Pagrindinėse Druskininkų pėsčiųjų perėjose bus įdiegta išmaniųjų perėjų sistema

Druskininkų savivaldybė kasmet investuoja į gatvių infrastruktūros gerinimą: tvarkomas bei atnaujinamas ir jų apšvietimas, o itin didelis dėmesys skiriamas pėsčiųjų perėjoms.

Kitąmet kurorto perėjos pasikeis neatpažįstamai, nes šią savaitę Druskininkų savivaldybės administraciją pasiekė gera žinia – Europos regioninės plėtros fondas skyrė beveik 240 tūkst. eurų projektui „ Viešosios infrastruktūros pritaikymas neįgaliesiems Druskininkų mieste“. Bendra projekto vertė – kiek daugiau nei 280 tūkst. eurų.

„Planuojame atnaujinti 31 perėją – jas atrinkome, atsižvelgdami į eismo intensyvumą. Sumontavus išmaniąsias sistemas, perėjos atitiks aukščiausius saugumo reikalavimus, padės vairuotojams greičiau pamatyti pėsčiuosius. Druskininkai, lyginant su kitais, ypač didžiaisiais miestais, yra saugus kurortas, eismo įvykių čia nedaug, o ateityje norėtųsi jų iš vis išvengti“, – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Įgyvendinant šį projektą, pagrindinėse Druskininkų miesto perėjose bei intensyviausiuose gatvių ruožuose bus sumontuotos pėsčiųjų perėjoms skirtos išmaniosios sistemos. Šalia perėjų bus sumontuotos specialios LED juostos, kurios, naudojant išmaniuosius daviklius, fiksuos eismą ir šviesos bei spalvų signalais atkreips ne tik pėsčiųjų, bet ir vairuotojų dėmesį. Vairuotojai iš tolo matys, kai prie perėjos priartės žmogus, – apie tai įspės žybsintys kelio ženklai. Taip pat bus įrengti ir 8 įspėjamieji greičio nustatymo ženklai.

Projekto įgyvendinimo metu perėjose bus įrengti ir taktiliniai paviršiai – tai itin svarbu, norint užtikrinti negalią turinčių žmonių saugumą ir įspėti juos. Atnaujinus perėjas, regėjimo negalią turintys žmonės galės greičiau ir tiksliau susiorientuoti ir saugiau pereiti gatvę.

Kitąmet prasidėsiantis projektas bus baigtas 2022 metais.

Šie pokyčiai labai svarbūs – perėjos taps saugesnės ir dar labiau pritaikytos specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, neįgaliesiems, taip pat visiems Druskininkų miesto gyventojams bei kurorto svečiams.

Druskininkuose įdiegiant modernią pėsčiųjų perėjų sistemą bus atnaujinta 31 perėja. Viena iš vietų, kurios laukia pokyčiai, – M. K. Čiurlionio ir Vytauto gatvių sankryža