Druskininkų savivaldybėje –savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai „SafeTALK“ ir „ASIST“

Sausio 14 d. ir 24-25 d. Druskininkų savivaldybėje surengti „SafeTALK“ ir „ASIST“ mokymai, skirti specialistams, kurie susiduria su savižudybės krizę išgyvenančiais asmenimis. Mokymuose dalyvavo apie 60 specialistų iš įvairių Druskininkų savivaldybės įstaigų ir organizacijų: Jaunimo užimtumo centro, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Savivaldybės administracijos, Švietimo ir Pirminės sveikatos priežiūros centrų, „Atgimimo“ mokyklos, Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariato, Šeimos paramos centro, „Ryto“ gimnazijos, ligoninės, Sveikatingumo ir poilsio centro „AQUA“ bei „Saulės“ pagrindinės mokyklos.

„SafeTALK“ ir „ASIST“ – tai kanadiečių organizacijos „Living Works Education“ mokymų programos, parengtos, remiantis aukščiausiais tarptautiniais standartais. Šie mokymai jau daugiau nei 30 metų rengiami skirtingose pasaulio valstybėse: Kanadoje, Norvegijoje, Airijoje, Australijoje ir kitose. Mokymų programos nuolat peržiūrimos ir atnaujinamos, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje, todėl mokymų struktūra užtikrina saugią aplinką dalyviui.

Šių metų sausį šie mokymai pradėti ir Druskininkų savivaldybėje. „SafeTALK“ mokymus organizavo Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Keturias akademines valandas trukusių mokymų metu Druskininkų savivaldybės specialistai buvo apmokyti atpažinti savižudybės riziką ir nukreipti apie savižudybę minčių turintį žmogų į saugias rankas. Juos baigę specialistai tapo labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą.

„ASIST” – tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti, kada asmuo gali bandyti nusižudyti. Šių mokymų metu įvairių sričių specialistai buvo apmokyti, kaip dirbti su pavojuje esančiais žmonėmis, juos identifikuoti, sukuriant planą, kuris užtikrintų jų sveikatos saugumą.

Kuo daugiau žmonių išmoks atpažinti ženklus, rodančius savižudybės riziką, ir tinkamai į tai reaguoti, tuo daugiau gyvybių bus išsaugota. Tikimasi, kad šie mokymai bus naudingi Druskininkų savivaldybės specialistams, norint padėti pasirinkti gyvenimą savižudybės krizėje esantiems asmenims bei jaustis geriau pasirengusiems padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę.

Druskininkų savivaldybėje surengti „SafeTALK“ ir „ASIST“ mokymai, skirti specialistams, kurie susiduria su savižudybės krizę išgyvenančiais asmenimis/Simonos Dailydaitės nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija