Druskininkiečiai rašė Nacionalinį diktantą

Penktadienio rytą „Atgimimo“ mokykloje 20 įvairių profesijų druskininkiečių rašė Nacionalinį diktantą. Lietuvoje Nacionalinis diktantas rašytas dvyliktą kartą. Diktoriaus Marijaus Žiedo įgarsinto teksto  autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė. Simboliška, kad Nacionalinio diktanto tekstas „Odė moterystei“ buvo rašomas per Moters dieną, Kovo 8-ąją. Diktanto tekstai parengiami, bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Nacionalinis diktantas buvo rašomas ir „Atgimimo“ mokykloje/Ramunės Žilienės nuotrauka

Diktanto tekstas, su rašybos ir skyrybos paaiškinimais, paskelbtas interneto svetainėse: www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt nuo kovo 11 dienos. Rašiusiems buvo rekomenduota pasilikti savo teksto kopiją ir savarankiškai pasitikrinti, kaip sekėsi rašyti. Kaip informuoja Nacionalinio diktanto organizatoriai, dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5-6 klaidos.

Nacionalinio diktanto konkurso II etapas – diktanto finalas – balandžio 13 d. 11 val. Asmenys, dalyvausiantys finale, apie tai bus informuojami asmeniškai. Finalo dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

Nacionalinis diktantas yra tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Pernai iš viso Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Savaitraščio „Mano Druskininkai“ ir www.diktantas.lt informacija