Ilgiausias „Lynų kelio“ keltuvo maketas Lietuvoje – jau Druskininkuose

Ilgiausias „Lynų kelio“ keltuvo maketas Lietuvoje nuo praėjusio penktadienio eksponuojamas Druskininkuose, „Eglės sanatorijos“ gydykloje. Visi kviečiami pasinaudoti galimybe ir susipažinti su įspūdingu, rekordinio ilgio kūriniu iš arčiau.

Maketo pristatyme dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės vadovai, apie kūrybinį procesą pasakojo jo kūrėja A. Valiulytė (viduryje)/ Roberto Kisieliaus nuotrauka

Ilgiausią maketą Lietuvoje – „Lynų kelią“ – „Eglės sanatorijoje“ pristatė UAB „Kautros keltuvai“ direktorius Gintautas Pakusas. Jis pasidžiaugė, kad įspūdingąjį maketą jau yra apžiūrėję Kauno, vėliau – Vilniaus autobusų stočių lankytojai – daugybė skirtingų miestų keleivių, važinėjančių autobusais, susipažino su maketu, Druskininkų kurortu ir sužinojo apie čia teikiamą unikalią pramogą. „Sulaukėme didelio susidomėjimo ir tikimės, kad pavyks pritraukti ir sudominti žmones aplankyti Druskininkus bei čia veikiančią vienintelę tokio tipo susisiekimo priemonę Lietuvoje – keltuvą“, – sakė G. Pakusas.

Į maketo pristatymą atvyko ir Druskininkų savivaldybės vadovai. „Tikrai džiugina, kai verslininkai, ne tik kuria verslą mūsų mieste, bet ir pagalvoja, kaip įdomiai jį reklamuoti. Šis „Lynų kelio“ maketas – reklama ne tik pačiam „Lynų keliui“, bet ir Druskininkams“, – apžiūrėjęs maketą sakė meras Ričardas Malinauskas. Jis išreiškė viltį, kad galbūt maketo kūrėją Airingą Valiulytę sudomins galimybė sukurti ir miesto maketą ar miniatiūrų parką, kad žmonės tokiu būdu galėtų susipažinti su Druskininkais.

Ilgiausias „Lynų kelio“ keltuvo maketas Lietuvoje eksponuojamas Druskininkuose, „Eglės sanatorijos“ gydykloje/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda pasidžiaugė suteikta galimybe džiuginti sanatorijos lankytojus: „Šis maketas – džiaugsmą ir susižavėjimą teikiantis objektas! Iš tikrųjų kiekviename šis maketas „pažadina“ vaiką“.

7,5 metrų ilgio ir 1,5 pločio „Lynų kelio“ maketą druskininkiečiai ir miesto svečiai gali pamatytii „Eglės sanatorijos“ gydykloje, netoli stiklinės galerijos. Maketo kūrėja A. Valiulytė iš kūrybinių dirbtuvių „Idėja Tau“ pasakojo, kad maketą sukūrė per beveik 9 mėnesius, stengdamasi tiksliai atkurti vietovę pagal nuotraukose užfiksuotą vaizdą: „Visi pastatai ir miesto dalis daryta be brėžinių, iš nuotraukų. Reikėjo kruopštumo, norint viską tinkamai paruošti, nepamesti mastelio.“

Ruošiant maketą, sunaudota daugiau nei 2 kg specialios žolės, 6 kg lipalo ir 10 kg glaisto, šiame makete puikuojasi net 1 800 medžių!

Makete pavaizduotas keltuvas Druskininkuose darbą pradėjo dar 2015 metais. Jo trasa – 1 161 metras, keleiviai keliami keturiais keltuvais. Tai vienintelė tokio tipo susisiekimo priemonė Lietuvoje.

„Mano Druskininkai“ Informacija