Bilso bendruomenės namuose – mėgėjų teatro premjera

Šeštadienio vakarą Bilso bendruomenės namuose vos tilpo žiūrovai, susirinkę į režisierės Simonos Daukantienės režisuoto spektaklio „Vaclovas Kandys“ premjerą. Smagų vaidinimą visiems dovanojo Bilso, Jovaišių ir Ricielių bendruomenės atstovai: Gražina Auguvienė, Jurgita Cimakauskienė, Jūratė Žūkienė, Daiva Miliauskienė, Tadas Zakarackas ir Antanas Vailionis. 

Po situacijų spektaklio „Vaclovas Kandys“ premjeros mėgėjų teatro aktorių veiduose ilgai nedingo šypsenos/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Situacijų spektaklį pagal nežinomo autoriaus pjesę režisavo į Druskininkų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Simona Daukantienė. Neseniai Druskininkų kultūros centre darbą pradėjusi režisierė rūpinasi kultūriniu švietimu bei aktyviu kaimų bendruomenių laisvalaikiu. Bilso bendruomenė jai iš karto pasirodė labai teatrališka, todėl būtent čia ji ėmėsi burti mėgėjų teatrą.
Sunkiausia, pasak S. Daukantienės, buvo pati pirmoji artistų pažintis su teatro menu. Jiems teko mokytis įsijausti, „pagauti“ charakterį, perprasti įvairius vaidybos niuansus. „Žinoma, tobulėti dar yra kur, bet pirmuoju bendru mūsų rezultatu esu labai patenkinta. Mūsų artistai padarė tikrai labai didelį darbą – juk nei vienas iš jų iki tol neturėjo jokio sąlyčio su teatru, – premjeros dieną džiaugėsi režisierė, pabrėždama, kad ilgos repeticijos labai suvienijo visą teatro grupę, visi tapo draugiška ir vieninga komanda. – Čia susibūrė ypatingi žmonės, visais jais labai didžiuojuosi“.
Repeticijoms jungtinė Bilso, Jovašių ir Ricielių bendruomenės atstovų mėgėjų teatro grupė nuo pat Naujųjų metų rinkdavosi kartą per savaitę, o mėnesį prieš premjerą – du kartus. Simona džiaugiasi, kad pavyko į mėgėjų teatrą pasikviesti ir vyrų: „Visa mūsų komanda, repetuodami, neskaičiuoja valandų – visiems vaidinti labai patinka“.
Situacijų spektaklio „Vaclovas Kandys“ premjeros dieną mėgėjų teatro aktorių veiduose ilgai nedingo šypsenos, matant daugybę susirinkusių žiūrovų, girdint komplimentus, sulaukus gausybės gėlių.
Bilso bendruomenės pirmininkė Gražina Auguvienė, pati vaidinusi spektaklyje, sakė: „Mums patiems smagu susiburti, kartu kurti, repetuoti. O tai, kad mūsų darbas ir publikai patiko – dvigubas džiaugsmas“.
Visi mėgėjų teatro artistai – labai aktyvūs ir užimti žmonės, bet laiko savo pomėgiui visuomet atranda. Jų žodžiais, kai yra didelis noras, žmogus gali labai daug: „Mums patinka visi tie repeticijoms skirti vakarai. Šis laikas būna skirtas tik mums. Atitrūkstame nuo įprastų darbų, atsigauname“.
Režisierės S. Daukantienės režisuotą situacijų spektaklį „Vaclovas Kandys“ galės pamatyti ir kitų bendruomenių atstovai įvairių susitikimų ir bendrų renginių metu.

Laima Rekevičienė