Naujasis Kultūros centras tvirtai stojasi ant kojų ir kelią galvą aukštyn

Druskininkų kultūros centro statybos sparčiai iriasi į priekį, statybvietėje kasdien pluša per pusšimtis įvairių profesijų statybininkų. Iki gruodžio 1 dienos planuojama atlikti darbų už maždaug 4,2 mln. eurų. „Džiaugiamės, kad statybos darbai vykdomi sklandžiai, rangovas – patikimas. Kiekvieną savaitę rengiame darbo grupės susitikimus ir aptariame visus šiuo objektu susijusius klausimus. Turime svajonę Druskininkų kultūros centro statybą užbaigti iki 2021 metų, kai Druskininkuose vyks Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Turint reikiamą finansavimą, tai tikrai yra įmanoma“, – teigė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė.

Prieš pusmetį prasidėję Druskininkų kultūros centro statybos sparčiai iriasi į priekį/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Statybos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Statybų kodas“. Darbų pradžia – 2019 metų balandis. Projekto vertė – apie 29 mln. eurų.

Penktadienį Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir kiti Savivaldybės vadovai susitiko su rangovais ir aptarė statybų darbų bei finansavimo eigą. Tokie susitikimai organizuojami kiekvieną savaitę ir objekte, ir Savivaldybėje tam, kad operatyviai būtų aptariami aktualūs klausimai.

Praėjusią savaitę meras R. Malinauskas, Administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Svirskas kartu su Seimo nariu Zenonu Streikumi lankėsi Vidaus reikalų ministerijoje, Seime, ten aptarė ES programas ir kitas galimas lėšas, ieškant įvairių finansavimo šaltinių Kultūros centro statybai.

Druskininkų savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas A. Svirskas teigė, jog kultūros centro statybos finansavimas vyksta sklandžiai.

Jo teigimu, Druskininkų savivaldybė 2019 metų biudžete šio objekto statybai numatė 2 mln. eurų, šie pinigai – iš Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA parko gauti dividendai. Po ilgų susirašinėjimų su Vyriausybe Kultūros centro projektas šią vasarą buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą, tačiau šiems metams minėtam objektui finansavimas iš valstybės nebuvo numatytas.

„Galime pasidžiaugti, kad mums vis dėlto pavyko šiemet gauti pinigų iš valstybės – jau turime Kultūros ministerijos sprendimą šiais metais nepanaudotus kitų savivaldybių pinigus perduoti Druskininkų kultūros centro statybai. Jau parengtas Vyriausybės nutarimo projektas, kuris derinamas su Finansų ministerija dėl šių lėšų skyrimo Druskininkams.

Tikimės, jog spalio pabaigoje šis sprendimas bus patvirtintas ir artimiausiu metu 1,8 mln. eurų pasieks Savivaldybės sąskaitą. Dedame visas pastangas, kad šiemet mums pavyktų gauti ir daugiau lėšų Kultūros centro statybai“, – sakė A. Svirskas.

Kaip pasakojo šį projektą kuruojanti savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Veronika Muzikevicienė, nuo statybų pradžios iki spalio 1 dienos rangovas UAB „Statybų kodas“ atliko darbų už beveik 3 mln. eurų. Atlikti pastatų ardymo, pamatų duobės žemės kasinėjimo, pastato dalies polių, pamatinių sijų įrengimo darbai bei pradėti rūsio sienų betonavimo ir hidroizoliacijos darbai.

V. Muzikevicienė pastebėjo, jog pagal techninį projektą, apatiniame būsimojo Kultūros centro pastato aukšte bus įrengta daug įvairių patalpų – nuo rūbinės iki repeticijų salių, todėl užsakinėjamos itin tvirtos perdangos, naudojamos tiltų statyboje.

Kultūros centro darbams vadovaujantis rangovo atstovas Darius Kristauskas pasakojo, jog visi darbai vykdomi pagal planą, kasdien statybų aikštelėje dirba net dvi betonuotojų brigados, kurios betonuoja labai aukštus pastato pamatus.

Paklaustas apie iššūkius, su kuriais susidūrė kultūros centro statybininkai, D. Kristauskas pasakojo, kad teko iškasti labai gilią duobę pamatams, o paskui išvežti iškastą gruntą, kurio susidarė apie 20 tūkst. tonų. Jis sakė, jog tam tikrų sprendinių pareikalavo netoliese esančių pastatų kaimynystė bei šilumos trasos perkėlimas.

Paklaustas, ar žiemą kultūros centro statybos bus užkonservuotos, D. Kristauskas teigė, jog viskas priklausys nuo žiemos ypatumų: „Jei žiema nebus šalta, kaip pastebime paskutiniais metais, galėsime dirbti, turime specialių, žemoms temperatūroms pritaikytų statybinių medžiagų, todėl darbai gali vykti ir žiemą“.

Druskininkų kultūros centro statybos sparčiai iriasi į priekį, statybvietėje kasdien pluša per pusšimtis įvairių profesijų statybininkų/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija