Profesinis centras „Žirmūnai“ planuoja pokyčius – nori būti naudingi Druskininkams, telkti kurortui reikalingų specialistų bazę

Praėjusią savaitę Druskininkuose lankėsi ir su Druskininkų savivaldybės vadovais susitiko profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ direktorius Saulius Zybartas. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti centro planuojamus pokyčius mūsų regione. Šio profesinio centro Druskininkų padalinys nuo šiol sujungtas su Veisiejų profesiniu centru, siekiant sukurti Dzūkijoje stiprią profesinę ugdymo įstaigą.

Su Druskininkų savivaldybės vadovais susitikęs profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ direktorius Saulius Zybartas aptarė planuojamus centro pokyčius mūsų regione/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

S. Zybartas akcentavo bendradarbiavimo su Druskininkų savivaldybe ir čia veikiančiu verslu svarbą, išsakė norą, kad profesinio rengimo centras būtų naudingas Druskininkams.

S. Zybartas yra iškėlęs naujus ambicingus tikslus ir planuoja pokyčius/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Mums labai svarbu žinoti darbdavių poreikį, kalbant ir apie profesinį rengimą, ir apie perkvalifikavimą. Kartu galėtume parengti profesionalius konkrečios srities darbuotojus. Jei į miestą ateina potencialūs investuotojai, mūsų centras taip pat gali jiems padėti, rengiant, apmokant ar perkvalifikuojant specialistus. Norime įsitraukti ir į Druskininkų švietimo bendruomenės veiklas“, – susitikimo pradžioje pažymėjo S. Zybartas.

Centro vadovas sakė, kad iki šiol vykdyta profesinio centro veikla jo netenkina, todėl jis yra iškėlęs naujus ambicingus tikslus ir planuoja pokyčius. Profesiniame centre jau peržiūrimos specialybės, specialistų rengimo programos, mokytojų kvalifikacija.

S. Zybarto teigimu, Druskininkuose planuojama įkurti mokymo bazę, skirtą kurortui reikalingoms maitinimo, apgyvendinimo, sveikatos, grožio ir panašių sričių profesijoms. Veisiejuose bus daugiau orientuojamasi į žemės ūkio, automobilizmo ir kitas panašaus pobūdžio mokymo sritis. „Turime autobusiukus, todėl mokinių vežiojimas iš vieno skyriaus į kitą nebus problema. Druskininkų vaikus visada galėsime nuvežti į Veisiejus“, – sakė S. Zybartas.

Ateityje planuojama daugiau dėmesio skirti ir vyresnių klasių mokinių profesiniam parengimui, jiems mokantis mokykloje: pavyzdžiui, pasimokę padavėjo ar barmeno specialybių, 11-12 klasių mokiniai lengviau įsidarbintų vasarą ir galėtų profesionaliau atlikti savo darbą.

Susitikime sutarta, kad reikia organizuoti verslo ir profesinio centro atstovų susitikimą.

Druskininkuose planuojama įkurti mokymo bazę, skirtą kurortui reikalingoms maitinimo, apgyvendinimo, sveikatos, grožio ir panašių sričių profesijoms/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Druskininkams profesinis rengimas yra labai svarbus, nes čia teikiama daug maitinimo, apgyvendinimo ir kitų paslaugų. Darbdaviai nori, kad jų darbuotojai išmanytų savo darbą, žinotų jo subtilybes. Todėl džiaugiamės ir palaikome profesinio centro planus dėl atsinaujinimo, profesijų peržiūrėjimo. Naujo požiūrio šioje srityje labai reikėjo – pokyčiai yra sveikintini. Padavėjais galime būti visi, bet, norint būti geru padavėju, jau reikia turėti žinių. Tikimės, kad profesinis centras ruoš savo srities profesionalus. Viliuosi, kad profesinio mokymo srityje dideliais žingsniais žengsime pirmyn, bus įsiklausyta ir į verslo lūkesčius“, – po susitikimo sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Ričardas Malinauskas,  Druskininkų savivaldybės meras: „Praėjusią savaitę susitikime su profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ direktoriumi Sauliumi Zybartu aptarėme planuojamus ambicingus profesinio mokymo pokyčius mūsų regione. Šio profesinio centro Druskininkų padalinys nuo šiol sujungtas su Veisiejų profesiniu centru, siekiant sukurti Dzūkijoje stiprią profesinę ugdymo įstaigą. Džiaugiuosi, kad nauja profesinio centro vadovybė mato trūkumus ir nori juos ištaisyti.

Druskininkuose planuojama įkurti stiprią mokymo bazę, skirtą kurortui reikalingoms maitinimo, apgyvendinimo, sveikatos, grožio ir panašių sričių profesijoms.

Šiuo metu profesiniame centre iš esmės peržiūrimos specialybės, specialistų rengimo programos, mokytojų kvalifikacija.

Pokyčiai labai laukti ir sveikintini. Tikiuosi, kad su dideliu entuziazmu ir užsidegimu pokyčius inicijuojantis šios įstaigos direktorius ir jo komanda pasieks tų rezultatų, kuriuos aptarėme. Tada būtų patenkintas ir mūsų jaunimas, siekiantis įgyti profesiją ir jai reikalingų žinių, ir mūsų darbdaviai, ieškantys kvalifikuotų specialistų“.