Nuo liepos 26 d. Leipalingio gyventojams pašto paslaugos bus teikiamos kitaip: ką svarbu žinoti?

Lietuvos paštas informuoja, kad nuo 2022 m. liepos 26 dienos, siekiant užtikrinti visiems prieinamas ir kokybiškas pašto paslaugas, jų teikimas Leipalingio gyventojams bus organizuojamas kitokiu būdu. Nuo minėtos datos šio Druskininkų savivaldybėje esančio miestelio gyventojams visas paslaugas teiks mobilusis laiškininkas. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Merkinės g. 3, Leipalingis, 67027 Druskininkų sav., tuo pačiu adresu bus įsteigta Leipalingio seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks antradieniais-šeštadieniais 10:00-10:15 val.

Mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra prieinamos tik pašto skyriuose / Lietuvos pašto archyvo nuotrauka

Apie būsimus pokyčius ir tai, ką svarbu žinoti mums visiems, kalbamės su Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktoriumi Jonu Sadausku.

Mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra prieinamos tik pašto skyriuose / Lietuvos pašto archyvo nuotrauka

Mobilusis laiškininkas – kas tai?

Mobilusis laiškininkas – tai patogesnis ir šiuolaikiškesnis būdas gauti visas pašto paslaugas, neišeinant iš namų. Paprastai tariant, mobilusis laiškininkas yra lyg paštas ant ratų, pagal gyventojo pageidavimą atvykstantis net ir į atokiausias vietoves. Ši paslauga skirta kaimiškų vietovių gyventojams, kadangi neretai būtent tokiose vietose iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus tenka keliauti net ir keliolika kilometrų.

Mobiliojo laiškininko paslaugos Lietuvoje teikiamos jau ketvertą metų, jomis naudojasi beveik 7 tūkst. mūsų šalies miestelių ir kaimiškų teritorijų gyventojų, tai sudaro net apie 80 proc. visų kaimiškųjų vietovių. Jau šią vasarą  mobiliojo laiškininko privalumais galės naudotis ir Leipalingio gyventojai.

Jonas Sadauskas, Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius / Lietuvos pašto archyvo nuotrauka

Kuo mobilusis laiškininkas skiriasi nuo paprasto laiškininko?

Įprastas laiškininkas tik pristato siuntas, laiškus, atneša laikraščius bei kitus prenumeruojamus leidinius. Laiškininkai ir toliau dirbs, kaip įprastai.

Tuo tarpu mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra prieinamos tik pašto skyriuose: priimti siuntas ir laiškus išsiuntimui, priimti prenumeratos užsakymus, pristatyti ir išmokėti vietines pinigų perlaidas.

Be to, kaip ir įprastas laiškininkas, mobilusis laiškininkas pristatys gautas siuntas ar laiškus, spaudą – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikės, jis atvyks pats.

Mobilusis laiškininkas taip pat pristatys ir gyventojų pensijas, kurias prieš tai dažniausiai reikėdavo atsiimti, atvykus į pašto skyrių. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems galimybių lengvai pasiekti artimiausio pašto skyriaus.

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus?

Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti, paskambinus trumpuoju numeriu 1842 arba 8 700 55400. Jis nemokamai atvyks jau kitą dieną po iškvietimo.

Ką daryti, jei nenoriu, kad mobilusis laiškininkas atvyktų į mano namus, arba jeigu darbo valandomis manęs nėra namuose?

Mobilųjį laiškininką visada galite išsikviesti ir į savo darbovietę. Taip pat vietoje pašto skyriaus, šiuo metu veikiančio adresu: Merkinės g. 3, Leipalingis, 67027 Druskininkų sav., tuo pačiu adresu bus įsteigta Leipalingio seniūnijos pašto paslaugų teikimo vieta. Joje mobilusis laiškininkas visas paslaugas teiks nuo antradienio iki šeštadienio 10:00-10:15 val.

Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad siuntas gyventojai kviečiami patogiai registruoti ir Lietuvos pašto savitarnoje
www.lpexpress.lt

Joje galima pasirinkti tinkamiausią siuntimo būdą, iš anksto sužinoti preliminarią siuntos išsiuntimo kainą, apmokėti siuntimo išlaidas, atsispausdinti siuntos lipduką ir greitai bei patogiai jas perduoti atvykusiam mobiliam laiškininkui.

Ar tai reiškia, kad, atsiradus mobiliajam laiškininkui, bus uždarytas pašto skyrius? Kaip pasikeis pašto teikiamos paslaugos?

Rajonuose dirbantys laiškininkai jau kurį laiką pastebi, kad į nedidelius kaimo pašto skyrelius užsukančių gyventojų skaičius mažėja, vis dažniau tenka pravažiuoti ištuštėjusias sodybas. Taip pat matome tendenciją, kad vis daugiau žmonių pageidauja gauti siuntas tiesiai į namus, tad jiems iš viso nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Kiekvienas laikmetis diktuoja savus pokyčius, todėl, atsižvelgdami į demografinę šalies situaciją bei kintančius žmonių poreikius, pasiūlėme naują pašto paslaugų teikimo formą.

Pašto skyriaus, kaip pastato, neliks, tačiau svarbiausia, kad pokyčiai neturės įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei – priešingai, siekiame, kad žmonėms būtų patogiau ir visas pašto paslaugas jie gautų, negaišdami savo brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų, neišvykdami iš namų.

Užsakymo Nr. MDR-362-01