Naujojo Kultūros centro statyba užtikrintai juda į priekį

Prieš aštuonis mėnesius prasidėjusios naujojo Druskininkų kultūros centro statybos įsibėgėja. Pernai statybų rangovas UAB „Statybų kodas“ įvykdė darbų už 4 mln. 400 tūkstančių eurų, šiemet darbai bus tęsiami.

Sėkmingai vykdomi požeminių laiptų žemės darbai, rūsio sienų betonavimas, ruošiamasi metalinių sijų montavimui/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Sėkmingai vykdomi požeminių laiptų žemės darbai, rūsio sienų betonavimas, ruošiamasi metalinių sijų montavimui. Sumontuota dalis rūsio perdangos plokščių, išlieta dalis betoninių grindų plokštės.

Šiemet statybos darbai bus vykdomi toliau. Savivaldybę pasiekė žinia, kad šiam projektui Kultūros ministerija biudžete numatė 809 tūkst. eurų. Statybų darbų finansavimas bus tęsiamas dar praėjusiais metais skirtais 400 tūkst. eurų.

Savivaldybė šiemet planuoja statybos darbams skirti per 1 mln. eurų. Druskininkų savivaldybė 2019 metų biudžete šio objekto statybai numatė 2 mln. eurų, šie pinigai – iš centro AQUA gauti dividendai.

Po ilgų susirašinėjimų su Vyriausybe Kultūros centro projektas praėjusią vasarą buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą.

„Nors 2019 metais šiam projektui finansavimas iš Valstybės biudžeto nebuvo numatytas, bet, žvelgiant strategiškai ir tinkamai planuojant, buvo įvertinta tai, jog kai kurios savivaldybės projektams nepanaudoja visų valstybės skirtų lėšų. Tuomet galima tikėtis šių lėšų perskirstymo. Būtent tokiam variantui mes rengėmės. Žinojome, kad, jei mūsų kultūros centro statybos darbai vyks laiku, planingai, ir bus padaryta daugiau darbų, nei Savivaldybė yra numačiusi lėšų savo biudžete, yra šansų gauti kitų savivaldybių nepanaudotas lėšas. Taip ir įvyko, gavome 2,345 mln. eurų valstybės lėšų“, – sakė administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Kultūros centro darbams vadovaujantis rangovo atstovas Darius Kristauskas pasakojo, jog visi darbai vykdomi pagal planą. Paklaustas, ar žiemą kultūros centro statybos bus užkonservuotos, D. Kristauskas teigė, jog viskas priklausys nuo žiemos ypatumų: „Jei žiema nebus šalta, kaip pastebime paskutiniais metais, galėsime dirbti. Turime specialių, žemoms temperatūroms pritaikytų statybinių medžiagų, todėl darbus galime vykdyti ir žiemą.“

Šio objekto sumanytojas ir iniciatorius Druskininkų meras Ričardas Malinauskas tikisi, kad 2020 metais Kultūros rūmų statybos tempai nesulėtės: „Džiaugiamės, kad statybos darbai vyksta sklandžiai, rangovas patikimas, pavyksta gauti finansavimą ir iš Valstybės. Nuolat rengiame darbo grupės susitikimus ir aptariame visus, su šiuo objektu susijusius klausimus. Turime neblėstančią svajonę kuo greičiau turėti tokį centrą, labai reikalingą Druskininkams ir visai Lietuvai. Kadangi viena iš Druskininkų plėtros sričių yra kultūrinis turizmas, tokio dydžio ir svarbos objektas yra būtinas, norint plėtoti šią turizmo kryptį.“

Statybos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Statybų kodas“. Darbų pradžia – 2019 metų balandis. Projekto vertė – apie 29 mln. eurų.

Druskininkų  savivaldybės informacija