Gamtamokslinė konferencija subūrė jaunuosius gamtos tyrinėtojus

Penktadienį Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje mokytojų Aušros Keturkienės, Violetos Marcinonienės ir Marytės Kašėtaitės iniciatyva organizuota jau trečioji respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamtos paslaptys-2016“ subūrė jaunuosius gamtos tyrinėtojus ne tik iš Druskininkų, bet ir iš kitų Lietuvos miestų.


Pasibaigus konferencijai, visi renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais ir padėkomis/Donato Savulionio nuotrauka

Kaip sakė „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė, konferencijos tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi juos supančia gyvąja gamta bei aplinka, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo kompetencijas, plėtoti vaikų užimtumą, tenkinti jų saviraiškos poreikius. „Tuo pačiu ugdomi ir kiti mokinukų gebėjimai: pranešimų rengimo, bendravimo tarpusavyje, naudojimosi informacinėmis technologijomis,“ – apie konferencijos naudą kalbėjo direktorė.
Viena iš renginio organizatorių mokytoja M. Kašėtaitė pasakojo, kad pasaulio pažinimo pamokų metu pradinukai su savo mokytojomis atlieka daug bandymų, todėl pasikalbėjusios su kolegėmis, jos nusprendė pasidalinti gerąja per pamokas atliekamų eksperimentų patirtimi. Pirmaisiais metais organizuotoje konferencijoje dalyvavo tik Druskininkų savivaldybės mokyklų atstovai. „Sulaukėme puikių atsiliepimų, todėl nusprendėme į kitą konferenciją pakviesti mokinius ir jų mokytojus iš kitų respublikos miestų.
Smagu, kad renginys juos sudomino, kai kurie iš jų dalyvauja jau ne pirmą kartą, – mintimis dalijosi M. Kašėtaitė, pridurdama, kad visų konferencijose dalyvaujančių mokinukų pranešimai būna žaismingi, įdomūs, skatina žingeidumą. – Vaikams dalyvauti konferencijose patinka, jų akys būna plačiai atvertos, o tai skatina ir mokytojus pasitempti, ieškoti naujų idėjų, kaip paįvairinti mokymo procesą, popamokinę veiklą. Vaikai mums tampa varomąja jėga.“
Penktadienį organizuotoje konferencijoje dalyvavo pradinukai, kurie myli gamtą, ją stebi, tyrinėja, moka ja pasigrožėti, įsiklauso, patys bando atskleisti gamtos paslaptis…
Renginyje dalyvavęs Druskininkų miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Vaidas Patinskas vaizdžiai ir patraukliai mokinukams papasakojo apie mišką. Jo žodžiais, tokia konferencija labai naudinga vaikams, yra švietėjiška: „Vaikai susipažįsta su gyvąja gamta – augalais, gyvūnais. Kai jie tuo susidomi, nori ir toliau plėsti savo žinias. Patiems mažiausiems mokinukams, manau, labai svarbu daug žinoti, labiau pažinti juos supančią aplinką.“
Kaip sakė konferencijos organizatorės, šiame renginyje nebūna skelbiami nugalėtojai. „Aš manau, kad kiekvienas mokinukas, kuris pats atliko bandymą, eksperimentą, stebėjimą, išdrįso užlipti ant scenos, pasidalinti patirtimi su draugais – jau yra nugalėtojas. Kas žino, gal ateityje jie garsins Lietuvą savo išradimais?“ – sakė mokytoja M. Kašėtaitė.
Visų susirinkusiųjų dėmesį prikaustė jau pats pirmasis pranešimas. Mokytojos Gitanos Kolkienės iš Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ auklėtinė Gustė Piličiauskaitė įtaigiai papasakojo apie labai neįprastą savo augintinį – gyvalazdę, jos gyvenimo būdą ir priežiūrą. Mėtos Griškaitės iš Marijampolės „Saulės“ pradinės mokyklos pranešimo temą – „Augalai tamsoje ir šviesoje“ (mokytoja – Renata Gecevičienė).
Visi žinome garsųjį klausimą – „Būti ar nebūti?“, o konferencijos dalyviams magėjo išgirsti atsakymą į dar vieną klausimą – „Žirniai ar pupelės?“. Atsakymą pateikė Eurita Baranauskaitė ir Arijus Pačkauskas iš Varėnos „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos (mokytoja – Laimutė Šulcienė).
Kokia ypatinga gali būti žmogaus ir šuns draugystė, papasakojo Edvardas Marcinonis iš Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos (mokytoja – Vida Amanavičienė).
Viešnios iš Alytaus „Šaltinių“ pagrindinės mokyklos Atėnės Siaurukaitės pranešimo tema – „Sodiname bulvę“ (mokytoja – Asta Breidakienė). Goda Videikaitė iš Alytaus „Šaltinių“ pagrindinės mokyklos papasakojo, kaip jai sekėsi auginti pupą (Godos mokytoja – Asta Breidakienė). Antrokės Kamilė Česnulevičiūtė ir Gabija Matonytė iš Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos papasakojo apie neįprastą augintinį – Voveriuką Maksą (mokytoja – Dalia Kavaliauskienė).
„Oliziukai“ – čia tikriausiai kažkokie ateiviai iš Ozo šalies?“, – klausė renginio vedėjai, kviesdami į sceną Sigutę Janeikaitę iš Viečiūnų pagrindinės mokyklos, kuri ir papasakos apie Oliziukus (mokytoja – Asta Žuromskienė). Titas Dudzinskas iš Leipalingio pagrindinės mokyklos originaliai ir labai vaizdžiai pristatė reportažą apie ugnikalnio išsiveržimą (mokytoja – Ramutė Šumskienė).
Apie mums įprasto vabzdžio – musės – ypatumus papasakojo Kotryna Stanaitytė, kuri su mokytoja Jurgita Bukšniene atvyko iš Kauno „Varpelio“ pradinės mokyklos.
Jau ne pirmą kartą konferencijoje dalyvavęs Gustas Burba iš Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ pristatė bandymus su oru (mokytoja – Jūratė Cibulskienė).
Ugnė Skestenytė ir Evelina Gegeckaitė iš Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos papasakojo apie gėrimą, kuris daro stebuklus (mokytoja – Auksė Grubienė).
Kas sakė, kad Dzūkijoje nederlingos žemės ir mažai ūkininkų? Štai Paulius Kamštaitis iš Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos susirinkusiesiems kalbėjo apie savo ūkį (mokytoja – Aušra Keturkienė).
Ūkininkavimo temą pratęsė ir Ugnė Mikelionytė iš „Saulės“ pagrindinės mokyklos, pasidalijusi mintimis apie tai, kaip ji stebėjo savo augintines avytes (mokytoja – Violeta Marcinonienė).
Pranešimą apie „Tėvus ir vaikus“ pristatė Elzė Gintvilė ir Greta Katkovaitė iš Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos (mokytoja – Nivita Vilniškaitienė).
Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytojos Daivos Kvilonskienės auklėtinės Inesa Novelytė ir Gabija Skliutaitė pristatė pranešimą „Mano draugė – Lyra?“
Ar tinka mineralinis vanduo augalams, papasakojo Danielius Galdikas ir Kristupas Ciparis iš Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos (mokytoja – Ilona Graževičienė).
Martynas Arlauskas iš „Saulės“ pagrindinės su mokytoja Ilona Graževičiene po pamokų ilgėliau užtrunka mokykloje ir įvairiomis sąlygomis augina … pelėsius. Tokia buvo ir Martyno pranešimo tema – „Pelėsio auginimas skirtingomis sąlygomis“.
Pasaulio astronautai, mokslininkai tikisi rasti, ieško gyvybės Marse, kitose planetose, o Augustinas Paražinskas iš Kauno „ Varpelio“ pradinės mokyklos papasakojo apie „Gyvybės paiešką vandens laše“ (mokytoja – Jurgita Bukšnienė).
Goda Baublytė ir Elzė Jazerskaitė iš Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos kalbėjo apie „Pušelės kelią“ (mokytoja – Violeta Tamulionienė).
Viena iš jaunųjų pranešėjų, Viečiūnų pagrindinės mokyklos mokinė Sigita Janeikaitė sakė, kad jai renginys labai patiko: „Konferencija skatina vaikus domėtis įvairiais dalykais, patiems rengti projektus. Ji žadina vaikų susidomėjimą mokslu ir gilina žinias. Labai gerai, jei vaikus tokie renginiai sudomina, nes tada jie stengiasi kurti įvairias skaidres, plakatus, patys viskuo domisi ir dalinasi žiniomis su kitais. Manau, kad užaugę jie būna mokslininkai, garsūs žmonės, nes įgyja daug žinių.“
Na, o pasibaigus konferencijai, „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė R. Siliūnienė, jos pavaduotoja L. Vanagaitienė, mokytojos A. Keturkienė ir V. Marcinonienė visiems renginio dalyviams išdalino prizus ir padėkas, atsisveikindamos iki kitų susitikimų.
Po renginio visi mažieji tyrinėtojai ir jų mokytojos turėjo galimybę aplankyti Miško muziejuje „Girios aidas“ ir ten patirti smagių įspūdžių.
Renginio organizatoriai dėkoja konferencijos rėmėjams: Druskininkų miškų urėdijai, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui, UAB „Transeta Invest“, UAB „Transeta“, UAB „Transaura“, UAB „Juskada“ ir G. Večkio IĮ.

„Saulės“ pagrindinės
mokyklos informacija