Aptarta Greitosios medicinos pagalbos centralizacija

Nuo liepos 1 dienos greitoji medicinos pagalba bus teikiama centralizuotai – įkūrus vieningą, visoje šalyje veikiančią tarnybą su penkiais teritoriniais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio padaliniais.

Šiuo metu Druskininkų greitosios medicinos pagalbos brigados yra VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro struktūroje, o nuo liepos priklausys Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Kauno padaliniui / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Šiuo metu Druskininkų greitosios medicinos pagalbos brigados yra VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro struktūroje, o nuo liepos priklausys Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Kauno padaliniui.

Praėjusią savaitę Druskininkų poliklinikos vadovai ir Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai susitiko su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais ir aptarė laukiančius pokyčius.

Meras Ričardas Malinauskas pažymėjo, kad, įgyvendinant centralizaciją, pagrindiniai uždaviniai yra brigadų skaičiaus didinimas, paslaugų kokybės užtikrinimas ir darbo sąlygų medikams pagerinimas.

„Suprantu, kad pokyčiai visada kelia nerimą ir darbuotojams, ir gyventojams. Žinome ir girdime žmonių nusiskundimus, kad, išsikvietus greitąją, kartais jos tenka laukti labai ilgai. Jau keletą metų rašome raštus, nuolat įrodinėjame, kad mums gyvybiškai būtina turėti daugiau brigadų. Vien pernai GMP iškvietimų skaičius siekė 6346. Žmonėms tenka laukti, nes kartais abi mūsų brigados būna išvykusios į kitus iškvietimus, kartais – net ne Druskininkų teritorijoje. Visada ir visoms institucijoms pabrėžiame, kad pirmiausia esame kurortas su papildomu žmonių kiekiu kiekvieną dieną, antra – aptarnaujame gretimas savivaldybes nelaimių atveju, trečia – važiuojame į pasienį dėl migrantų ir kitų problemų, ketvirta – pasienyje nuolat susidaro vilkikų spūstys, dažnai prireikia medikų. Tai yra pagrindinės priežastys ir problemos, dėl kurių mums reikalingos didesnės pajėgos, operatyvesnis paslaugų teikimas“, – sakė meras R. Malinauskas.

Perdavus Druskininkų greitąją medicinos pagalbą valstybei, ji laikinai liks įsikūrusi greta poliklinikos esančiame pastate, kol bus rastos naujos, strategiškai patogios ir veiklai vykdyti tinkamos patalpos.

Kovo pradžioje Druskininkuose lankysis būsimos GMP tarnybos vadovas Nerijus Mikelionis. Su juo Druskininkų savivaldybės vadovai ir Greitosios medicinos pagalbos atstovai aptars centralizacijos eigą bei su ja susijusius aktualiausius klausimus.