Tokio gausaus turistų antplūdžio Druskininkai dar nebuvo matę

Akivaizdu, kad Druskininkai nesirengia užleisti turizmo lyderio pozicijų. Tai dar kartą patvirtino statistikos duomenys apie turistų skaičių per devynis šių metų mėnesius. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, turistų skaičius Druskininkuose išaugo per 10 procentų. Tai – rekordinis augimas.

Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, turistų skaičius Druskininkuose išaugo per 10 procentų. Tai – rekordinis augimas//Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Analizuojant turistų skaičiaus kitimą, šiemet daugiausia išaugo užsienio turistų skaičius (11,3 proc.), Lietuvos turistų sulaukėme 9,8 proc. daugiau, nei pernai per tą patį laikotarpį.

Pagal turistų skaičiaus pasiskirstymą, užsienio turistai sudaro 37 proc., o mūsų tautiečiai – 63 proc.

Lyginant turistų iš užsienio skaičiaus kitimą pagal valstybes, sparčiausiai augo turistų iš Izraelio ir Estijos skaičius, šiemet jis atitinkamai padidėjo 21,2 ir 23,8 proc.

Daugėjo turistų iš Lenkijos (13 proc.), Rusijos (9,1 proc.), Baltarusijos (8,6 proc.), Vokietijos (7,4 proc.), Latvijos (6,2 proc.) bei kitų šalių (18,4 proc.).

Analizuojant nakvynių skaičių, akivaizdu, kad ypač padidėjo Lietuvos turistų, nakvojančių Druskininkuose, skaičius (14,2 proc.), užsienio turistų – 7,6 proc. Pagal nakvynių skaičiaus pasiskirstymą tarp Lietuvos ir užsienio svečių artėjame prie pusiausvyros.

Vertinant nakvynes pagal užsienio turistų, iš kurių jie atvyksta, šalis, tai daugiausia didėjo Estijos turistų nakvynių skaičius (28,7 proc.), Izraelio (19, 6 proc. ), Lenkijos (15,7 proc.), Latvijos (13,8 proc.), kitų šalių (15,5 proc.).

Analizuojant nakvynių skaičiaus vidurkį, akivaizdu, jog ilgiausiai Druskininkuose vieši Vokietijos ir Izraelio turistai, jie vidutiniškai nakvoja apie 10 dienų. Svečiai iš Baltarusijos Druskininkuose praleidžia per 8 paras, o Rusijos piliečiai – vidutiniškai apie 5 paras.

Džiugina nauja tendencija, kad daugėja svečių iš mūsų kaimyninių valstybių – Latvijos ir Estijos, šie svečiai Druskininkuose praleidžia vis daugiau laiko, latvių nakvynių vidurkis – 2,3 naktys, o estų – per 3 naktis.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis sakė, kad vasaros ir rudens rezultatai daug geresni, nei pavasario: „Džiugu, kad padaugėjo turistų iš Rusijos, į viršų šoktelėjo anksčiau stabilizavęsi latvių apsilankymai. Tokio turistų skaičiaus augimo Druskininkai iki šiol nebuvo užfiksavę.“

Merą Ričardą Malinauską ypač džiugina, kad daugėja Druskininkuose nakvojančių miesto svečių: „Mes vertiname ir branginame visus turistus, tačiau ypač laukiami tie turistai, kurie pas mus apsistoja ilgesniam laikui. Tokie turistai kuria pridedamąją vertę Druskininkų verslui. Tai, kad didėja nakvynių skaičius, akivaizdžiai rodo, jog kryptingai įgyvendiname kurorto strategiją – kuriame pramogų, poilsio, rekreacijos, kultūros paslaugų visumą, suteikiančią kiekvienam svečiui pas mus rasti tai, ko jam reikia. O tai skatina jį ilgiau pas mus pasilikti.“

Druskininkų  savivaldybės informacija