodiako ženklų ciklo alėją. Zodiako ženklų skulptūros puoštų visą alėją ir neabejotinai taptų dar vienu kurorto traukos centru bei savotiška M. K. Čiurlionio muziejaus ir kurorto centre esančio paminklo žymiausiam Lietuvos menininkui jungtimi.

Dabar Vilniaus alėjoje esančias skulptūras planuojama pastatyti kitose kurorto erdvėse.

Vilniaus alėjos rekonstrukcijos projektas bus įgyvendinamas visoje Vilniaus alėjos teritorijoje – nuo Vandens parko iki Miesto muziejaus, taip pat ir Pramogų aikštėje. Projektą planuojama įgyvendinti etapais.

Vilniaus alėja bus atnaujinta iš pagrindų ir neatpažįstamai pakeis savo veidą//Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka