Druskininkų „Lions“ moterų klubas kviečia į Pramogų aikštėje rengiamą paramos akciją „Ukrainietiški barščiai“

Druskininkų „Lions“ moterų klubas kartu su Ukrainos moterimis kviečia palaikyti solidarumo akciją „Ukrainietiški barščiai“. Balandžio 22 dieną nuo 17 iki 19 val. Pramogų aikštėje lauksime visų, norinčių paragauti gardžių ukrainietiškų barščių su bandelėmis. Prie „Lions“ vykdomos akcijos maloniai prisijungs gurmaniškų patiekalų meistrai, žinomiausi Lietuvos radijuje ir televizijoje „Pasaulio puodai“! Akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos vaikams!

Barščiai – ukrainiečių virtuvės simbolis!

Sriuba nėra tik maistas – tai ir vienas iš būdų išreikšti meilę bei rūpestį, labai natūrali, gyva vertybė, perduodama iš kartos į kartą. Ukrainos šeimininkės savo nepakartojamus barščius ruošia iš paprastų ingredientų. Ir paslaptis slypi ne specialiuose receptuose ar produktuose. Svarbiausia yra atvira siela ir rūpestis savo artimaisiais. O šito, kaip žinome, Ukrainos žmonėms nereikia skolintis.

Balandžio 22 dieną Lietuvos ir Ukrainos moterys susijungs tam, kad pavaišintų druskininkiečius gardžiais ukrainietiškais barščiais. Mūsų partnerių „Pasaulio puodai“ dėka barščiai, neabejotinai, pakvips kulinarinio paveldo prieskoniais.

„Manau, kad būtent dėl atostogų pas močiutę Ukrainoje moku gaminti. Šis įgūdis atsirado savaime – iš močiutės maisto kvapų ir skonių. Šie skoniai mano atminty išliko ilgam. Dar dabar užsimerkiu ir matau namą, sodą, močiutės vazonus. Šiandien verdu barščius ir meldžiuosi, kad karas greičiau pasibaigtų“, – sako viena iš akcijai besiruošiančių ukrainiečių.

„Vaišindami barščiais, pateksime tiesiai į ukrainietiškos virtuvės širdį. Kiekvienas iš mūsų gali įsivaizduoti, ką reiškia per kelias dienas netekti namų, draugų, artimųjų. Mūsų pagrindinis tikslas – įtraukti į veiksmą visus druskininkiečius. Kad kiekvienas suvoktų kančią, kurią kasdien patiria tie žmonės, kuriais siūlome pasirūpinti. Tai mamos su vaikais, kurios pabėgo nuo baisaus karo siaubo, joms reikia mūsų apsaugos ir paramos. Ir mes tiesiog turime pasirūpinti kiekvienu tokiu žmogumi!“ – mintimis dalijasi Druskininkų „Lions“ moterų klubo prezidentė Rūta Cikanavičienė.

Vaikams reikia taikos ir paramos.

Besitęsiantys kariniai veiksmai Ukrainoje naikina tūkstančių žmonių gyvybes. Besigelbėdami nuo sprogdinimų ir apšaudymų, daugelis vaikų buvo priversti palikti namus, jų vaikystę užgožė baimė ir netektys. Akcijos organizatorės teigia: „Mažyliai turi valgyti, rengtis, gydytis, mokytis. Šie poreikiai neįmanomi be finansavimo. Visi suprantame, kad jie turi būti apsaugoti nuo slogios atmosferos ar kančių. Mūsų klube yra 23 moterys, ir kiekviena iš jų šią tragediją išgyvena kaip asmeninę, kaip mūsų visų bendrą“.

Prasidėjus karui, Druskininkų „Lions“ moterų klubas suteikė tiesioginę pagalbą Ukrainos vaikų namams. Netekę tėvų globos vaikučiai buvo aprūpinti maistu ir turėjo ką pavalgyti. Surinktos paramos dalis per „Lions“ ir „Rotary“ klubus buvo pervesta tiesiogiai į Ukrainą. „Džiaugiamės, kad humanitarinė parama panaudota tikslingai. Nupirkti būtiniausi daiktai, maisto produktai, medikamentai, vaistai, priemonės kūdikiams, vaikams ir moterims“, – sako „Liūtės“.

Konkreti pagalba

Apklausų duomenimis, šiuo metu žmonės pirmenybę teikia paramos akcijoms, kurių tikslas – konkreti pagalba nukentėjusiems nuo karo jų buvimo vietoje. Druskininkų „Lions“ moterų klubas aktyviai rūpinasi į mūsų miestą atvykstančiais vaikais. Kad vaikučiai mielai keliautų į mokyklą, klubo narės kartu su UAB „Biurui plius“ padeda įsigyti būtiniausių mokyklinių priemonių: kuprinių, sportinių uniformų, raštinių prekių. 60 kuprinių jau surado savo šeimininkus. Viena moteris iš Ukrainos, kuri pabėgo nuo karo su dviem vaikais, „Lions“ narėms papasakojo, kad dabar neturi namų, o artimų žmonių, kurie galėtų padėti, irgi nėra. Jie, kaip buvo su žieminiais batais, taip ir pabėgo, nespėję pasiimti jokių daiktų. Dar būdami Lenkijoje, vaikai sužinojo, kad neteko savo tėčio… „Išgirdus tokią istoriją, norisi padėti, užjausti. Kartu nuvažiavome į parduotuvę – pakeisti žieminius rūbus naujais, pavasariškais. Parinkome šviesias spalvas, lengvas striukytes.
Ir štai – vaikučiai aprengti. Mama dėkoja, ir jos akyse sublizga ašaros. Iš tiesų, prisilietus prie tokios tragedijos, norisi verkti, bet mes negalime nuleisti rankų, turime būti stiprios, nes dar labai daug kam turime padėti. Jau aprengėme apie 50 šeimų, toliau stengiamės laiku suteikti pagalbą Ukrainos moterims su vaikais“, – pasakojo viena iš „Lions“ klubo moterų.

„Jeigu kito žmogaus skausmas mums nerūpės, lauksime, kol viską padarys kiti, nepastebėsime, kad tie kiti ir esame mes patys, kad jie tokie patys…  Galima pasidžiaugti, kad yra daug neabejingų, kilnių žmonių, kurie sugeba jautriai reaguoti į kitų nelaimę ir prisideda prie paramos. Jeigu ir Jūs norite padėti, bet nežinote, kaip tai padaryti, kviečiame – ateikite paragauti ukrainietiškų barščių ir paaukokite vaikams! Taip jūs suteiksite labai reikalingą tiesioginę paramą žmonėms, pabėgusiems nuo karo“, – kviečia klubo viceprezidentė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

Jūsų parama – neįkainojama dovana!

Vaikų, palikusių namus Ukrainoje, skaičius ir toliau auga. Jiems teko iškęsti baimę, tėvų netektį, pajausti maisto trūkumą, išsiskirti su draugais, palikti savo mokyklas ir mylimus žaislus… Turime nepamiršti, kad kiekvienam iš jų reikia saugumo, švietimo, paramos. Druskininkų „Lions“ moterų klubas teikia pagalbą nuo karo pabėgusioms šeimoms. Daugiau nei 60 vaikų jau gavo pagalbą tokių rūpestingų žmonių, kaip Jūs, dėka!

Kviečiame prisijungti visus, kurie yra neabejingi kitų nelaimei, ir paremti „Lions“ klubo labdaros akcijas!

Paaukoti galima į šią sąskaitą:

Gavėjas: Druskininkų „Lions“ moterų klubas,

Sąskaita: LT 62 4010 0409 0032 2517, AB Luminor bankas

Luminor banko SWIFT (BIC) kodas: AGBLLT2X

Mokėjimo paskirtis: Ukrainos vaikams