KONSULTACIJŲ BANKAS

Savaitraštis „Mano Druskininkai“ jau yra informavęs skaitytojus, kad Druskininkų savivaldybė ir UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ yra pasirengę nemokamai padėti žmonėms, neturintiems galimybių atvežti atliekų į jų surinkimo aikšteles.

Sulaukėme Šv. Jokūbo gatvės gyventojo klausimo, ar yra galimybė nemokamai išvežti privataus namo kieme nugenėtų obelų šakas, tinkamas biokurui?

Yra ir daugiau žmonių, kuriems rūpi aplinka, kurioje gyvena, ir kuriems kyla klausimų, kokie yra geriausi ir pigiausi teisėti būdai atsikratyti statybinėmis, stambiosiomis ir kitomis atliekomis?

Druskininkų savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Baranauskaitė informuoja, kokias atliekas ir kokiems gyventojams galima padėti išvežti atliekas nemokamai ar už simbolinį mokestį, kiek kainuoja gyventojams, tarkime, statybinių atliekų išvežimas.

Druskininkai – gražėjantis ir atsinaujinantis miestas kurortas. Jame nuolatos atliekamos namų ir butų renovacijos, remontai, tvarkomi pastatų interjerai bei gyvenamoji aplinka. Pabaigus šiuos darbus, neišvengiamai lieka įvairiausių statybinių atliekų, senų baldų, langų, durų, kilimų, radiatorių, vaikiškų vėžimėlių, kitų nereikalingų daiktų.

Dar vis pasitaiko atvejų, kai šios atliekos nukloja daugiabučių kiemuose esančias pusiau požeminių konteinerių atliekų surinkimo aikšteles ir sukelia nepatogumų aplinkiniams, teršia gamtą, gadina estetinį aplinkos vaizdą. Svarbu pažymėti, kad atliekų metimas ar palikimas konteinerių aikštelėse šalia daugiabučių, o taip pat ir esančiose šalia kapinių, pamiškių, paežerių ir kitose vietose, yra neleistinas atliekų atsikratymo būdas.

Tiems, kurie nebenori gyventi kaip prieš du dešimtmečius ir vežti atliekas į pamiškes ar nakčia nešti prie atliekų konteinerių, kyla klausimų – kur dėti statybines, stambiąsias ir kitas atliekas, kokie yra geriausi ir pigiausi teisėti būdai jomis atsikratyti?

Pats teisingiausias būdas, nedarantis žalos aplinkai ir būsto savininko piniginei, – nuvežti atliekas į specialias stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikšteles Druskininkuose (Gardino g. 100-102) arba Vytauto g. 57A, Leipalingio mstl. Į minėtas aikšteles iš gyventojų nemokamai priimamos stambiosios (baldai, buities technika ir pan.), statybinės (išskyrus šiferį) ir žaliosios atliekos, plastikinės, metalinės, stiklinės pakuotės, buitiniai elektros ir elektronikos prietaisai (šaldytuvai, siurbliai, elektrinės ir dujinės viryklės, televizoriai ir kita), automobilių padangos, plastikinės bei metalinės detalės, akumuliatoriai ir kita, žaliosios atliekos; visų rūšių pavojingos atliekos: dažai, lakai, skiedikliai ir jais užteršta tara, atidirbti tepalai bei skysčiai, dienos šviesos lempos, pesticidai bei kitos pavojingos atliekos, kurios gali turėti neigiamą poveikį aplinkai bei žmonių sveikatai. Labai prašome gyventojų būti atsakingais ir vežti tokias atliekas į stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikšteles Druskininkuose (Gardino g. 100-102) arba Leipalingyje.

Druskininkų savivaldybė ir UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ yra pasirengę nemokamai padėti žmonėms, neturintiems galimybių atvežti atliekų į specialias surinkimo aikšteles šiais būdais:

Garbaus amžiaus ar neįgalūs žmonės, gyvenantys seniūnijose ir neturintys galimybių išvežti stambiąsias atliekas (lova, stalas, fotelis, šaldytuvas, viryklė ir pan.), gali kreiptis į UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“. Užsiregistravus ir suderinus laiką, į namus atvyks specialistai, kurie minėtas atliekas išveš nemokamai. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į atliekų tvarkymo specialistę Jurgitą Vaicekelionytę tel.: (8 313) 51405 arba el. paštu: ekologas@dku.lt

Prireikus stambiųjų, statybinių ar žaliųjų atliekų išvežimo paslaugos, taip pat galima kreiptis į minėtą bendrovę (paslaugos kaina svyruoja nuo 20 iki 60 Eur + PVM, atsižvelgiant į tai, kur yra atliekų paėmimo vieta, atliekų kiekis ir pan.), kokia transporto priemonė bus reikalinga, ar patys žmonės sukraus atliekas, ar bus reikalinga pakrovimo paslauga.

Taip pat primename, kad žaliąsias sodo, daržo, vejų atliekas (nupjautos žolės, daržovių, lapus, medžių šakas, krūmus obuolius, daržininkystės atliekas, giles, kankorėžius, spyglius) PRIVALOMA TVARKYTI PATIEMS: kompostuoti, šerti gyvuliams, panaudoti energijai gauti ar pristatyti į organinių atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Gardino g. 100, Druskininkai. Šios atliekos iš gyventojų aikštelėje priimamos nemokamai!

Žmonės gali nemokamai pasinaudoti specialiai didelėms ar kitoms atliekoms gabenti skirta automobilio priekaba. Priekaba yra Druskininkuose, Gardino g. 102 esančioje stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėje. Išsinuomodamas priekabą, gyventojas su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atstovu turi pasirašyti sutartį, kuria įsipareigoja grąžinti priekabą nustatytu laiku ir tokios pačios techninės būklės, kokios ją gavo. Priekaba gyventojams nemokamai nuomojama dviem valandoms.

Dėkojame visiems atsakingai atliekas tvarkantiems ir rūšiuojantiems gyventojams!

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija