Mokomųjų mokinių bendrovių konkurse-mugėje sėkmingai pasirodė „Ryto“ gimnazijos gimnazistai

Balandžio 8 d. Alytuje esančiame prekybos centre „Rimi“ surengtas mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) konkursas-mugė. Atidarymo metu Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius pasidžiaugė gausiu būriu iniciatyvių, verslių jaunuolių, kurie pristatė platų verslo idėjų spektrą – nuo renginių organizavimo paslaugų, natūralių arbatžolių, vonios reikmenų prekybos iki mobiliųjų programų, aplikacijų.


Pirmą kartą šioje mugėje dalyvavo ir Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokiniai/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Mokomosios mokinių bendrovės – tai „Junior Achievement Lietuva“ organizuojamas projektas, kuris suteikia galimybę mokiniams praktiškai išbandyti save, kuriant nuosavą verslą. Į  Alytų įvertinti moksleivių idėjų ir darbo atvyko ir „Lithuania Junior achievement“ direktorius Justinas Noreika. „Lithuania Junior achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas džiaugėsi gausiu būriu bendrovių iš Alytaus, Daugų, Druskininkų, Lazdijų. Iš viso renginyje dalyvavo devyniolika mokinių mokomųjų bendrovių.
Pirmą kartą šioje mugėje dalyvavo ir Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokiniai, kuriuos lydėjo mokytoja Daiva Vasiljevienė. Gimnazistai turėjo galimybę pristatyti savo mobiliąją programą „Fresh Apps“, kuri veikia be internetinio ryšio ir išverčia kitų kalbų pagrindines frazes. Renginio metu bendrovė sulaukė didelio dalyvių, svečių, komisijos narių susidomėjimo, gavo gerų patarimų, toliau tobulinant savo paslaugą.
Mokomosios mokinių bendrovės „Fresh Apps“ prezidentas Eigirdas Milvydas pateko į geriausių lyderių penketuką ir buvo apdovanotas padėkos raštu bei Tony Robbins knyga „Įvaldyk pinigų žaidimą“. Be šios nominacijos buvo skirti ir apdovanojimai už gaminio ar paslaugos idėją, veiksminga darbą ir vadybos strategiją, gražiausią stendą, draugiškiausią aplinkai bendrovę, už geriausią produkto dizaino sprendimą, perspektyviausią bendrovę, socialiai atsakingą bendrovę, didžiausią eksporto perspektyvą, komandiškiausią bendrovę.
Ši mugė įkvėpė ir kitus mokinius kurti bendroves.

Daiva Vasiljevienė
„Ryto“ gimnazijos mokytoja