Centras AQUA Savivaldybei sumokėjo 1 milijoną eurų dividendų

Įvairiausių paslaugų spektrą po vienu stogu siūlantis Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA išlieka sėkmingiausiu kurorte veikiančiu objektu ir didžiausiu traukos centru. Per 11 vandens parko gyvavimo metų būtent praėjusieji pagal lankytojų skaičių buvo rekordiniai. Vandens parkas sulaukė 432 038 lankytojų – net 2 proc. daugiau, lyginant su 2016-aisiais, ir 1,7 proc. daugiau, nei 2007-aisiais, pačiais pirmaisiais veiklos metais.

Sėkmingai dirbanti įmonė šiemet jau sumokėjo ir 1 milijoną eurų dividendų Druskininkų savivaldybei, kuri yra įmonės savininkė. Apie tai kalbėjome su centro AQUA direktoriumi Edmundu Antanaičiu.

 
Tikimasi, kad Vandens parko nusileidimo takelius iki šių metų pabaigos išmėgins jau 4 600 000-asis lankytojas/Centro AQUA archyvo nuotrauka


– Pernai centras AQUA sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus. Matyt, tokį rezultatą lemia ir tai, kad nuolat pasiūlote naujovių, plečiate paslaugų spektrą?

– Bendrovė praėjusiais metais sėkmingai įgyvendino veiklos vystymo planus, kuriuose buvo numatyta plėsti bei gerinti paslaugų pasiūlą, siekiant gauti ne mažiau kaip 1 mln. Eur grynojo pelno. Vandens parke klientams pasiūlėme naują paslaugą – pramoginį nardymą, vandens parko viduje esančioje kavinėje įdiegėme naują savitarnos liniją. Vaikų erdvėje įrengėme pirtį, o šios erdvės baseinuose įprastą vandenį  pakeitėme mineraliniu.

Gydykloje atlikti lauko terasos renovacijos darbai, vandens parko vandens pramogų dalyje – lauko baseino remonto darbai,  atnaujintos vandens filtrų sistemos vandens parke bei gydykloje, įrengtas liftas-keltuvas bagažo perkėlimui iš požeminės aikštelės į erdvę prie centrinio įėjimo, pradėtas rengti gydyklos sveikatinimo skyriaus renovacijos projektas.

Pasiūlytos naujos bei modifikuotos paslaugos padidino įmonės patrauklumą ir pardavimų apimtis. Per 2017 metus vandens parko paslaugomis pasinaudojo rekordinis lankytojų skaičius – daugiau kaip 432 tūkstančiai. Pernai liepos 15 d., skaičiuojant nuo Vandens parko atidarymo, sulaukėme jubiliejinės, 4000000-osios lankytojos Audronės Domanaitienės, kuri teigė, kad parke nuolat lankosi jau dešimtmetį.

 

Tarybos posėdyje sulaukėte opozicijos liberalų ir konservatorių kaltinimų, esą dividendai Savivaldybei, įmonės savininkei, mokami pirmą kartą. Ar iš tikrųjų tik dabar mokate dividendus?

– Pirmiausia šie veikėjai turėtų pasidomėti panašių Europoje esančių objektų pelningumu – didžioji jų dalis yra dotuojami savivaldybių, regionų ar kitų institucijų.

Suprantu, kai tokį klausimą užduoda konservatorius Vilius Semeška, kurio ekonomikos žinios, panašu, baigėsi tuo, kaip nupirkti sklypą už verslo partnerio pinigus pigiai ir jam jį parduoti brangiau… Arba kai klausia A. Balkė, kuris, mano manymu, apie įmonės valdymą nesupranta nieko. Bet J. Šarkus rankoje neva tai laikęs ne vieną ekonomikos vadovėlį. Jis tikrai turėtų suprasti, kad įmonės savininkų tikslas turėtų būti ne tik užtikrinti trumpalaikius rezultatus, bet ir kurti įmonės tvarumą ilgalaikėje perspektyvoje.

Manau, kad minėtų piliečių keliamas klausimas, kodėl esą anksčiau įmonė nesumokėjo dividendų, rodo, kad jie arba visiškai nieko neišmano apie įmonės valdymą, arba tiesiog siekia pigaus populiarumo.

Man atrodo, kad nesunku gerinti įmonės rezultatus metus ar dvejus, tačiau po ilgesnio laiko, neturint aiškios veiklos vizijos, viskas gali baigtis ir ne taip gerai. O Sveikatinimo ir poilsio centras AQUA  yra pagrindinis traukos centras Druskininkuose. Dabar įmonė valdo ne tik vandens parką, bet ir 2 viešbučius, gydyklas, restoraną, kavines, barus, SPA centrą, boulingą, naktinį ir sporto klubus, Druskininkų miesto fontaną bei K. Dineikos sveikatingumo parką.

Manau, kad Tarybos posėdyje tiesioginės transliacijos metu klausimus keliantys liberalai ir konservatoriai puikiai žino, kad Vandens parkas, pradėdamas veiklą, ėmė 22 milijonų litų paskolą ir visą šitą sumą investavo į Savivaldybės turtą. Galima sakyti, kad įmonė savo savininkei,  Druskininkų savivaldybei, sumokėjo dividendus 10 metų į priekį – po 640 tūkstančių eurų kasmet. Buvo įvertinta tai, kad įmonė 2017 metais grąžino visą, tuomet iš „Snoro“ banko paimtą paskolą, yra sustiprėjusi ir pajėgi sumokėti 1 milijoną eurų dividendų.

 
Lankytojams smagu pramogauti Vandens parko baseinuose/Centro AQUA archyvo nuotrauka

– Kokie centro AQUA planai šiems, 2018-siems, metams?

– Šiemet planuojama pradėti realius Druskininkų gydyklos sveikatinimo skyriaus vonių renovacijos darbus, investuojant į juos apie 1 mln. eurų. Taip pat planuojama įrengti naują maitinimo paslaugų teikimo vietą, Vandens parko pirmojo aukšto hole atsiras suvenyrų pardavimo/informacijos teikimo vieta. Vandens parke iki metų pabaigos tikimės pasveikinti 4 600 000-ąjį lankytoją.

Nuolaidos – vietos verslui

Kaip sakė E. Antanaitis, pernai bendrovė buvo pasirašiusi 53 bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis Druskininkų apgyvendinimo įmonėmis: viešbučiais, svečių namais, sanatorijomis, privataus apgyvendinimo paslaugas teikiančiais subjektais dėl nuolaidų taikymo, įsigyjant Vandens parko bilietus. Pagal bendradarbiavimo sutartis Druskininkų miesto apgyvendinimo įmonėms suteiktų nuolaidų suma siekė beveik 80 000 Eur. „Tokiu būdu Vandens parkas stengiasi remti ir vietos smulkųjį verslą, daryti jį patrauklesniu, Druskininkų svečiams siūlančiu kompleksines paslaugas ir jų įvairovę“, – sakė centro AQUA direktorius.

 

Dėmesys – maisto kokybei

Centras AQUA savarankiškai nuo 2017 m. teikia ir visas maitinimo paslaugas. Pasak centro vadovo, didelis dėmesys skiriamas produktų kokybei, daug jų atsivežama tiesiai iš Italijos. Kiekvieną mėnesį centrą AQUA pasiekia švieži itališki sūriai, aliejai ir vynai iš mažųjų augintojų ūkių.

Unikalus, Druskininkų patrauklumą pristatantis projektas

Centras AQUA aktyviai reklamuoja savo paslaugas įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Pasak centro AQUA Marketingo ir pardavimų vadovės Jūratės Vaitkevičiūtės, rinkodaros srityje stengiamasi pasinaudoti ir tradicinėmis, ir netradicinėmis priemonėmis: „Įdomiausias pernai įgyvendintas rinkodaros projektas, kuriame į mūsų įmonės paslaugas buvo pažvelgta kitaip, – „Patirk, kad gyveni“ drauge su 15min.lt“.

Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse – Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje – Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA reklamuotas kompleksiškai, kaip vieta, kurioje sutelktos visos poilsiui bei aktyviam laisvalaikiui būtinos paslaugos: apgyvendinimas (du viešbučiai AQUA ir FLORES), maitinimas (restoranas-picerija ir Vandens parke esantys barai), pramogos (Vandens parkas, boulingas, naktinis klubas), sveikatinimas (gydykla), sveikatingumas (sporto klubas, SPA centras, K. Dineikos sveikatingumo parke esantis aerojonoterapinis paviljonas ir kaskadinių maudyklių bei pirties kompleksas).

Vertybė – komanda

Centre AQUA beveik nėra darbuotojų kaitos. Tai rodo, kad įmonė yra patraukli darbuotojams. Kolektyvas per 10-metį susiformavęs, visi žino, kas už ką atsakingas, ką kiekvienam reikia daryti, vieni kitus supranta. Kiekvienas tapo savo srities specialistu, ją puikiai išmano. Ir darbai tikrai vyksta sklandžiai. Didžiausia darbuotojų kaita 2017 m. buvo tik maitinimo ir patalpų švaros priežiūros skyriuose.

 
Vis daugiau drąsuolių ryžtasi išmėginti K. Dineikos parke esančias kaskadines maudykles/Centro AQUA archyvo nuotrauka

 

Akcijų gausa – druskininkiečiams 

Druskininkiečiai ir kurorto svečiai jau spėjo įvertinti Druskininkų gydyklos ir centro AQUA administruojamo K. Dineikos sveikatingumo parko siūlomas sveikatinimo galimybes. Gydyklos vadovas Kęstutis Ramanauskas sakė, kad sulaukiama vis didesnio druskininkiečių dėmesio – jie vis aktyviau rūpinasi savo sveikata ir naudojasi patraukliomis akcijomis.

 

Druskininkų gydykla Druskininkų gyventojams kasmet pateikia patrauklių pasiūlymų. Kurie iš jų sulaukė didžiausio susidomėjimo?

– Kaip visada, Druskininkų gydykla rūpinasi ne tik miesto svečių, bet ir druskininkiečių sveikata, o iš jų šiais metais populiariausias buvo specialus sveikatinimo kompleksas „Aš druskininkietis“. Džiaugiamės, sulaukę net 130 druskininkiečių, kuriems buvo suteiktas tradicinis kurortinis gydymas, naudojant natūralius Druskininkų kurorto gamtinius išteklius – durpinį purvą, mineralinio vandens vonias, kineziterapiją, taip pat įvairias fizioterapines procedūras.

Vidutinė vieno paciento gydymosi trukmė buvo 6 dienos, tačiau sulaukėme besigydančiųjų ir po keletą savaičių. Druskininkiečiai niekada nebuvo labai aktyvūs kurorto, kuriame gyvena, paslaugų vartotojai, todėl tokie rezultatai tikrai džiugina. Planuojame pakartoti panašią akciją ir rudenį, kai atslūgs kurorto svečių srautas.

 

Druskininkų senjorai ir ne tik jie labai vertina K. Dineikos parke siūlomas paslaugas. Kas naujo siūloma šiemet ir kas buvo siūloma pernai?

– K. Dineikos sveikatingumo parkas yra tikrai unikalus objektas, pritraukiantis sveiko gyvenimo būdo entuziastus. Šiais metais esame suplanavę įrengti naują pirtį tiesiai ant Ratnyčėlės upelio, atnaujinti aerojonoterapinio paviljono įrangą, pastatyti pavėsinę, kad vasariškas lietus neišbaidytų saulės vonių entuziastų. Nuo birželio pirmos dienos pradėjome pirties ir kaskadinių maudyklių abonementų pardavimą – 10 apsilankymų komplekse kainuoja tik 15 Eur. Šie abonementai sulaukė didžiulio druskininkiečių ir miesto svečių susidomėjimo. Jau per pirmas keturias dienas išpardavėme visą pirmą abonementų tiražą, tad tuoj pat išleidome naują. K. Dineikos sveikatingumo parke kol kas tik pirmadieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais nuo 19 val. pradėjome specialios, K. Dineikos metodika parengtos, sveikatingumo programos užsiėmimus, tad parko lankytojams veiklos tikrai neturėtų pritrūkti. Ačiū tokiems entuziastams, kaip mūsų gydyklos masažuotoja Laima Butkevičienė,  kuri dega noru K. Dineikos gydymo metodiką atgaivinti ir skleisti druskininkiečiams ir miesto svečiams.

 

Parengė Laima Rekevičienė