Pristatė ilgiausią Lietuvoje „Lynų kelio“ keltuvo maketą

Praėjusį ketvirtadienį Kauno autobusų stotyje buvo pristatytas ilgiausias maketas Lietuvoje – keleiviai ir miestiečiai galėjo susipažinti su ką tik pagamintu „Lynų kelio“ keltuvo maketu. Beveik 8 metrų ilgio ir 1,5 pločio maketą stoties keleivių laukimo salėje pristatė įmonės, valdančios keltuvą, direktorius ir maketo kūrėja.

Kauno autobusų stotyje buvo pristatytas ilgiausias maketas Lietuvoje – keleiviai ir miestiečiai galėjo susipažinti su ką tik pagamintu „Lynų kelio“ keltuvo maketu/UAB „Kautros keltuvai“ archyvo nuotrauka

„Visi pastatai ir miesto dalis daryta be brėžinių, iš nuotraukų. Tad reikėjo kruopštumo, norint viską tinkamai paruošti, nepamesti mastelio“, – pasakojo maketo kūrėja Airinga Valiulytė iš kūrybinių dirbtuvių „Idėja Tau“.

Ruošdama maketą, ji sunaudojo daugiau nei 2 kilogramus specialios flokavimo žolės, 6 kg lipalo ir net 10 kg glaisto. Įdomus faktas – makete iš viso yra net 1 800 medžių!

Maketo kūrėja A. Valiulytė visus pastatus ir miesto dalis darė be brėžinių, iš nuotraukų – reikėjo kruopštumo, norint viską tinkamai paruošti, nepamesti mastelio/UAB „Kautros keltuvai“ archyvo nuotrauka

„Maketą kūriau laisvu nuo darbo laiku, man tai yra hobis, tarsi meditacija, nusiraminimas po darbo dienos. Tad visas darbas užtruko 9 mėnesius. Kaip juokauju, maketas, beveik kaip vaikas, gimė po 9 mėnesių“, – juokėsi kūrėja.

Maketas, pabuvęs kelis mėnesius Kauno autobusų stotyje, keliaus į Druskininkus ir bus eksponuojamas vienoje iš miesto sanatorijų.

„Norėjome, kad kauniečių kurtas maketas iš pradžių būtų eksponuojamas Kaune. Kauno autobusų stotis sulaukia daugybės skirtingų miestų keleivių, todėl tikimės, kad maketą pamatys ne tik kauniečiai, bet didelė dalis šalies keleivių“, – pasakojo bendrovės „Kautros keltuvai“ direktorius Gintautas Pakusas.

Keltuvas Druskininkuose darbą pradėjo 2015 metais. Jo trasa – 1161 metras, o keleiviai keliami keturiais keltuvais. Tai vienintelė tokio tipo susisiekimo priemonė Lietuvoje. „Lynų kelio“ keltuvą, veikiantį Druskininkuose, valdo UAB „Kautros keltuvai“.

UAB „Kautros keltuvai“ informacija