Bus atnaujinti Druskininkų želdynai

Druskininkų mieste stengiamasi kruopščiai prižiūrėti medžių būklę, o senus, išpuvusius ir pavojų keliančius medžius pakeisti naujais. Senuosius medžius kirsti būtina, nes jie, neatlaikę stipresnio vėjo, gali lūžti, taip sukeldami grėsmę gyventojų ir svečių saugumui. Didelis dėmesys skiriamas pagrindinėms miesto gatvėms, kuriose yra didelis automobilių bei pėsčiųjų srautas.

Naujais, jaunais ir sveikais želdiniais ketinama apželdinti Druskininkų miesto bendrojo naudojimo teritoriją – Liepų g. ir Laisvės a. gatvių atkarpą/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės administracija šiais metais naujais, jaunais ir sveikais želdiniais ketina apželdinti Druskininkų miesto bendrojo naudojimo teritoriją – Liepų g. ir Laisvės a. gatvių atkarpą.

Šių gatvių atnaujinti želdiniai puikiai susilies su 2017 metais atnaujintais Šv. Jokūbo gatvės klevais. Vietoje iškirstų drevėtų klevų buvo pasodinti jauni, suformuota laja ir šaknų sistema. Šiemet numatytas senųjų Liepos ir Laisvės a. gatvių liepų, uosių ir klevų pakeitimas užbaigs želdinių atnaujinimo darbus. Planuojama pasodinti apie 30 vnt. liepų.

Druskininkų savivaldybės administracija šių metų pavasarį planuoja universalaus sporto aikštyne – Alėjos g. 26, Leipalingyje – vietoje iškirstų senų ir pavojingų eglių teritoriją apželdinti apie 30 vnt. švedinių šermukšnių.

Druskininkų savivaldybė ir šiemet tęs tradiciją skverus, parkus ir kitas kurorto viešąsias erdves papuošti pušelėmis, jas kruopščiai parenkant iš atokesnių teritorijų ar net privačių sklypų, naudojant modernią persodinimo įrangą ir nepakenkiant medžiui. Tokiu būdu persodinant medžius, sutaupoma nemažai biudžeto lėšų. Naudojant medžių persodinimo įrangą, medeliai prigyja efektyviai, tik apie 10 proc. pasodintų ir neprigijusių pušaičių tenka persodinti.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, mieste privalu sodinti specialius, kiekvienai konkrečiai erdvei pritaikytus augalus – jų lajos neturi trukdyti praeiti pėstiesiems, pravažiuoti automobiliams ar užgožti šviestuvų, pastatų ir privalo apsaugoti nuo taršos, triukšmo bei saulės spindulių.

Medžių kirtimo, sodinimo ir priežiūros procesas reikalauja daug kruopštaus darbo ir laiko. Bendradarbiaujant administracijos darbuotojams ir medžių prižiūrėtojams, želdynai bus atnaujinti ir papildyti medžiais, kurių tinkamai parinkta rūšis ir forma ateityje leis išvengti drastiško genėjimo ir puoš gatves savo natūralia lajos forma.

Savivaldybės administracija dėkoja visiems gyventojams, miesto svečiams už supratingumą ir kantrybę, jei medžių kirtimo ir sodinimo darbai sukeltų nepatogumų. Želdynai Druskininkų savivaldybėje vaidina svarbų vaidmenį, gerina aplinkos estetinį vaizdą, bendrą grožio ir supančios aplinkos sampratą bei sukelia geras emocijas.

Tikimasi, kad naujai pasodinti medeliai gražiai įsipins į kurorto vaizdą ir sukurs mums visiems gerą nuotaiką bei nuteiks vaizduotę gražiems polėkiams.

Druskininkų  savivaldybės informacija