K. Dineikos atminimo įamžinimui – sutvarkytas paminklas senosiose Druskininkų kapinėse

Žymaus Lietuvos pedagogo, gydomosios kūno kultūros specialisto, sporto patriarcho Karolio Dineikos (1898-1980) atminimas senosiose Druskininkų kapinėse įamžintas, atnaujinus antkapį ir sutvarkius kapavietę, – Druskininkų savivaldybė tam skyrė 3,5 tūkst. eurų.

K. Dineikos atminimas senosiose Druskininkų kapinėse įamžintas, atnaujinus antkapį ir sutvarkius kapavietę, – Druskininkų savivaldybė tam skyrė 3,5 tūkst. eurų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius teigė, kad, tvarkant kapavietę, viskas buvo derinama ir su paveldosaugininkais, ir su K. Dineikos artimaisiais. „K. Dineikos darbai didžiosiomis raidėmis įrašyti į Druskininkų istoriją, todėl mums buvo labai svarbu pasirūpinti tinkamu šios iškilios asmenybės įamžinimu. Senasis paminklas buvo labai prastos būklės, nuo jo buvo pavogti visi metaliniai elementai“,  – sakė L. Urmanavičius. Jis pažymėjo, kad kapavietė sutvarkyta kompleksiškai, atnaujinti ir K. Dineikos mamos ir žmonos atminimui skirti antkapiai.

K. Dineika buvo gydomosios kūno kultūros specialistas, Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos, gimnastikos ir sporto federacijos kūrėjas, pedagogas, žurnalistas, daugkartinis Lietuvos teniso čempionas, tuomečio Kūno kultūros instituto prorektorius, krepšinio žaidimo Lietuvoje pionierius. 1937-1939 metais jis vadovavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, tapusiai Europos čempione.

Druskininkuose K. Dineika praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, nuo 1952-ųjų atkūrė ir išpuoselėjo tuometį Gydomosios fizinės kultūros ir klimato terapijos parką, kur pagrindiniai gydymo faktoriai buvo oras, saulė, vanduo ir mankšta.

Druskininkų savivaldybė primena, kad vėliau unikaliais gamtiniais ištekliais garsėjęs ir praeityje buvęs ypatingai populiarus parkas priklausė profsąjungoms, buvo apleistas. Tik po ilgų, dešimtmetį trukusių diskusijų Vyriausybė perdavė parką Druskininkų savivaldybei ir 2013 metais buvo pradėti Sveikatingumo parko rekonstrukcijos darbai.

2015 m. vartus lankytojams atvėręs iš pagrindų sutvarkytas istorinis parkas pavadintas K. Dineikos vardu.