Druskininkų savivaldybės Vaikų dienos centrams – naujos patalpos

Keturių Druskininkų savivaldybėje veikiančių Vaikų dienos centrų auklėtiniai jau kitąmet galės džiaugtis naujomis erdvesnėmis ir šviesesnėmis patalpomis. Praėjusį trečiadienį Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su Leipalingio seniūnijos atstovais ir aptarė šioje seniūnijoje veikiančio Vaikų dienos centro veiklą, apžiūrėjo laisvalaikio salėje ir mokykloje esančias patalpas, diskutavo apie bendruomenės galimybes patiems teikti vaikų dienos užimtumo paslaugas. Nuspręsta Vaikų dienos centrui pritaikyti mokykloje esančias patalpas – įrengti virtuvėlę, laisvalaikio ir pamokų ruošimo zonas.

Susitikimo dalyviai kalbėjo apie tai, kad naujosios Vaikų dienos centrų patalpos bus dar labiau pritaikytos vaikų poreikiams/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Mokykloje patalpos patogios ir tuo, kad vaikai galės pavalgyti ten esančioje valgykloje, žaisti sporto salėje ir stadione, kuris bus atnaujintas jau spalio mėnesį. Planuojama, kad naujose patalpose įsikurs ir Viečiūnų seniūnijoje veikiantis Vaikų dienos centras, jo veikla bus perduota nevyriausybinėms organizacijoms, su vaikais dirbs ir savanoriai.
Druskininkuose Socialinių paslaugų centre veikiantis Vaikų dienos centras taip pat bus perduotas nevyriausybinėms organizacijoms bei bus perkeltas į naujas patalpas Švietimo centre.
„Šias paslaugas tikslinga perduoti pačioms bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms. Neabejojame, kad tai, jog bendruomenė pati teiks paslaugas vaikams, turės teigiamą poveikį. Vaikų dienos centruose vaikai turi turėti ne tik saugią ir jaukią aplinką, kurioje mokytųsi bendravimo įgūdžių, ruoštų pamokas, žaistų, bet ir galimybę įsitraukti į vietos bendruomenės veiklą, būti aktyviais tos bendruomenės nariais, – sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. O naujosios patalpos bus dar labiau pritaikytos vaikų poreikiams“.
Dar vienas Vaikų dienos centras VšĮ „Gelbėkit vaikus“ iš Gardino gatvėje esančių patalpų kitąmet numatoma perkelti į erdvesnes patalpas V. Kudirkos gatvėje. Anksčiau Amatų mokyklos naudotos patalpos, prieš perduodant jas Vaikų dienos centrui, bus atnaujintos ir pritaikytos mažųjų reikmėms.
„Kasmet vis daugiau vaikų nori lankyti Vaikų dienos centrus, todėl atsirado poreikis atnaujinti ir išplėsti Vaikų dienos centrų patalpas. Centrus gali lankyti visų šeimų vaikai, bet prioritetas išlieka vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją