Druskininkuose – jaunimo iniciatyvų gausa

Šiemet neformalios jaunimo grupės pasinaudojo Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) vykdoma neformalių jaunimo grupių iniciatyvų programa ir įgyvendino net 8 savo idėjas. Jaunimas pateikė paraiškas finansavimui gauti ir organizavo įvairius renginius, akcijas, diskotekas, miesto erdvėse įrengė informacinius stendus.

Iniciatyva „Informaciniai stendai apie vandens paukščius“ / JUC archyvo nuotrauka
Iniciatyva „Saulėtosios pėdutės“ / JUC archyvo nuotrauka

Pavasarį Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje įgyvendinta jaunimo iniciatyva – „Saulėtosios pėdutės“, kurios metu jaunuoliai rinko aukas gyvūnų prieglaudai. Gausiausiai aukų surinkusi klasė buvo apdovanota „Aqua“ boulingo dovanų kuponu.

Druskininkų JUC jaunimo iniciatyvų suteikiamos galimybės jauniems druskininkiečiams leidžia įgyvendinti savo idėjas. Vietinis jaunimas turi išskirtinių galimybių organizuoti įvairaus formato renginius – socialinius, labdaringus, žaidimus ar koncertus. „JUC jaunimo iniciatyvos yra maža dalis centro suteikiamų galimybių vietiniam jaunimui ir dėl to mes esame labai laimingi, turėdami JUC!“ – mintimis pasidalijo iniciatyvos autorė Gabija.

Iniciatyva„Helovino diskoteka/ JUC archyvo nuotrauka

„Dutch style kickboxing“ komanda iniciatyvų finansavimu pasinaudojo net du kartus. Jaunuoliai įsigijo reprezentacinius kostiumus, kurie nuo šiol jiems kuria vieningos bei stiprios komandos įvaizdį, pasirodant respublikinėse ir tarptautinėse varžybose. Siekdami populiarinti savo atstovaujamą sportą, Druskininkų JUC organizuoto „Naktinio krepšinio“ metu jaunuoliai pristatė savo komandą bendruomenei – visi norėjusieji išbandyti šią sporto šaką galėjo sudalyvauti atviroje treniruotėje. Na, o rudenį, iniciatyvų finansavimas komandai suteikė galimybę treniruotis LSC sporto komplekse „Druskininkai“.

Druskininkų mokinių taryba iniciatyvų finansavimu taip pat pasinaudojo du kartus. Vasaros pabaigoje jaunuoliai surengė tradicinį Jaunimo dienos minėjimą – diskoteką po atviru dangumi, kurios išskirtiniu akcentu tapo spalvoti HOLI milteliai. Renginio metu organizuotos įvairios loterijos, kuriose jaunimas galėjo laimėti rėmėjų prizų. Gruodį buvo jų organizuotas kalėdinis tinklinis „Ryto“ gimnazijoje.

Iniciatyva „Jaunimo diena“ / JUC archyvo nuotrauka

Deira Strikaitytė ir Marija Vaikšnoraitė įgyvendino iniciatyvą „Informaciniai stendai apie vandens paukščius“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į vandens paukščių šėrimo žalą. Stendų iliustracijas merginos sukūrė pačios, o tekstas buvo parašytas, padedant Lietuvos ornitologų draugijai. Šiuo metu miestiečiai gali rasti tris stendus: prie Druskonio ežero, Vijūnėlės tvenkinio ir lenkto tiltelio.

Dar viena naujai susikūrusi renginių organizavimo grupelė „JUT“ spalį įgyvendino Helovino diskotekos iniciatyvą, kurioje jaunimas pats dekoravo salę Helovino tema, puošėsi kostiumais ir šėlo šokių aikštelėje. „Manome, kad galimybė mums įgyvendinti sugalvotą idėją buvo labai naudinga ir vertinga. Per visą procesą išmokome nemažai naujų dalykų, taip pat geriau susibendravome bei pažinome vienas kitą, buvo smagus ir įsimintinas laikas. Skirtas finansavimas mums labai padėjo išpildyti visas sugalvotas idėjas ir planus, todėl viskas pavyko taip, kaip norėjome“, – džiaugėsi iniciatyvos atstovai.

„Ducth style kickboxing“ komandos iniciatyva / JUC archyvo nuotrauka

Jaunimo grupė „9a._eilutte“ surengė jaunimo tarpe populiaraus „trap‘o“ žanro koncertą. Renginys organizuotas Druskininkų jaunimo užimtumo centre su 2 pagrindiniais (Lil skar, Mdnght7) ir 2 apšildančiais – „Alyyy“, „Yoox“ – atlikėjais. „Esame labai dėkingos, kad galime gauti finansavimą savo idėjoms įgyvendinti ir manome, kad tai – puiki proga išbandyti savo sugebėjimus ir galbūt atrasti profesiją“, – įspūdžiais dalijosi iniciatorės Guoda ir Goda.

Norime pasidžiaugti, kad programa pasinaudoja vis daugiau jaunuolių ir įgyvendina savo idėjas. Kiekviena iniciatyva gali būti finansuojama iki 500 Eur, tad, jeigu tau 14-29 metai ir turi idėją – pildyk neformalių jaunimo grupių iniciatyvų paraišką iki kovo 31 d., kurią rasi www.juc.lt puslapyje.

Druskininkų JUC informacija