Padėkos vakare – išskirtinis dėmesys labiausiai Druskininkams nusipelniusiems žmonėms

Penktadienį organizuotame padėkos vakare „Druskininkai 2015“ jau keturioliktą kartą padėkota labiausiai kurortui nusipelniusiems žmonėms, prisimintos ryškiausios praėjusių metų iniciatyvos. Beveik 300 šventės „Druskininkai 2015“ svečių, į išpuoštą Vandens parko fojė atskubėjusių po įtemptos darbo dienos, šventiškai nuteikė Roko Barzdžiaus saksofono muzika.
Meras Ričardas Malinauskas vakaro pradžioje pasidžiaugė, kad bendromis pastangomis ir praėjusiais metais pavyko įvairiose srityse žengti didelį žingsnį į priekį: „Bendruomenė tvirta, iniciatyvi, darbšti, o prie kurorto plėtros investicijomis ir idėjomis vėl aktyviai prisidėjo verslininkai ir kitų sričių atstovai iš visos šalies“.
Susirinkusieji pamatė trumpą filmą, kuriame apžvelgti svarbiausieji metų įvykiai ir pokyčiai, kurie dar labiau garsina Druskininkus ir mūsų šalyje, ir užsienyje. Trumpi reportažai sukurti ir apie kiekvieną laureatą.

Padekos vakaras m Padekos vakaras m1

Prestižinis Druskininkų apdovanojimas – „Ratnyčėlė 2015“ – už ypatingą dėmesį ir paramą Druskininkams įteikta koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkei Lydai Lubienei. Kultūros ir mokslo mecenatystė jau daugiau nei du dešimtmečius yra viena svarbiausių koncerno „Achemos grupė“ tradicijų. Šios vienos didžiausių verslo grupių Lietuvoje išskirtinio dėmesio sulaukia ir Druskininkų kurortas. 2012 metais koncerno valdybos pirmininkės Lydos Lubienės iniciatyva atnaujintame Vijūnėlės parke pasodinta 20 sakurų, o jų alėja pavadinta Druskininkų garbės piliečio dr. Bronislovo Lubio vardu. Dabar kiekvieną pavasarį kartu su šimtais tūkstančių narcizų pražysta ir japoniškos sakuros, džiugindamos parką gausiai lankančius druskininkiečius bei miesto svečius. 2013 m. įsteigtas Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas. Ši įstaiga – nuolatinė Druskininkų kultūros rėmėja, kasmet pastebima finansine parama prisidedanti prie Druskininkų kurorto šventės organizavimo.

Padekos vakaras m5
Prestižinis „Ratnyčėlės“ apdovanojimas už investicijas ir sveikatinimo paslaugų plėtrą įteiktas reabilitacijos centro UPA vadovui Vytautui Dambravui. Moderniausias Baltijos šalyse medicininės reabilitacijos centras „Upa“ įkurtas, siekiant pakeisti sveikatą atgauti norinčių žmonių patirtį ir suvokimą apie medicininę reabilitaciją. Tikimasi, kad naujasis medicininės reabilitacijos centras garsins Lietuvos vardą ir tarp gausių lankytojų iš užsienio. Centre sutelktos pažangiausios reabilitacinės medicinos ir sveikatinimo paslaugų technologijos bei metodikos, čia dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai ir specialistai.
Bronzinė „Ratnyčėlė“ už spartų ir sėkmingą daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą Druskininkų savivaldybėje įteikta uždarajai akcinei bendrovei „Druskininkų butų ūkis“. Pastaraisiais metais vis labiau įsibėgėjant Druskininkų savivaldybės inicijuotam daugiabučių namų atnaujinimo procesui, kurorto veidas pasikeitė neatpažįstamai. Druskininkų savivaldybė sėkmingai išlieka viena iš renovacijos lyderių šalyje – renovuotas 41 daugiabutis. O naujausiais VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, pagal įgyvendintų projektų skaičių Druskininkai aplenkė didmiesčius ir pelnytai didžiuojasi antrąja vieta. Pasiekti rezultatai – bendruomenės žmonių, projekto administratorius UAB „Druskininkų butų ūkis“ bei visų renovacijos klausimu dirbančių specialistų nuopelnas.
Už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime bronzinė „Ratnyčėlė“ įteikta Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrijai. Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrija susibūrė prieš 15 metų. Per šį laikotarpį Druskininkų savivaldybės senjorai aktyviai įsitraukė į visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Druskininkų „Bočių“ bendrija yra viena darbščiausių visuomeninių organizacijų: jos nariai ne tik talkina organizuojant miesto renginius ir šventes, bet ir patys rengia įvairias vakarones, į kurias kviečia druskininkiečius, įtraukia ir sudomina net ir kurorto jaunimą. Bendruomeniški, energingi, geros nuotaikos nestokojantys, mylintys gyvenimą ir Druskininkus – tokie yra Druskininkų savivaldybės senjorai.

 
Mineralinio vandens stiklo lašai – už darbą Druskininkų labui
Padėkos vakaro metu įteikti ir šeši mineralinio vandens stiklo lašai. Atostogų namų SAKA šeimininkams Akvilei ir Modestui Vitkauskams Stiklo lašas įteiktas už inovatyvų požiūrį į turizmo paslaugas.
Už sėkmingą jaunimo užimtumo paslaugų plėtrą Stiklo lašas įteiktas Druskininkų jaunimo užimtumo centrui.
Už svarų indėlį mažinant socialinę atskirtį Stiklo lašas įteiktas Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centrui.
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui Stiklo lašas įteiktas už sėkmingą atliekų tvarkymo sistemos įgyvendinimą Druskininkų savivaldybėje.
Dailininkui Alfonsui Šuliauskui Stiklo lašas skirtas už ilgametę įvairiapusę meninę ir švietėjišką veiklą.

Padėkos vakare tituline foto

Padekos vakaras m4 Padekos vakaras m3

Padekos vakaras m8

Padekos vakaras m2

 
Kultūros puoselėtojo premija – pedagogui Juozui Mikolainiui
Šiais metais Druskininkų kultūros puoselėtojo premija skirta muzikos pedagogui Juozui Mikolainiui. Juozas Mikolainis Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje pučiamųjų instrumentų muzikos mokytoju dirba nuo 1988 metų.
Pedagogas žinomas ir kaip muzikos studijos „Mikutis“, 2015-aisiais paminėjusios 20 metų veiklos sukaktį, įkūrėjas ir vadovas. Per ilgametę pedagoginę veiklą mokytojas išugdė ne vieną talentą, įvairių konkursų ir festivalių laureatą, o kai kurie jo auklėtiniai pasirinko muziko profesinį kelią. Studijoje „Mikutis“ mokyklinio amžiaus vaikai mokomi groti išilgine fleita, klarnetu ir saksofonu. Juozas Mikolainis didelį dėmesį skiria ir metodinei veiklai. Jis parengė ir išleido keletą leidinių – altinės ir sopraninės išilginių fleitų, saksofono ir klarneto pradžiamokslius. Pedagogine patirtimi dalijasi su kitais: mokytojas rengia ir skaito pranešimus bei veda išilginės fleitos seminarus muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams, taip pat studijoje kartu su mokiniais parengė ir išleido keletą kompaktinių plokštelių.

Padekos vakaras m6

 
Gražiausia – restorano-muzikinio klubo „Kolonada“ eglutė
Praėjusių metų gruodį Senųjų gydyklų parką papuošė 37 originalios kalėdinės eglutės, kurias sukūrė ir pristatė švietimo, sveikatos priežiūros, jaunimo įstaigos, asociacijos, kurorto verslo atstovai. Jau ketvirtą kartą visi varžėsi dėl gražiausios ir originaliausios kalėdinės eglutės titulo, o už labiausiai patikusią eglutę galėjo balsuoti parko lankytojai: druskininkiečiai ir miesto svečiai. Šiais metais apdovanojimas už gražiausią ir originaliausią kalėdinę eglutę atiteko restoranui-muzikiniam klubui „Kolonada“, jų eglutė surinko net 1216 balsų. Simbolinis apdovanojimas įteiktas muzikinio klubo „Kolonada“ šeimininkams Jurgitai ir Donatui Steponėnams.
Renginio svečiams savo muzikinius kūrinius dovanojo saksofono virtuozas R. Barzdžius, šiuolaikinio šokio studija OPUS, dainininkė Irena Starošaitė, šokėjų trio „Džentelmenai“ ir trupė „Ugnies valdovai“.

Padekos vakaras m99

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.