Įvertintos kurorto pareigūnų pastangos: Druskininkai saugiausia Alytaus apskrities savivaldybė

Visa Lietuva žino, kad gyventi ir ilsėtis Druskininkuose yra ne tik patogu, bet ir saugu. Prie to nemažai prisideda ir kurorte dirbantys policijos pareigūnai, kurių pastangos ir sąžininga tarnyba užtarnavo Druskininkams saugiausios Alytaus apskrities savivaldybės vardą.

Praėjusią savaitę Alytaus vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Druskininkų policijos komisariate buvo pristatyta praėjusių metų veiklos ataskaita, kurioje konstatuota, jog nusikaltimų kurorte mažėja, Druskininkai tampa vis saugesni.

Druskininkų PK viršininkas G. Krasnickas: „Nusikaltimų kurorte mažėja, Druskininkai tampa vis saugesni“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Praėjusią savaitę Alytaus vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Druskininkų policijos komisariate buvo pristatyta praėjusių metų veiklos ataskaita / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Kaip per ataskaitos pristatymą teigė Alytaus VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius, Alytaus apskritis yra saugiausia Lietuvoje, o Druskininkai – saugiausi apskrityje. „Šis rezultatas pasiektas bendru darbu. Dėkoju šauliams, pasieniečiams, ugniagesiams gelbėtojams, kurie mus remia. Džiaugiuosi, kad savivaldybė rengiasi atnaujinti vaizdo stebėjimo kameras. Kai geras ir darnus bendras darbas, tai ir kurortas saugus“, – sakė A. Jurgelevičius.

„Skaičiai yra geri, nors metai buvo pilni iššūkių – pandemija, pabėgėliai, karas Ukrainoje. Mieli pareigūnai,  džiaugiuosi, kad esate, kad dirbate kartu su socialiniais partneriais, įvairiomis tarnybomis, su visais randate bendrą kalbą, nestumdote problemų vienas nuo kito. Ačiū jums už darbą, linkiu tikėjimo, vilties, kantrybės jūsų šeimoms“, – sakė renginyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

O apie didžiausius iššūkius, tenkančius Druskininkų policijos kolektyvui, įgyvendinamas prevencines priemones, nusikaltimų dinamiką ir šių metų planus kalbėjomės su Druskininkų policijos komisariato viršininku Gintaru Krasnicku.

– Kokie buvo praėjusių metų iššūkiai Druskininkų policijai?

– Vienas iš iššūkių, labiausiai matomų visuomenei, buvo sunkiasvorių vilkikų eilės prie Druskininkų. Pernykštis lapkritis ir gruodis, kai buvo tamsus paros metas, ši problema ypač pasijuto, nes druskininkiečiams ir kurorto svečiams tos eilės sukėlė problemų atvažiuoti į miestą. Mes nuolat gaudavome pranešimų dėl eismo saugumo, dėl viešosios tvarkos ir labai stipriai šiukšlinamos aplinkos – miškų, pakelių. Taip pat pastebėjome, jog buvo gadinami keliai.

– Kaip pavyko su šia problema susitvarkyti?

– Susitvarkėme savom pajėgomis, mums labai pagelbėjo pasienio pareigūnai, taip pat Alytaus VPK Kelių policija. Neišsivertėme ir be miesto pagalbos.

– Kaip policijai sekasi bendradarbiauti su seniūnijomis, visuomeninėmis organizacijomis?

– Mūsų nuolatiniai partneriai yra šauliai, seniūnijos, jas vadinu mini nuovadomis. Jos pirmiausia sužino reikšmingiausią informaciją ir ja pasidalija su mumis, todėl pavyksta iškart išspręsti visas problemas. Mūsų šauliai yra pagrindinė jėga tarp policijos rėmėjų, jie labai aktyvūs ir mobilizuoti, be jų būtų sunku palaikyti viešąją tvarką įvairių renginių metu.

– Kas labiausiai džiugina ir kas kelia didžiausią nerimą Druskininkų policijai?

– Džiugina atvažiuojantys kurorto svečiai. Jie pas mus atvažiuoja pailsėti, pasitaisyti sveikatą, išmėginti procedūras, apsilankyti renginiuose, o ne kelti problemų.

O nerimą kelia psichotropinių medžiagų vartojimas, ta problema niekur nedingo, jaunimas linkęs jas vartoti, šių medžiagų suranda visur. Spręsti šią problemą mums padeda Alytaus VPK specializuoti padaliniai, kurie turi didesnių pajėgumų ir daugiau žinių, su jais bendradarbiaujame, kryptingai dirbame.

– Druskininkų mokyklose buvo atlikti narkotinių medžiagų pėdsakų tyrimai, mokiniai tai pastebėjo, todėl kitas patikrinimas nuteikė optimistiškiau. Kaip toliau bus dirbama šioje srityje, kas labiausiai turėtų atkreipti dėmesį į šią problemą?

– Manau, kad psichotropinių medžiagų prevencijos srityje ypač svarbus pedagogų vaidmuo, nes jie pirmieji pamato galimas rizikas. Reikia, kad jie bendrautų su mokiniais ir mokinių tėvais, kadangi jaunimas ateina iš šeimos, iš ten atsineša suformuotą požiūrį į tai, kas yra gerai, o kas blogai. Mes nuolat bendradarbiaujame su socialiniais darbuotojais, su mokyklų vadovybe. Kai tik kyla įtarimų, sulaukiame signalų, mūsų pareigūnai nedelsdami imasi darbo.

– Kokia situacija Druskininkuose dėl smurto artimoje aplinkoje ir vagysčių?

– Šios nusikalstamos veikos aktualios visoje Lietuvoje. Smurto artimoje aplinkoje situacija Druskininkuose gerėja. Jei lyginsime 2021-uosius ir 2022-uosius, tai pernai apie šiuos nusikaltimus buvo gauta mažiau pranešimų, pradėta mažiau ikiteisminių tyrimų. O jei kalbėsime apie vagystes, tai pas mus jos kitokios, nei kaimiškuose rajonuose. Druskininkuose dažniausiai vagiama iš prekybos centrų, bet ten dirba apsaugos darbuotojai, veikia kameros, todėl daugelį iš jų pavyksta išaiškinti.

– Praėjusiais metais sulaikyta daugiau neblaivių vairuotojų. Ar tai reiškia, kad daugėja tokių vairuotojų? O gal policija akyviau juos kontroliuoja?

– Mes įgyvendinome pagal prevencijos programą numatytas priemones, tai davė konkrečių rezultatų. Išanalizuotos Druskininkų miesto tendencijos, pasirinktos tos vietos, kuriose didesnė rizika. Daugiau gavome pranešimų iš pilietiškų žmonių, kurie pastebėjo įtarimą keliančių automobilių. Manau, daugiau neblaivių vairuotojų yra ne druskininkiečiai, o atvykėliai. Statistikai įtakos turėjo ir sunkiasvorių vilkikų vairuotojai. Jie, stovėdami keletą dienų eilėje, atsipalaiduodavo, pavartodavo alkoholio, o paskui sukeldavo autoįvykius. Šiemet neblaiviems vairuotojams bus skiriamas dar didesnis dėmesys, priemonių gali tik daugėti.

– Kaip vertinate savo kolektyvo darbą?

– Džiaugiamės kolektyvo nariu Giedriumi Goberiu, kurio garbingi poelgiai buvo deramai įvertinti, visas kolektyvas tuo džiaugiasi. Mūsų kolektyvas yra brandus, mokantis dirbti, žinantis, ką daro. Norisi, kad ateitų daugiau jaunimo ir mūsų kolektyvas turėtų kam perduoti savo žinias bei patirtį. Tikiu, kad ir toliau kurorte dirbs kvalifikuoti ir puikūs pareigūnai.

Parengė Laimutis Genys