Mero pavaduotojas L. Urmanavičius: „Kalbame apie žmonių sveikatą ir gyvenimą – Druskininkų ligoninė negali tapti politinių šou ir intrigų vieta“

Druskininkiečiai vis dar aptarinėja LR Sveikatos apsaugos ministerijos planus pertvarkyti šalies ligonines. Nerimas dėl ligoninės ateities pasėtas ir tarp pacientų, ir tarp medicinos srities darbuotojų. O artėjant rinkimams, panašu, ligoninė gali tapti ir įrankiu greitai „pasikelti“ politinius reitingus.

Sveikatos sritį kuruojantis Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, paprašytas pakomentuoti esamą ligoninės padėtį ir ateinančių metų planus, susijusius su ligonine, sako, kad bet kokiu atveju vien skambių pažadų šiuo atveju tikrai neužteks.

L. Urmanavičius sako, kad, norint išsaugoti Druskininkų ligoninę, bendram darbui turi susitelkti ir ligoninės kolektyvas, ir savivaldybė vadovai, ir specialistai, ir visa bendruomenė/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

– Kokia Druskininkų ligoninės situacija šiandien?

– Pirmiausia noriu nuraminti druskininkiečius – ligoninė veikia įprasta tvarka, reorganizaciniai procesai svarbiausio mūsų savivaldybės sveikatos objekto nepalietė. Skubių pertvarkų neplanuojama, LR Sveikatos apsaugos ministras informavo, kad ligoninių tinklo pertvarka atidedama pavasariui. Žinoma, turime laikytis bendros valstybės sveikatos politikos, bet darysime viską, kad Druskininkų ligoninė liktų visaverčiai veikianti.

 

– Kokių veiksmų imtasi, kad Druskininkų ligoninė būtų išsaugota?

– Apie būtinybę išsaugoti Druskininkų ligoninę intensyviai kalbame ir su Sveikatos apsaugos ministerijos, ir su Vilniaus teritorinės ligonių kasos atstovais. Praėjusią savaitę apie ligoninės padėtį ir perspektyvas kalbėjomės Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, šiuo metu deriname LR Sveikatos apsaugos ministro atvykimo į Druskininkus laiką. Po Naujųjų ketiname susitikti su ministru, jo komanda bei ligoninės atstovais ir tęsti derybas.

Puikiai suprantame, kad, norint įtikinti valstybines institucijas dėl Druskininkų ligoninės išsaugojimo, turime kelti įstaigos lygį visose srityse – ir gydymo, ir administravimo, ir gydytojų kompetencijos, ir bendravimo su pacientais, ir, žinoma, paties kolektyvo santykių. Tuo tikslu buvo pasamdytas tarptautinis išorės auditas, kuris, įvertinęs Lietuvos vykdomą sveikatos priežiūros reformą ir mūsų bei kitų ligoninių patirtį, pateikė mums rekomendacijas, kaip galime tobulinti ligoninės veiklą.

Šiandien turime aiškias gaires, kokia kryptimi reikia keistis, norint išsaugoti vieną iš svarbiausių kurorto objektų. Turime vystyti mokamas paslaugas, nustatyti prioritetines paslaugas ir jas plėsti, optimizuoti pajėgas, sukurti labai aiškų darbuotojų darbo krūvio balansą bei darbo užmokesčio apskaitą, suformuoti pokyčių grupę – administracinį ir medicininį personalą vienijančią komandą, kuri spręstų iškylančius iššūkius, numatytų svarbiausius uždavinius. Į šios grupės darbą konstruktyviai turėtų įsijungti visas ligoninės kolektyvas. Ligoninės paslaugos turi būti kokybiškos, efektyvios, gaunamos nedelsiant arba žmogui kuo patogesniu laiku.

Šiuo tikslu daug kalbamės ir su ligoninės kolektyvu, nes bet kokie pokyčiai reikalauja papildomų pastangų. Žinoma, ne visada juos priimti lengva, kartais tai iššaukia tam tikrų nesutarimų, tačiau privalome suvienyti jėgas bendram tikslui.

Taigi, norint išsaugoti Druskininkų ligoninę, tuščių pažadų tikrai nepakanka, laukia labai didelis ir ligoninės kolektyvo, ir savivaldybė vadovų, ir specialistų, ir visos bendruomenės darbas.

 

– Ligoninės tema šiandien tikrai labai aktuali. O prieš rinkimus, ko gero, gali atsirasti norinčių pasinaudoti situacija, siūlyti planus, kaip „išgelbėti“ ligoninę ir taip bandyti kelti savo reitingus druskininkiečių akyse?

– Norint išsaugoti Druskininkų ligoninę, tikrai nepakaks spragtelėti pirštais ar nusifotografuoti ligoninės koridoriuose. Jokie rinkiminiai viešųjų ryšių triukai ligoninės neišsaugos. Tam reikia įdėti labai daug mūsų visų darbo. Ir apskritai, politika šiuo atveju turėtų likti paskutinėje vietoje, nes juk kalbame apie žmonių sveikatą ir gyvenimą.

 

– Artėja gražiausios metų šventės. Gal prieššventiniu laikotarpiu turite gerų žinių?

– Nereikia visko spalvinti tik rožinėmis ar juodomis spalvomis. Į situaciją žiūrime realistiškai – laukia tikrai nelengvas darbas, bet galime pasidžiaugti, jog ligoninėje dirba daug profesionalių savo srities specialistų, jų gretas kasmet papildo jauni medikai. Šiuo metu jau baigiamas Vaikų ligų skyriaus atnaujinimas, netrukus mažiesiems pacientams sveikti padės jaukesnė aplinka – tai visos bendruomenės nuopelnas. Akcija „Už galimybę sveikti linksmiau“ yra puikus pavyzdys, kad visi kartu galime labai daug. Tereikia susitelkti, nepasiduoti tuščioms ambicijoms ir, žinoma, nesėdėti rankų sudėjus.

 

„Mano Druskininkai“ informacija