Dėl Nepaprastosios padėties įvedimo Druskininkų gyvenimas nesustos


Seimui pritarus, pasienyje su Baltarusija nuo trečiadienio įvesta Nepaprastoji padėtis. Seimas antradienį nusprendė nuo vidurnakčio įvesti nepaprastąją padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Į šios priemonės galiojimo zoną patenka ir dalis Druskininkų savivaldybės gyvenviečių.

Nepaprastoji padėtis įvedama mėnesiui nuo lapkričio 10 dienos pasienio ruože ir penki kilometrai į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

„Nepaprastosios padėties įvedimas yra reikalingas, jis įsigaliojo lapkričio 10 dieną ir bus taikomas mėnesį, tik pasienyje su Baltarusija ir penkis kilometrus nuo jos bei užsieniečių apgyvendinimo vietose“, – pristatydama projektą sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas savo socialiniuose tinkluose pranešė, kad dėl Nepaprastosios padėties įvedimo Druskininkų gyvenimas nesustos.

„Dalyvavau pasitarime su Vidaus reikalų ministerijos vadovybe dėl planuojamos nepaprastosios padėties įvedimo. Tai daroma, siekiant užtikrinti saugumą ir suvaldyti nelegalių migrantų srautus.

Kadangi 5 km pasienio ruožo plius 5 km nuo jo yra Druskininkų miesto teritorija, pagrindinis klausimas, kurį kėliau, – kokie ribojimai galios druskininkiečiams ir kurorto svečiams?

VRM ministrė Agnė Bilotaitė ir viceministras Vitalij Dmitrijevas akcentavo, kad ribojimai ir draudimai galios tik pasienio ruože. Miestas gyvena savo gyvenimą – jokių pasikeitimų ar draudimų atvykti nėra, leidimų sistema nereikalinga“, – teigė meras.

R. Malinauskas pastebėjo, jog gali būti, kad pareigūnai dažniau atliks patikrinimus, tačiau žmonėms tai neturėtų sukelti nepatogumų, tiesiog būtinai su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

Dalis Druskininkų savivaldybės gyvenviečių – Latežeris, Švendubrė, Gerdašiai, dalis Lipliūnų ir kitos – patenka į tą 5 km nepaprastosios padėties pasienio ruožą, tačiau žmonėms, gyvenantiems, turintiems nekilnojamą turtą šioje zonoje bei turintiems tai patvirtinančius dokumentus, nepaprastosios padėties draudimai nebus netaikomi.

„Labai tikiuosi, kad ministerijos vadovybė laikysis duoto žodžio, ir nei druskininkiečiai, nei kurorto svečiai jokių nepatogumų nepajus. Kilus problemoms, Druskininkų savivaldybė darys viską, kad jas išspręstų“, – sakė R. Malinauskas.

Neparastosios padėties pasienio ruože (5 km) nuo valstybės sienos ribojimai:

Įvažiuoti gali tik gyventojai, kurie čia yra deklaravę gyvenamąją vietą ar turi nekilnojamąjį turtą. Tikrinantiems dokumentus kariškiams, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar policijos pareigūnams reikia pateikti asmens tapatybę įrodančius dokumentus ar Registrų centro pažymas apie turimą nekilnojamąjį turtą.

Vykstant pas gydytojus, į laidotuves ar kitais svarbiais reikalais į pasienio ruožą, reikės tikrinantiems pareigūnams pateikti vykimo tikslą įrodantį dokumentą.

Pasienio ruože nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu draudžiami bet kokie masiniai susibūrimai – šventės, susirinkimai ir kita.

Pasienio ruožo teritorijoje nebus galima naujai deklaruoti gyvenamosios vietos.

Ūkinė veikla nebus ribojama. Vykstant darbo reikalais reikės tikrinantiems pareigūnams pateikti tai įrodančius dokumentus – darbo vietą įrodantį dokumentą, važtaraštį ar panašiai.

„Mano Druskininkai“ informacija